рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Сабвуфер

(англ. subwoofer) — акустична система, що відтворює звуки дуже низьких частот (приблизно від 20 до 350 Гц). Сабвуфер є найпотужнішою акустичною системою в комплекті акустики. Вважається, що його потужність в ідеалі повинна дорівнювати загальній потужності сателітів. Словом woofer в англійській мові називають низькочастотний гучномовець, sub — під. Виходить, що назва subwoofer означає «нижче за низькочастотний динамік».
Сабвуфери поділяють на активні і пасивні. Активний сабвуфер має вмонтований підсилювач потужності (який дає змогу зняти низькочастотне навантаження з підсилювача) і кросовер, що спрощує узгодження сабвуфера з акустикою і особливостями приміщення. Пасивний сабвуфер не оснащено підсилювачем потужності, тому він підключається послідовно з основними стереоколонками. Основний його недолік полягає в тому, що він додатково «навантажує» вихідні підсилювачі стереоканалів. Це іноді знижує загальну гучність і динамічність звучання аудіосистеми. Крім того, пасивний сабвуфер дуже вимогливий до розміщення в кімнаті, для настройки його потрібно рухати по кімнаті, поки не «знайдеться» хороший бас.
Асортимент сабвуферів і професійних сабвуферів ТМ SVEN можна подивитися на нашому сайті.

Самозбудження

— циклічний процес, який виявляється у вигляді ревучих або шумлячих звуків. Виникає, коли сигнал динаміка потрапляє на мікрофон і повторно посилюється.

Скролiнг

(англ. Scrolling – переміщення, проф. прокрутка) — форма представлення інформації, при якій її вміст рухається у вертикальному або горизонтальному напрямі. Також скролінгом називають коліщатко прокрутки миші та саму дію прокрутки вмісту вікна.

Слух

— здатність органом слуху сприймати звуки; спеціальна функція слухового апарату, що збуджується звуковими коливаннями навколишнього середовища, наприклад, повітря або води. Одне з біологічних п'яти відчуттів, зване також акустичним сприйняттям. Людина здатна чути звук у межах від 16 Гц до 20 кГц. Ці хвилі мають найважливіше біологічне значення, наприклад, звукові хвилі в діапазоні 300—4000 Гц відповідають людському голосу. Звуки вище 20 000 Гц мають мале практичне значення, оскільки швидко гальмуються; коливання нижче 20 Гц сприймаються завдяки тактильному і вібраторному відчуттю. Діапазон частот, які здатна чути людина, називається слуховим або звуковим діапазоном; вищі частоти називаються ультразвуком, а нижчі — інфразвуком.

Слуховий (звуковий) діапазон частот

— це діапазон звукових частот, в якому система слуху людини здатна сприйняти акустичний сигнал. Часто його визначають значеннями занадто утішними для слуху — 20 Гц–20 кГц. Межі чутності звуків дуже різняться в різних людей, залежать від віку і конкретних умов прослуховування. Традиційно прийнято слуховий діапазон ділити на 10 октав: по три на низькі і середні частоти, чотири — на верхні. Під низькими частотами мають на увазі ті, що потрапляють в діапазон 20–160 Гц, під середніми — 160 Гц–1,3 кГц, під високими — 1,3–20 кГц.

Співвідношення ослаблення сигналу компресора (глибина компресії)

(англ. термін Ratio — відношення, пропорція) — один з основних параметрів компресорa, який визначає інтенсивність ослаблення сигналу, виражається у форматі «х:1». Наприклад, якщо встановлено співвідношення «2:1», то при перевищенні порогу на 10 дБ компресор ослабляє цей рівень в два рази, тобто на його виході сигнал ослабленo на 5 дБ. Якщо встановлено співвідношення «нескiнченність:1», компресор вже називається лімітером (від англ. limit — обмежувати), оскільки в даному випадку на виході компресора рівень сигналу в будь-якому випадку не перевищує пороговий рівень (Threshold).

Стабілізатор напруги

— електричний пристрій, що отримує живлення від зовнішнього джерела живлення, а також вихідну напругу, не залежну від напруги живлення (за умови, що напруга живлення не виходить за допустимі межі). За типом вихідної напруги стабілізатори діляться на стабілізатори постійного струму і змінного струму. Як правило, тип живлення (постійний або змінний струм) такий же, як і вихідна напруга, хоча можливі винятки. Основними типами стабілізаторів змінного струму є електродинамічні сервопривідні (механічні), статичні (електронні, що перемикаються) і компенсаційні (електронні плавні). Моделі випускаються як в однофазному (220/230 В), так і трифазному (380/400 В) виконанні. Приклади стабілізаторів напруги можна подивитися тут.

Стандарт телевізійного мовлення

Під стандартом мається на увазі набір технічних характеристик відеосигналу: частота кадрів, частота рядків, частотний діапазон мовлення (МВ, ДМВ), частота піднесучої звуку і частота кольорової піднесучої, а також спосіб кодування кольорової інформації — PAL, SECAM або NTSC.

Стробоскоп

(від грец. strobos — кружляння, безладний рух і skopeo — дивлюся) — прилад, що видає яскраві світлові імпульси, які швидко повторюються. Часто використовується в світлових пристроях (наприклад, LT-1000, LT-1500D) на вечірках, дискотеках і рок-концертах.

Стробування

(англ. strobing, від strobe — посилати вибіркові імпульси, від грец. strobos — кружляння, безладний рух) — метод виділення деякого інтервалу на тимчасовій осі, шкалі частот тощо для збільшення вірогідності виявлення корисних сигналів на тлі перешкод.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.