рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інтерфейс

(від англ. interface — межа розділу, стик, область контакту або взаємодії) — сукупність засобів і методів взаємодії між елементами системи. Залежно від контексту, поняття застосовне як до окремого елементу (інтерфейс елементу), так і до зв'язок елементів (інтерфейс сполучення елементів, зв'язуюча ланка). Наприклад, клавіатура і миша є інтерфейсом комп'ютера в контексті «користувач — ЕОМ», а адреса електронної пошти — комунікаційним інтерфейсом користувача інтернету. У широкому сенсі слова — інтерфейс — це визначена стандартами межа між взаємодіючими незалежними об'єктами. Інтерфейс задає параметри, процедури і характеристики взаємодії об'єктів.
Фізичний інтерфейс — пристрій, що перетворює сигнали і передаває їх від одного компоненту устаткування до іншого. Фізичний інтерфейс визначається набором електричних зв'язків і характеристиками сигналів. Коли кажуть про фізичний інтерфейс, найчастіше мова йде про комп'ютерні порти.
Інтерфейс користувача (призначений для користувача інтерфейс) — елементи і компоненти програми, які здатні впливати на взаємодію користувача з програмним забезпеченням. Зокрема:
  • засоби відображення інформації, відображена інформація, формати і коди;
  • командні режими, мова «користувач-інтерфейс»;
  • пристрої і технології введення даних;
  • діалоги, взаємодія і транзакції між користувачем і комп'ютером;
  • зворотний зв'язок з користувачем;
  • підтримка ухвалення рішень у конкретній наочній області;
  • порядок використання програми і документація на неї.
    Програмний інтерфейс — система уніфікованих зв'язків, призначених для обміну інформацією між компонентами обчислювальної системи. Програмний інтерфейс задає набір необхідних процедур, їх параметрів і способів звернення.

    ІЧ

    інфрачервоними (скор. ІЧ, англомовне позначення — IR від лат. infra — нижче і англ. слова red — червоний) називають невидимі теплові промені з хвилею довшою, ніж у червоних променів (довжина хвилі близько 780 нм). ІЧ (інфрачервоні) діоди і фотодіоди повсюдно застосовуються в пультах дистанційного управління, системах автоматики, охоронних системах, безпровідних навушниках і головках CD-програвачів тощо.





    А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
  • Публікації

    01.12.2021
    Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
    Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
    30.08.2021
    Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
    Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
    01.12.2020
    Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
    Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
    test site