рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Стробування

(англ. strobing, від strobe — посилати вибіркові імпульси, від грец. strobos — кружляння, безладний рух) — метод виділення деякого інтервалу на тимчасовій осі, шкалі частот тощо для збільшення вірогідності виявлення корисних сигналів на тлі перешкод.

Таймер автовимикання

(англ. Sleep Timer) — пристрій автоматичного вимикання телевізора, ресивера, міні-системи тощо через заданий інтервал часу. Зазвичай його можна встановити в межах однієї-двох годин з кроком десять хвилин.

Твіттер

(від англ. to twitter — «щебетати», укр. ВЧ-динамік) — динамік, спеціально розроблений для відтворення високочастотного діапазону. Повсякденна назва — ВЧ-драйвер. Обов'язковий елемент акустичних систем. Асортимент твіттерів ТМ SVEN можна подивитися на нашому сайті.

Тембр звуку

(франц. timbre — дзвоник, тембр) — забарвлення звуку; якісна оцінка звуку, що видається музичним інструментом, звуковідтворюючим пристроєм або голосовим апаратом людей і тварин.
Основними об'єктивними параметрами, що визначають оцінку тембру слухом людини, є спектр з характерними для нього значеннями перехідного процесу основного тону і обертонів, формою звукових коливань тощо. На темброве сприйняття звуку роблять вплив також і умови його відтворення, реверберація звукового простору (див. Реверберація), відстань до джерела звуку, індивідуальні особливості слуху, музичний смак і т. п. Слух людини наділено природною здатністю сприймати в комплексі нерозчленовані коливання простих тонів (обертонів). Фізичну структуру спектру характеризує: кількісний склад обертонів, порядок їх чергування, інтенсивність і частота збудження; частотне розташування формант; характер протікання перехідного процесу (атака звуку, його подальше протікання і затухання), який залежно від виду музичного інструменту може бути різним.

Темброблок

— пристрій або комп'ютерна програма, що дає змогу вирівнювати амплітудно-частотну характеристику звукового сигналу, тобто корегувати його (сигналу) амплітуду вибірково, залежно від частоти.

Тонокомпенсація

(англ. loudness) — це корекція амплітудно-частотної характеристики (АЧХ) передачі сигналу відповідно до особливостей слуху людини при різній гучності звуковідтворення.

Тороїдальний

який має форму тора (тобто геометричного тіла, утвореного обертанням круга навколо осі, що лежить у площині цього круга й не перетинає його). Форму тора часто використовують у виробництві різноманітної апаратури, наприклад, тороїдальних трансформаторів.

Трансформатор

(від лат. transformo — перетворювати) — статичний (той, що не має рухомих частин) електромагнітний пристрій, призначений для перетворення за допомогою електромагнітної індукції системи змінного струму однієї напруги в систему змінного струму іншої напруги при незмінній частоті і без істотних втрат потужності. Тороїдальний трансформатор — вид імпульсного трансформатора, призначений для перетворення струму і напруги імпульсних сигналів з мінімальним спотворенням початкової форми імпульсу на виході. Порівняно з трансформаторами, що мають броньові сердечники з Ш-подібних пластин, трансформатори з тороїдальним магнітопроводом мають меншу вагу і габарити, підвищений ККД, а їх обмотка краще охолоджується. Крім того, при рівномірному розподілі обмоток по периметру сердечника практично відсутнє поле розсіяння і в більшості випадків відпадає необхідність в екрануванні трансформаторів.

Тріфоник

акустична система 2.1, до складу якої входить класична пасивна стереопара та активний сабвуфер. Типова схема підключення: з виходу підсилювача потужності знімається високоамплітудний стереосигнал і подається на спеціальні вхідні клеми сабвуфера; права і ліва колонки підключаються до його вихідних клем. В ідеалі стереопара працює із сигналом, обробленим вмонтованим у сабвуфер фільтром високих частот, тобто на колонки не надходить низькочастотна інформація, з якою працює саб, що сприяє підвищенню якості узгодження.

Фазоiнвертор

(від фаза та інвертор) — пристрій, що перетворює вхідний сигнал в 2 сигнали, що зсунуті по фазі на 180°. В акустиці — тип акустичного оформлення гучномовця з отвором (трубою, рідше — іншої конфігурації, наприклад, щілинний фазоінвертор) у корпусі — портом фазоінвертора, — через який випромінюється звук у діапазоні низьких частот. Фазоінвертор забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби (щілини) на частоті, нижче відтворюваної динаміком.

Фантомне живлення

— постійна напруга, що передається по мікрофонному кабелю без використання додаткових провідників. Забезпечує живлення для ємкісних мікрофонів і активних розподільних коробок, а також деяких систем зв'язку.

Фейдер

— орган управління рівнем сигналу в каналах мікшера. Часто фейдером називають будь-які регулятори з подовжнім переміщенням ручки.

Фільтр високих частот (ФВЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що пропускає високі частоти вхідного сигналу, при цьому зменшуючи або подавляючи повністю частоти сигналу менші, ніж частота зрізу. На відміну від нього, фільтр низьких частот пропускає частоти нижчі, ніж частота зрізу, подавляючи високі частоти.

Фільтр низьких частот (ФНЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що ефективно пропускає частотний спектр сигналу, нижчий за деяку частоту (частоту зрізу), та зменшує (або подавляє) частоти сигналу вищі за цю частоту. На відміну від нього, фільтр високих частот пропускає частоти сигналу вищі за частоту зрізу, подавляючи низькі частоти.

Формат зображення

показує відношення сторін зображення. Для стандартного телебачення воно складає 4:3, а для широкоекранного — 16:9. У великих кінотеатрах існує ще широкоформатний варіант з відношенням 21:9. Для фотографії використовує формат 3:2. Тому при відтворенні електронних фотографій (JPEG, Kodak PHOTOCD і так далі) на екрані формату 4:3 зображення займає не всю його площу.

Цифро-аналоговий перетворювач

(ЦАП) — в електроніці: пристрій для перетворення цифрового (як правило, двійкового) коду в аналоговий сигнал (струм, напругу або заряд). Цифро-аналогові перетворювачі є інтерфейсом між дискретним цифровим світом і аналоговими сигналами. Аналого-цифровий перетворювач (АЦП) здійснює зворотну операцію. Звуковий ЦАП зазвичай отримує на вхід цифровий сигнал в імпульсно-кодовій модуляції (PCM — pulse-code modulation). Завдання перетворення різних стислих форматів у PCM виконується відповідними кодеками.

Цифровий вихід

(Digital Output) дає змогу передавати цифровий потік. Для звукових даних це потік у форматі Dolby Digital, DTS, MPEG Multichannal або PCM від DVD-програвача до зовнішнього декодера (наприклад, AV-ресивера). Фізично може бути електричним (роз'єми RCA, DVI, HDMI) або оптичним (з'єднувач Toslink). Для передачі відео в цифровому вигляді використовуються шини DV, а для сумісної передачі звуку і відео - iLink (IEEE1394) і HDMI.

Цифрові системи обробки зображення

У телевізорах з великим екраном (29–40") виникають проблеми, пов'язані з обмеженнями, які властиві аналоговим системам кольоровості: помітна оку растрова структура зображення (625 рядків в PAL і 525 — в NTSC) і мерехтіння, обумовлене кадровою розгорткою з частотою 50 Гц (у NTSC — 60 Гц). Виробники пропонують різні алгоритми обробки для поліпшення зображення: D.I.S.T. (JVC), Pixel Plus (Philips), GIGA (Panasonic) та ін. Більшість сучасних «поліпшувачів» якості зображення містять модулі, що виконують такі функції: перетворення черезрядкової розгортки в прогресивну (тобто кадр цілком формується за один прохід променя), збільшення «бітності» картинки (кількості кольорів, що відображаються, і градацій яскравості) і збільшення частоти зміни кадру (75 або, як правило, 100 Гц). Крім того, зазвичай є алгоритм збільшення кількості рядків і числа оброблюваних елементів у рядку.

Час атаки (час спрацьовування)

(англ. Attack) — це час, який проходить між перевищенням порогового значення і моментом спрацьовування компресора. Вимірюється в мілісекундах. Експерименти з цим параметром дають змогу отримати особливі ефекти, наприклад, можна зробити звук бас-барабана помітно чітким.

Час відновлення (час спаду)

(англ. Release) — це час, який проходить між моментом, коли рівень вхідного сигналу впав нижче порогового рівня, і моментом, коли компресор припиняє ослабляти сигнал. Вимірюється в мілісекундах.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site