рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

T-Bass

електронна система підйому низьких частот (Aiwa).

TFT

(англ. Thin Film Transistor) — тонкоплівковий транзистор (товщина плівки складає від 0,01 до 0,1 мкм); у РК-дисплеях указує на використання матриці ключів, як правило, польових транзисторів на основі високотемпературних полікремнієвих структур, які мають окремі пікселі РК-дисплея.

THX

сукупність вимог до високоякісної системи домашнього кінотеатру, розроблена фірмою Lucasfilm Ltd. з тим, щоб задум звукорежисера було доведено до глядача/слухача в повному обсязі. Сучасний ТНХ-сертифікований AV-ресивер повинен декодувати записи у форматах 6.1 (див. вище) і мати при цьому сім (!) каналів посилення: ТНХ передбачає розкладку сигналу тилового центру методом адаптивної декореляції на два канали. Озвучують його дві тилові задні колонки, розташовані за слухачем (основні тилові АС в даному випадку — дипольні і розташовуються врівні зі слухачем). Крім того, ТНХ-ресивер оснащується системою рееквалізації. Річ у тому, що саундтрек спочатку призначається для відтворення в кінотеатрі — приміщенні великого об'єму (відстань між колонками може досягати 20 м). Щоб поліпшити локалізацію, рівень «верху» збільшують приблизно на 5 дБ. У домашніх умовах аудіоряд з такою АЧХ звучить надмірно різко. Відновити status quo і покликаний рееквалайзер (до речі, подібним пристроєм обладнано й деякі ресивери, що не мають сертифікату ТНХ). Ще одна вимога полягає в можливості тембрального узгодження всіх гучномовців — в алгоритм настройки центральною і тилових АС включають можливість еквалізації по п'яти смугах. Нарешті, вводять спеціальну настройку по піковому рівню баса. Існує декілька рівнів вимог, що позначаються як THX Select, THX Surround EX, THX Ultra, THX Ultra2.

Time Mashine

специфічна функція запису на міні-диск (реалізована в деяких MD-рекордерах Sony); попереднє запам'ятовування вхідних даних протягом декількох секунд дозволяє не пропустити фрагмент, хоча кнопка «запис» була натиснута із запізненням.

Timer

пристрій, що вмикає або вимикає апарат чи комплекс у заздалегідь встановлений час; час може встановлюватися в межах 24 годин, щодня або щонеділі.

TN (Twisted Nematic)

РК-дисплей з нематичними рідкими кристалами; нематики — це один з видів кристалічних структур, які здатні повертати вісь поляризації світла на 90°.

TPS

пошук запису на стрічці по номеру композиції (від 1 до 9).

Treble

позначення звукових сигналів у частотному діапазоні від 3 кГц до 20 кГц; регулятор рівня високих частот.

TRS (роз'єм TRS)

(англ. Tip, Ring, Sleeve) — поширений роз'єм для передачі аудіосигналу. Зазвичай має три контакти, але є і модифікації з двома (TS) і чотирма (TRRS) контактами. Є три стандартні діаметри роз'єму — 1/4" (6,35 мм), 3,5 мм і 2,5 мм. Часто 1/4" TRS називають «джек» (англ. jack), а 3,5 мм TRS «міні-джек» (англ. mini-jack).

TruBass

система поліпшення відтворення низьких частот. Створює ілюзію чистого глибокого баса навіть для невеликих акустичних систем без необхідності використовувати сабвуфер. Ефективно використовується також і при відтворенні через навушники (SRS).

TruSurround

варіант системи передачі просторового звучання за допомогою двох акустичних систем для будь-якого багатоканального джерела. Має сертифікацію Dolby (SRS).

TruSurround XT

удосконалений варіант TruSurround, що включає додатково обробку для підвищення розбірливості діалогів (Dialog Clarity), TruBass і WOW. Має сертифікацію Dolby (SRS).

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!