рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Таймер автовимикання

(англ. Sleep Timer) — пристрій автоматичного вимикання телевізора, ресивера, міні-системи тощо через заданий інтервал часу. Зазвичай його можна встановити в межах однієї-двох годин з кроком десять хвилин.

Твіттер

(від англ. to twitter — «щебетати», укр. ВЧ-динамік) — динамік, спеціально розроблений для відтворення високочастотного діапазону. Повсякденна назва — ВЧ-драйвер. Обов'язковий елемент акустичних систем. Асортимент твіттерів ТМ SVEN можна подивитися на нашому сайті.

Тембр звуку

(франц. timbre — дзвоник, тембр) — забарвлення звуку; якісна оцінка звуку, що видається музичним інструментом, звуковідтворюючим пристроєм або голосовим апаратом людей і тварин.
Основними об'єктивними параметрами, що визначають оцінку тембру слухом людини, є спектр з характерними для нього значеннями перехідного процесу основного тону і обертонів, формою звукових коливань тощо. На темброве сприйняття звуку роблять вплив також і умови його відтворення, реверберація звукового простору (див. Реверберація), відстань до джерела звуку, індивідуальні особливості слуху, музичний смак і т. п. Слух людини наділено природною здатністю сприймати в комплексі нерозчленовані коливання простих тонів (обертонів). Фізичну структуру спектру характеризує: кількісний склад обертонів, порядок їх чергування, інтенсивність і частота збудження; частотне розташування формант; характер протікання перехідного процесу (атака звуку, його подальше протікання і затухання), який залежно від виду музичного інструменту може бути різним.

Темброблок

— пристрій або комп'ютерна програма, що дає змогу вирівнювати амплітудно-частотну характеристику звукового сигналу, тобто корегувати його (сигналу) амплітуду вибірково, залежно від частоти.

Тонокомпенсація

(англ. loudness) — це корекція амплітудно-частотної характеристики (АЧХ) передачі сигналу відповідно до особливостей слуху людини при різній гучності звуковідтворення.

Тороїдальний

який має форму тора (тобто геометричного тіла, утвореного обертанням круга навколо осі, що лежить у площині цього круга й не перетинає його). Форму тора часто використовують у виробництві різноманітної апаратури, наприклад, тороїдальних трансформаторів.

Трансформатор

(від лат. transformo — перетворювати) — статичний (той, що не має рухомих частин) електромагнітний пристрій, призначений для перетворення за допомогою електромагнітної індукції системи змінного струму однієї напруги в систему змінного струму іншої напруги при незмінній частоті і без істотних втрат потужності. Тороїдальний трансформатор — вид імпульсного трансформатора, призначений для перетворення струму і напруги імпульсних сигналів з мінімальним спотворенням початкової форми імпульсу на виході. Порівняно з трансформаторами, що мають броньові сердечники з Ш-подібних пластин, трансформатори з тороїдальним магнітопроводом мають меншу вагу і габарити, підвищений ККД, а їх обмотка краще охолоджується. Крім того, при рівномірному розподілі обмоток по периметру сердечника практично відсутнє поле розсіяння і в більшості випадків відпадає необхідність в екрануванні трансформаторів.

Тріфоник

акустична система 2.1, до складу якої входить класична пасивна стереопара та активний сабвуфер. Типова схема підключення: з виходу підсилювача потужності знімається високоамплітудний стереосигнал і подається на спеціальні вхідні клеми сабвуфера; права і ліва колонки підключаються до його вихідних клем. В ідеалі стереопара працює із сигналом, обробленим вмонтованим у сабвуфер фільтром високих частот, тобто на колонки не надходить низькочастотна інформація, з якою працює саб, що сприяє підвищенню якості узгодження.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!