рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інтерфейс

(від англ. interface — межа розділу, стик, область контакту або взаємодії) — сукупність засобів і методів взаємодії між елементами системи. Залежно від контексту, поняття застосовне як до окремого елементу (інтерфейс елементу), так і до зв'язок елементів (інтерфейс сполучення елементів, зв'язуюча ланка). Наприклад, клавіатура і миша є інтерфейсом комп'ютера в контексті «користувач — ЕОМ», а адреса електронної пошти — комунікаційним інтерфейсом користувача інтернету. У широкому сенсі слова — інтерфейс — це визначена стандартами межа між взаємодіючими незалежними об'єктами. Інтерфейс задає параметри, процедури і характеристики взаємодії об'єктів.
Фізичний інтерфейс — пристрій, що перетворює сигнали і передаває їх від одного компоненту устаткування до іншого. Фізичний інтерфейс визначається набором електричних зв'язків і характеристиками сигналів. Коли кажуть про фізичний інтерфейс, найчастіше мова йде про комп'ютерні порти.
Інтерфейс користувача (призначений для користувача інтерфейс) — елементи і компоненти програми, які здатні впливати на взаємодію користувача з програмним забезпеченням. Зокрема:
 • засоби відображення інформації, відображена інформація, формати і коди;
 • командні режими, мова «користувач-інтерфейс»;
 • пристрої і технології введення даних;
 • діалоги, взаємодія і транзакції між користувачем і комп'ютером;
 • зворотний зв'язок з користувачем;
 • підтримка ухвалення рішень у конкретній наочній області;
 • порядок використання програми і документація на неї.
  Програмний інтерфейс — система уніфікованих зв'язків, призначених для обміну інформацією між компонентами обчислювальної системи. Програмний інтерфейс задає набір необхідних процедур, їх параметрів і способів звернення.

  ІЧ

  інфрачервоними (скор. ІЧ, англомовне позначення — IR від лат. infra — нижче і англ. слова red — червоний) називають невидимі теплові промені з хвилею довшою, ніж у червоних променів (довжина хвилі близько 780 нм). ІЧ (інфрачервоні) діоди і фотодіоди повсюдно застосовуються в пультах дистанційного управління, системах автоматики, охоронних системах, безпровідних навушниках і головках CD-програвачів тощо.

  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
 • Публікації

  26.04.2018
  HiTech expert - SVEN PS-470: недорога бездротова акустика з хорошим звуком і не тільки
  SVEN PS-470 - це красива портативна акустична система з вбудованим МР3-плеєром і можливістю відтворення музики з USB-носія або карти microSD. Крім того, тут також вбудований FM-приймач, інформативний дисплей, хороша ергономіка управління плюс звук «гідного рівня». Принаймні, так говорить виробник. Протягом декількох тижнів я знайомився з усіма можливостями пристрою особисто, і тепер готовий поділитися своїми враженнями.
  16.04.2018
  TechToday - Огляд портативної акустики SVEN PS-470
  SVEN PS-470 вмiє програвати музику с USB-накопичувача i карт пам'ятi, тут є FM-приймач, дротове та бездротове подключення, досить непоганий звук, але не найкраща автономнiсть.
  11.01.2018
  Огляд портативної акустики SVEN PS-175
  Портативна акустика SVEN PS-175 може програвати музику не тільки зі смартфона / планшета за допомогою підключення через Bluetooth, але і з карт пам'яті micro USB, а також USB-flash. Може працювати в режимі FM-приймача. Має яскравий LED дисплей з декількома режимами відображення інформації. Також може виступати в якості будильника, який розбудить вас вранці під улюблену мелодію, записану на flash-накопичувач.