рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Час спаду (час відновлення)

(англ. Release) — це час, який проходить між моментом, коли рівень вхідного сигналу впав нижче порогового рівня, і моментом, коли компресор припиняє ослабляти сигнал. Вимірюється в мілісекундах.

Час спрацьовування (час атаки)

(англ. Attack) — це час, який проходить між перевищенням порогового значення і моментом спрацьовування компресора. Вимірюється в мілісекундах. Експерименти з цим параметром дають змогу отримати особливі ефекти, наприклад, можна зробити звук бас-барабана помітно чітким.

Частотa

— фізична величина, характеристика періодичного процесу, що дорівнює числу повних циклів, здійснених за одиницю часу. Стандартні позначення у формулах — v, f або F. Одиницею частоти в Міжнародній системі одиниць (СІ) у загальному випадку є герц (Гц, Hz). Величина, зворотна частоті, називається періодом.

Частота зрізу

(fз) в електроніці — частота, вище або нижче якої потужність вихідного сигналу електронної схеми зменшується вполовину від потужності в смузі пропускання.

Частота коливань

— число коливань в 1 с. Позначається f або n. Якщо T — період від коливань, то f = 1/T; вимірюється в герцах (Гц).

Частота основного резонансу акустичної системи

— це частота механічного резонансу рухомої системи НЧ-головки акустичної системи, що визначає нижню межу частотного діапазону. Акустичне оформлення в загальному випадку підвищує значення цієї частоти. На частотній характеристиці модуля вхідного опору акустичної системи в оформленні закритого типу на частоті механічного резонансу завжди є максимум. Чим він гостріший, тим вище добротність динаміка.

Частотний діапазон (діапазон частот)

— в акустиці смуга робочих частот якого-небудь конкретного пристрою, наприклад, акустичних систем, мікрофонів, навушників тощо.

Чутливість акустичної системи

— це величина ефективності перетворення акустичною системою електричної енергії в звукову. Є найважливішим параметром, що визначає її сумісність з конкретним підсилювачем. У даний час чутливість прийнято характеризувати рівнем звукового тиску, який розвиває АС на акустичній осі (перпендикуляр до площини передньої панелі, що проходить через центр, як правило, високочастотної головки) на відстані 1 метр при подачі на вхід електричного сигналу потужністю 1 Вт. При цьому повинен бути обумовлений характер електричної дії (широкосмуговий шум, чистий тон). Зазвичай передбачається, що чутливість вимірюється в умовах, близьких до умов вільного поля. Якщо виконувати вимірювання в звичайному приміщенні, то за рахунок енергії відбитого звуку на дійсний портрет АС накладеться мов би образ конкретної кімнати. При вивченні паспортних даних слід бути уважним, оскільки не всі виробники дотримуються однакових правил. Так, дані по чутливість можуть бути приведені до відстані, наприклад, 0,5 м (при кожному подвоєнні відстані з опорного значення треба віднімати 6 дБ). Можливе зазначення, що чутливість вимірювалася в реальних умовах прослуховування (значення чутливості, зміряне в звичайній кімнаті, буде вище, ніж у вільному полі). Нерідко величина чутливості приводиться для вхідної напруги з ефективним значенням 2,83 В (при такій напрузі потужність 1 Вт виділиться на опорі 8 Ом).

Чутливість входу

— це напруга (як правило, в мілівольтах — мВ), яку потрібно подати на вхід пристрою, щоб на його виході отримати номінальний вихідний сигнал. Для інтегрального підсилювача або ресівера, наприклад, це буде вихідна потужність, для активної акустики — рівень звукового тиску.

Чутливість тюнера

показує рівень вхідного сигналу (у мікровольтах — мкВ або децибелах щодо потужності 1 фемтоватт - дБф), при якому пристрій (радіоприймач або телевізор) забезпечують якісний (за певними стандартними критеріями) прийом. Для радіо це зазвичай досягнення такого відношення сигнал/шум, яке забезпечує розбірливість мови або вмикання стереоприйому, а для телевізорів — прийом кольорового зображення.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site