рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

U

стояковий юніт, юніт (позначення: U; від англ. Unit) — одиниця вимірювання висоти устаткування, що розміщується в стояку або шафі. Дорівнює 4,445 см або 1,75 дюйма. Кріпильні отвори в стандартній 19-дюймовому стояку розташовуються так, що зручно кріпиться лише устаткування, що має висоту в ціле число юнітів. Як правило, в стоякових юнітах вимірюють: телекомунікаційне устаткування, ІТ-устаткування, промислові комп'ютери і вбудовувані системи управління, вбудовувані джерела безперебійного живлення (наприклад, Reserve-1200RM, Reserve-1500RM, EA900R-1000, EA900R-2000, EA900R-3000, EA900R-6000, EA900RT-3000), професійне музичне устаткування (синтезатори, процесори ефектів тощо).

UHB

(англ. Ultra High Brightness) — надвисока яскравість (позначення типу лампи з підвищеною яскравістю у відеопроекторах).

UHE

(англ. Ultra High Efficiency) — надвисока ефективність (позначення типу лампи з великим терміном служби в економічному режимі).

UHF (Ultra High Frequency)

(англ. Ultra High Frequency) — позначення діапазону дециметрових хвиль ефірного телевізійного мовлення (470 — 960 Мгц). У цьому діапазоні можуть розміщуватися до шістдесяти каналів телебачення.

UPS

(від англ. Uninterruptible Power Supply) (укр. Джерело безперебійного живлення (ДБЖ)) (рос. Источник бесперебойного питания (ИБП)) — автоматичний пристрій, що дає можливість підключеному устаткуванню якийсь час працювати від акумуляторів ДБЖ при пропаданні електричного струму або при виході його параметрів за допустимі норми. Крім того, має здатність корегувати параметри (напругу, частоту) електроживлення. Часто застосовується для забезпечення безперебійної роботи комп'ютерів. Може поєднуватися з різними видами генераторів електроенергії.

USB

(англ. Universal Serial Bus — універсальна послідовна шина) — послідовний інтерфейс передачі даних для середньошвидкісних і низькошвидкісних периферійних пристроїв. Для підключення периферійних пристроїв до шини USB використовується чотирипровідний кабель, при цьому два дроти (вита пара) в диференціальному включенні використовуються для прийому і передачі даних в обох напрямах, а два дроти — для живлення периферійного пристрою. Завдяки вмонтованим лініям живлення, USB дає змогу підключати периферійні пристрої без власного джерела живлення.
Існує декілька специфікацій цього інтерфейсу. USB 1.1 (Full Speed) — з пропускною спроможністю 12 Мбіт/с. USB 2.0 (High Speed) — з пропускною спроможністю 480 Мбіт/с. USB OTG (аббр. від On-The-Go) — подальше розширення специфікації USB 2.0, призначене для легкого з'єднання периферійних USB-пристроїв один з одним без необхідності підключення до ПК за принципом «master-slave». Ведеться впровадження у виробництво пристроїв специфікації USB 3.0.

USB DAC

піктограма для позначення вмонтованого високоякісного USB DAC (ЦАП) для якісної передачі звуку через кабель USB при підключенні до ПК. USB DAC (ЦАП) використано в нових акустичних Hi-Fi стереосистемах LUX, GRAND і STUDIO TM Sven.

USS

(англ. Ultra Sound System) – мостова схема вмонтованого в акустичну систему підсилювача, яка забезпечує вихідну потужність у 4 рази більшу, ніж у підсилювачах класу АВ. Це особливо актуально при низькій напрузі живлення для збільшення потужності звукових сигналів до такого рівня, щоб вони могли збуджувати гучномовці, наприклад, при використанні вмонтованих підсилювачів акустичних систем. При звичайній схемі вихідна потужність підсилювача визначається за нижченаведеною формулою (див. мал. нижче):
При мостовій схемі (див. мал. нижче) два однакові каскади або підсилювачі включаються в протифазі і працюють на загальне навантаження. Акустична система підключається безпосередньо до мостової схеми без використання розділових конденсаторів. Вихідна напруга на навантаженні виявляється удвічі більшою, тому при одній і тій же напрузі живлення і навантаженні вихідна потужність підсилювача за мостовою схемою теоретично виявляється в 4 рази більшою, ніж в окремо взятого підсилювача АВ.
Мостові підсилювачі потужності застосовані в акустиці для ноутбуків ТМ SVEN: DIVA, Cubic 1, Cubic 2, FORZA, BUBBLE, 69, OMNI.

UXGA

(англ. Ultra Extended Graphics Array) — дисплей з роздільною здатністю 1600 x 1200, що містить близько 1,9 млн. пікселів.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

23.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-600: бумбокс «на максималках»
В даному огляді ми поговоримо про один з «най-най» бумбоксів Sven PS-600: найгучнішим, з найбільш містким акумулятором, можливістю підключення двох пристроїв до одного джерела і так далі.
13.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-550: потужний бумбокс з динамічним підсвічуванням і караоке.
Формат бумбокса, який пережив свій розквіт в кінці 80-х років минулого століття, останнім часом знову набирає популярність — все більше виробників пропонує портативну акустику з порівняно великими габаритами, кількома динаміками й високою потужністю. Компанія Sven вирішила піти ще далі й крім досить гучного звуку доповнила свою акустику PS-550 рядом функцій — від еквалайзера до динамічної підсвітки й можливості підключення мікрофону для караоке.
03.04.2020
Портативні акустичні системи від компанії SVEN
Компанія SVEN вирішила вийти за рамки й представила на ринку різні портативні акустичні системи, одні з яких здатні наповнити музикою невелику кімнату, а інші — невеликий ліс.