рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Таймер автовимикання

(англ. Sleep Timer) — пристрій автоматичного вимикання телевізора, ресивера, міні-системи тощо через заданий інтервал часу. Зазвичай його можна встановити в межах однієї-двох годин з кроком десять хвилин.

Твіттер

(від англ. to twitter — «щебетати», укр. ВЧ-динамік) — динамік, спеціально розроблений для відтворення високочастотного діапазону. Повсякденна назва — ВЧ-драйвер. Обов'язковий елемент акустичних систем. Асортимент твіттерів ТМ SVEN можна подивитися на нашому сайті.

Тембр звуку

(франц. timbre — дзвоник, тембр) — забарвлення звуку; якісна оцінка звуку, що видається музичним інструментом, звуковідтворюючим пристроєм або голосовим апаратом людей і тварин.
Основними об'єктивними параметрами, що визначають оцінку тембру слухом людини, є спектр з характерними для нього значеннями перехідного процесу основного тону і обертонів, формою звукових коливань тощо. На темброве сприйняття звуку роблять вплив також і умови його відтворення, реверберація звукового простору (див. Реверберація), відстань до джерела звуку, індивідуальні особливості слуху, музичний смак і т. п. Слух людини наділено природною здатністю сприймати в комплексі нерозчленовані коливання простих тонів (обертонів). Фізичну структуру спектру характеризує: кількісний склад обертонів, порядок їх чергування, інтенсивність і частота збудження; частотне розташування формант; характер протікання перехідного процесу (атака звуку, його подальше протікання і затухання), який залежно від виду музичного інструменту може бути різним.

Темброблок

— пристрій або комп'ютерна програма, що дає змогу вирівнювати амплітудно-частотну характеристику звукового сигналу, тобто корегувати його (сигналу) амплітуду вибірково, залежно від частоти.

Тонокомпенсація

(англ. loudness) — це корекція амплітудно-частотної характеристики (АЧХ) передачі сигналу відповідно до особливостей слуху людини при різній гучності звуковідтворення.

Тороїдальний

який має форму тора (тобто геометричного тіла, утвореного обертанням круга навколо осі, що лежить у площині цього круга й не перетинає його). Форму тора часто використовують у виробництві різноманітної апаратури, наприклад, тороїдальних трансформаторів.

Трансформатор

(від лат. transformo — перетворювати) — статичний (той, що не має рухомих частин) електромагнітний пристрій, призначений для перетворення за допомогою електромагнітної індукції системи змінного струму однієї напруги в систему змінного струму іншої напруги при незмінній частоті і без істотних втрат потужності. Тороїдальний трансформатор — вид імпульсного трансформатора, призначений для перетворення струму і напруги імпульсних сигналів з мінімальним спотворенням початкової форми імпульсу на виході. Порівняно з трансформаторами, що мають броньові сердечники з Ш-подібних пластин, трансформатори з тороїдальним магнітопроводом мають меншу вагу і габарити, підвищений ККД, а їх обмотка краще охолоджується. Крім того, при рівномірному розподілі обмоток по периметру сердечника практично відсутнє поле розсіяння і в більшості випадків відпадає необхідність в екрануванні трансформаторів.

Тріфоник

акустична система 2.1, до складу якої входить класична пасивна стереопара та активний сабвуфер. Типова схема підключення: з виходу підсилювача потужності знімається високоамплітудний стереосигнал і подається на спеціальні вхідні клеми сабвуфера; права і ліва колонки підключаються до його вихідних клем. В ідеалі стереопара працює із сигналом, обробленим вмонтованим у сабвуфер фільтром високих частот, тобто на колонки не надходить низькочастотна інформація, з якою працює саб, що сприяє підвищенню якості узгодження.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.