рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Маніпyлятор

(лат. manipulare — управляти за допомогою рук) у комп'ютері — зовнішній пристрій комп'ютера, призначений для переміщення курсора на екрані дисплея (миша, тачпад, трекбол, джойстик).

Маніпулятор «миша»

(у вжитку просто «миша» або «мишка») — один з вказівних пристроїв введення (англ. pointing device), що забезпечують інтерфейс користувача з комп'ютером. Миша сприймає своє переміщення в робочій площині (зазвичай — на ділянці поверхні столу) і передає цю інформацію комп'ютеру. Комп'ютерна програма у відповідь на переміщення миші проводить на екрані дію, що відповідає напряму і відстані цього переміщення. В універсальних інтерфейсах (наприклад, у віконних) за допомогою миші користувач управляє спеціальним курсором — покажчиком — маніпулятором елементами інтерфейсу. Іноді використовується введення команд мишею без участі видимих елементів інтерфейсу програми: за допомогою аналізу рухів миші. Такий спосіб отримав назву «жести мишею» (англ. mouse gestures). На додаток до детектора переміщення, миша має від однієї до трьох і більше кнопок, а також додаткові елементи управління (колеса прокручування, потенціометри, джойстики, трекболи, клавіші тощо), дія яких зазвичай зв'язується з поточним положенням курсора (або складових специфічного інтерфейсу). Асортимент комп'ютерних мишей пропонуємо подивитися на нашому сайті.

Мембрана

(лат. membrana — перетинка) — закріплена по краях перетинка або тонка пластинка з пружного матеріалу, здатна здійснювати коливання, потрібні для уловлювання і відтворення звукових хвиль; застосовується у пристроях для вимірювання тиску, телефонах, мікрофонах, анероїдах і т. ін.

Мембрана мікрофонна

— загальна деталь усіх мікрофонів; тонка пластинка, що коливається під тиском звукових хвиль.

Мікрофон

(англ. microphone) – пристрій, що забезпечує перетворення звукових коливань в електричний сигнал. Функціональні види мікрофонів: студійний мікрофон, вимірювальний мікрофон («штучне вухо»), мікрофонний капсуль для телефонних апаратів, мікрофон для застосування в радіогарнітурах, мікрофон для прихованого носіння, ларингофон, гідрофон. Асортимент провідних і безпровідних мікрофонів дивіться на нашому сайті.

Мікшер

(від англ. mixer — змішуючий апарат/прилад) — електронний пристрій, призначений для управління сигналами звукопідсилювальної системи. Складається з ряду однотипних вертикальних лінійок, названих каналами, і вхідної секції. Забезпечує узгодження рівнів, має вмонтовані еквалайзери, можливість підключення зовнішніх ефектів і засобу маршрутизації сигналів, що дають можливість направляти звук на моніторні колонки, портальні підсилювачі тощо.

Мікшерний пульт

(«мікшер», або «мікшерна консоль», від англ. mixing console) — електронний пристрій, призначений для підсумовування звукових сигналів декількох джерел в один або більше виходів. Мікшерний пульт використовують під час звукозапису, зведенні та концертному звукопідсиленні. Існують аналогові і цифрові мікшерні пульти, вони також розрізняються за кількістю входів і виходів. Існує окремий клас мікшерних пультів, призначених для роботи діджея. Основна відмінність DJ-пульта полягає в меншій кількості вхідних каналів (наприклад, один мікрофонний і два стерео канали), наявності кроссфейдера, за допомогою якого діджей плавно зводить сигнали вхідних каналів, а також наявності блоку спеціальних звукових ефектів.

Мультимедійна клавіатура

Багато сучасних комп'ютерних клавіатур, крім стандартного набору із ста чотирьох клавіш, забезпечуються додатковими клавішами (як правило, іншого розміру і форми), які призначені для спрощеного управління деякими основними функціями комп'ютера:
  • управління гучністю звуку: голосніше, тихіше, увімкнути або вимкнути звук;
  • управління лотком в приводі для компакт-дисків: висунути диск, прийняти диск;
  • управління аудіопрогравачем: грати, поставити на паузу, зупинити відтворення, перемотати аудіозапис вперед або назад, перейти до наступного або попереднього аудіозапису;
  • управління мережевими можливостями комп'ютера: відкрити поштову програму, відкрити браузер, показати домашню сторінку, рухатися вперед або назад по історії відвіданих сторінок, відкрити пошукову систему;
  • управління найбільш популярними програмами: відкрити калькулятор, відкрити файловий менеджер;
  • управління станом вікон операційної системи: згорнути вікно, закрити вікно, перейти до наступного або попереднього вікна;
  • управління станом комп'ютера: перевести в режим очікування, перевести в сплячий режим, запустити комп'ютер, вимкнути комп'ютер.

  • Оскільки чимало з цих функцій (управління звуком і відтворенням звукозаписів, управління компакт-дисками і т. п.) відноситься до сфери мультимедіа, то такі клавіатури часто називаються «мультимедійними клавіатурами». Асортимент мультимедійних клавіатур дивіться на нашому сайті.

    Навушники

    (зустрічається також термін головні телефони, з англ. Headрhones) — пристрій для персонального прослуховування мови, музики або інших звукових сигналів. У комплекті з мiкрофоном навушники можуть служити гарнітурою — засобом для ведення переговорів по телефону або іншому засобу голосового зв'язку. Крім того, навушники використовуються в звукозаписних студіях для точного контролю записуваного трека музичної композиції. Основними технічними характеристиками навушників є: частотний діапазон, чутливість, опір, максимальна потужність і рівень спотворень у процентному співвідношенні.
    За способом передачі звуку навушники діляться на провідні (служать в основному для прослуховування із стаціонарних звукових систем) і безпровідні (мобільні, але прив'язані до бази (радіо) або мають обмежений радіус дії).
    За типом конструкції (вигляду) їх поділяють на: вставні (повсякденна назва — «вкладиші») — вставляються у вушную раковину; внутрішньоканальні або вакуумні (повсякденна назва — «затички») — вставляються у вушний канал; накладні — накладаються на вухо; повнорозмірні — повністю охоплюють вухо. Велике різноманіття навушників ТМ SVEN дивіться на нашому сайті.

    Навушники відкритого типу

    Навушники, в яких тильна частина випромінювача працює на об'єм, що сполучається із зовнішнім середовищем, називаються навушниками відкритого типу. Вони являють собою головні стереотелефони, в які частково потрапляють зовнішні звуки. Відкриті навушники дають чіткішу картину, тоді як у закритих виникає невеличкий резонанс.

    Навушники закритого типу

    Навушники, в яких тильна частина випромінювача працює на замкнутий об'єм, називаються навушниками закритого типу. Вони відтворюють добре збалансований звук, характеризуються тим, що їх амбушури щільніше прилягають до голови і закривають все вухо цілком, надаючи максимально комфортні відчуття навіть при багатогодинній безперервній роботі. Такі навушники дозволяють зменшити до мінімуму проникнення зовнішніх шумів. Навушники закритого типу GD-6300, GD-6400, GD-9600, GD-9800 та ін. можна подивитися на нашому сайті.

    Навушники-вкладиші

    тип конструкції вставних навушників, амбушури яких вставляються у вушну раковину. Моделі GD-005, GD-1100, GD-1300, GD-1400, GD-1500, GD-1600, GD-1700, GD-2100, GD-2300, GD-2400, GD-2500, GD-2600, GD-2800 таких навушників дивіться на нашому сайті.

    Наголов’я

    пристрій фіксації навушників на голові; часто виконується у формі дуги з пружного матеріалу; може бути подвійним (друга дуга грає роль механізму настроювання на розмір). Варіантів з'єднання чашок з наголов’ям багато (від нерухомого до шарнірного); найбільш поширений — за допомогою вилки та осей.

    Операційна система, ОС

    (англ. operating system, OS) — базовий комплекс комп'ютерних програм, що забезпечує інтерфейс з користувачем, управління апаратними засобами комп'ютера, роботу з файлами, введення і виведення даних, а також виконання прикладних програм та утиліт.

    Пасивна акустична система

    – акустична система, в корпус якої вмонтовані групи випромінювачів, підключених через пасивний фільтр частот однією загальною парою проводів до окремого підсилювача. Приклади пасивних (компонентних) акустичних систем і професійних пасивних акустичних систем дивіться на нашому сайті.

    Передискретизація (oversampling)

    Технологія, що використовується в цифрових програвачах (CD і DVD) для зменшення шумів і перешкод після цифро-аналогового перетворення. Чим вище частота, з якою здійснюється вибірка сигналу, тим менше шум. Передискретизація з підвищенням частоти в 256 разів фактично повністю усуває будь-який шум.

    ПЗЗ-матриця

    (скороч. від «прилад із зарядовим зв'язком») або CCD-матриця (скороч. від англ. CCD, «Charge-Coupled Device») — спеціалізована аналогова інтегральна мікросхема, що складається зі світлочутливих фотодіодів, виконана на основі кремнію, використовує технологію ПЗЗ — приладів із зарядовим зв'язком

    Підсилювач звукових частот (ПЗЧ)

    (інші назви — підсилювач низьких частот, ПНЧ; підсилювач потужності звукової частоти, ППЗЧ) — пристрій (електронний підсилювач) для посилення електричних коливань, відповідних чутному людиною звуковому діапазону частот (зазвичай від 16 до 20 000 Гц). Може бути виконаний у вигляді самостійного пристрою або використовуватися у складі складніших пристроїв — телевізорів, музичних центрів, радіоприймачів, радіопередавачів, радіотрансляційної мережі тощо. Підсилювач звукових частот, як правило, складається з попереднього підсилювача і підсилювача потужності (ПП). Попередній підсилювач призначений для підвищення напруги і доведення його до величини, потрібної для роботи кінцевого підсилювача потужності, часто включає регулятори гучності, тембру або еквалайзер, іноді може бути конструктивно виконаний як окремий пристрій. Підсилювач потужності повинен віддавати в ланцюг навантаження (споживача) задану потужність електричних коливань. Його навантаженням можуть бути випромінювачі звуку: акустичні системи (колонки), навушники (головні телефони), радіотрансляційна мережа або модулятор радіопередавача. Підсилювач низьких частот є невід'ємною частиною всієї звуковідтворюючої, звукозаписуючої і радіотранслюючої апаратури.

    Поріг спрацьовування (пороговий рівень)

    (англ. threshold — поріг, порогова величина) — один з основних параметрів компресора, визначає значення, вище за яке компресор розпочинає ослабляти сигнал. Вимірюється в дБ.

    Пороговий рівень (поріг спрацьовування)

    (англ. threshold — поріг, порогова величина) — один з основних параметрів компресора, визначає значення, вище за яке компресор розпочинає ослабляти сигнал. Вимірюється в дБ.





    А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

    Публікації

    01.12.2021
    Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
    Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
    30.08.2021
    Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
    Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
    01.12.2020
    Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
    Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
    test site