рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Маніпyлятор

(лат. manipulare — управляти за допомогою рук) у комп'ютері — зовнішній пристрій комп'ютера, призначений для переміщення курсора на екрані дисплея (миша, тачпад, трекбол, джойстик).

Маніпулятор «миша»

(у вжитку просто «миша» або «мишка») — один з вказівних пристроїв введення (англ. pointing device), що забезпечують інтерфейс користувача з комп'ютером. Миша сприймає своє переміщення в робочій площині (зазвичай — на ділянці поверхні столу) і передає цю інформацію комп'ютеру. Комп'ютерна програма у відповідь на переміщення миші проводить на екрані дію, що відповідає напряму і відстані цього переміщення. В універсальних інтерфейсах (наприклад, у віконних) за допомогою миші користувач управляє спеціальним курсором — покажчиком — маніпулятором елементами інтерфейсу. Іноді використовується введення команд мишею без участі видимих елементів інтерфейсу програми: за допомогою аналізу рухів миші. Такий спосіб отримав назву «жести мишею» (англ. mouse gestures). На додаток до детектора переміщення, миша має від однієї до трьох і більше кнопок, а також додаткові елементи управління (колеса прокручування, потенціометри, джойстики, трекболи, клавіші тощо), дія яких зазвичай зв'язується з поточним положенням курсора (або складових специфічного інтерфейсу). Асортимент комп'ютерних мишей пропонуємо подивитися на нашому сайті.

Мембрана

(лат. membrana — перетинка) — закріплена по краях перетинка або тонка пластинка з пружного матеріалу, здатна здійснювати коливання, потрібні для уловлювання і відтворення звукових хвиль; застосовується у пристроях для вимірювання тиску, телефонах, мікрофонах, анероїдах і т. ін.

Мембрана мікрофонна

— загальна деталь усіх мікрофонів; тонка пластинка, що коливається під тиском звукових хвиль.

Мікрофон

(англ. microphone) – пристрій, що забезпечує перетворення звукових коливань в електричний сигнал. Функціональні види мікрофонів: студійний мікрофон, вимірювальний мікрофон («штучне вухо»), мікрофонний капсуль для телефонних апаратів, мікрофон для застосування в радіогарнітурах, мікрофон для прихованого носіння, ларингофон, гідрофон. Асортимент провідних і безпровідних мікрофонів дивіться на нашому сайті.

Мікшер

(від англ. mixer — змішуючий апарат/прилад) — електронний пристрій, призначений для управління сигналами звукопідсилювальної системи. Складається з ряду однотипних вертикальних лінійок, названих каналами, і вхідної секції. Забезпечує узгодження рівнів, має вмонтовані еквалайзери, можливість підключення зовнішніх ефектів і засобу маршрутизації сигналів, що дають можливість направляти звук на моніторні колонки, портальні підсилювачі тощо.

Мікшерний пульт

(«мікшер», або «мікшерна консоль», від англ. mixing console) — електронний пристрій, призначений для підсумовування звукових сигналів декількох джерел в один або більше виходів. Мікшерний пульт використовують під час звукозапису, зведенні та концертному звукопідсиленні. Існують аналогові і цифрові мікшерні пульти, вони також розрізняються за кількістю входів і виходів. Існує окремий клас мікшерних пультів, призначених для роботи діджея. Основна відмінність DJ-пульта полягає в меншій кількості вхідних каналів (наприклад, один мікрофонний і два стерео канали), наявності кроссфейдера, за допомогою якого діджей плавно зводить сигнали вхідних каналів, а також наявності блоку спеціальних звукових ефектів.

Мультимедійна клавіатура

Багато сучасних комп'ютерних клавіатур, крім стандартного набору із ста чотирьох клавіш, забезпечуються додатковими клавішами (як правило, іншого розміру і форми), які призначені для спрощеного управління деякими основними функціями комп'ютера:
 • управління гучністю звуку: голосніше, тихіше, увімкнути або вимкнути звук;
 • управління лотком в приводі для компакт-дисків: висунути диск, прийняти диск;
 • управління аудіопрогравачем: грати, поставити на паузу, зупинити відтворення, перемотати аудіозапис вперед або назад, перейти до наступного або попереднього аудіозапису;
 • управління мережевими можливостями комп'ютера: відкрити поштову програму, відкрити браузер, показати домашню сторінку, рухатися вперед або назад по історії відвіданих сторінок, відкрити пошукову систему;
 • управління найбільш популярними програмами: відкрити калькулятор, відкрити файловий менеджер;
 • управління станом вікон операційної системи: згорнути вікно, закрити вікно, перейти до наступного або попереднього вікна;
 • управління станом комп'ютера: перевести в режим очікування, перевести в сплячий режим, запустити комп'ютер, вимкнути комп'ютер.

 • Оскільки чимало з цих функцій (управління звуком і відтворенням звукозаписів, управління компакт-дисками і т. п.) відноситься до сфери мультимедіа, то такі клавіатури часто називаються «мультимедійними клавіатурами». Асортимент мультимедійних клавіатур дивіться на нашому сайті.

  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

  Публікації

  23.04.2020
  Огляд портативної акустики Sven PS-600: бумбокс «на максималках»
  В даному огляді ми поговоримо про один з «най-най» бумбоксів Sven PS-600: найгучнішим, з найбільш містким акумулятором, можливістю підключення двох пристроїв до одного джерела і так далі.
  13.04.2020
  Огляд портативної акустики Sven PS-550: потужний бумбокс з динамічним підсвічуванням і караоке.
  Формат бумбокса, який пережив свій розквіт в кінці 80-х років минулого століття, останнім часом знову набирає популярність — все більше виробників пропонує портативну акустику з порівняно великими габаритами, кількома динаміками й високою потужністю. Компанія Sven вирішила піти ще далі й крім досить гучного звуку доповнила свою акустику PS-550 рядом функцій — від еквалайзера до динамічної підсвітки й можливості підключення мікрофону для караоке.
  03.04.2020
  Портативні акустичні системи від компанії SVEN
  Компанія SVEN вирішила вийти за рамки й представила на ринку різні портативні акустичні системи, одні з яких здатні наповнити музикою невелику кімнату, а інші — невеликий ліс.