рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Гармонійні спотворення

— поява в частотному спектрі сигналу додаткових складових, кратних основній частоті. Якщо подати на вхід будь-якого пристрою синусоїдальний сигнал деякої частоти (F), то на виході, окрім нього, з'являється ряд тональних складових, з частотами, кратними частоті основного тону (2F, 3F...), що свідчить про наявність нелінійних спотворень. Для їх характеристики обчислюють сумарну амплітуду гармонік і визначають, який відсоток ця сума складає від амплітуди основного тону, тобто обчислюють коефіцієнт нелінійних спотворень (КНС). Для акустичних систем необов'язково підсумовувати всі гармоніки, можна тільки перші дві або три, оскільки сума вищих складових, як правило, занадто мала порівняно із сумою перших, але спосіб обчислення КНС повинен бути обумовлений. Для отримання точного уявлення про АС бажано знати поведінку графіка залежності КНС від частоти і амплітуди відтворюваного АС звукового сигналу.

Гарнітура

(або радіогарнітура) — аксесуар систем зв'язку, що є комбінацією навушників (головних телефонів) з мікрофоном і має елементи кріплення до тіла або одягу користувача. Гарнітура дає змогу одночасно сприймати й оперативно обмінюватися інформацією із співбесідником. Окрім мікрофону, телефонів та елементів кріплення до складу гарнітури входять елементи підключення до апаратури (проводи з роз'ємами або безпровідний приймач, наприклад Bluetooth) та інші пристрої; шумозахищені гарнітури мають також навушники, що закривають вушну раковину від шуму.

Гейт

(від англ. Noise Gate — заслінка для шуму) — пристрій придушення шумів в паузах. Як тільки рівень сигналу стає нижче певної величини, спрацьовує алгоритм заниження рівня на деяку величину. Нормальні гейти також дають змогу встановити час атаки і час спаду (час відновлення) і реліз. Тобто придушення і відновлення відбуватимуться не відразу, а через деякий час. Прикладом використання гейта є SVEN CLG-208A.

Герц

(скор. Гц) — одиниця вимірювання (у міжнародній системі СІ) частоти будь-яких коливальних і хвилевих процесів. Система, що коливається з частотою 1 Гц, здійснює 1 коливання в секунду.

Глибина компресії (співвідношення ослаблення сигналу компресора)

(англ. термін Ratio — відношення, пропорція) — один з основних параметрів компресорa, який визначає інтенсивність ослаблення сигналу, виражається у форматі «х:1». Наприклад, якщо встановлено співвідношення «2:1», то при перевищенні порогу на 10 дБ компресор ослабляє цей рівень в два рази, тобто на його виході сигнал ослабленo на 5 дБ. Якщо встановлено співвідношення «нескiнченність:1», компресор вже називається лімітером (від англ. limit — обмежувати), оскільки в даному випадку на виході компресора рівень сигналу в будь-якому випадку не перевищує пороговий рівень (Threshold).

Гобо (гоботрафарет)

— малюнок, що застосовується в світловому обладнанні (див. малюнки гобо в закладці «Зображення» в моделях SMH-150, SMH-575, LH-3051S, LH-3081S, LH-5202S та ін.).

Графічний еквалайзер

— пристрій управління частотним балансом сигналу (див. GQ-215A). Рівень придушення/посилення по кожній смузі встановлюється фейдерами, що представляють візуальну картину обробки вихідного сигналу. Застосовується для виправлення частотного балансу окремих сигналів або на виході звукопідсилювальної системи для корекції акустичних властивостей залу або самої системи, а також для придушення резонансних частот самозбудження.

Гучномовець (динамік)

— пристрій для ефективного випромінювання звуку в навколишній простір у повітряному середовищі, що містить одну або декілька випромінюючих головок і, якщо необхідно, акустичне оформлення, електричні пристрої (фільтри, трансформатори, регулятори тощо).

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

23.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-600: бумбокс «на максималках»
В даному огляді ми поговоримо про один з «най-най» бумбоксів Sven PS-600: найгучнішим, з найбільш містким акумулятором, можливістю підключення двох пристроїв до одного джерела і так далі.
13.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-550: потужний бумбокс з динамічним підсвічуванням і караоке.
Формат бумбокса, який пережив свій розквіт в кінці 80-х років минулого століття, останнім часом знову набирає популярність — все більше виробників пропонує портативну акустику з порівняно великими габаритами, кількома динаміками й високою потужністю. Компанія Sven вирішила піти ще далі й крім досить гучного звуку доповнила свою акустику PS-550 рядом функцій — від еквалайзера до динамічної підсвітки й можливості підключення мікрофону для караоке.
03.04.2020
Портативні акустичні системи від компанії SVEN
Компанія SVEN вирішила вийти за рамки й представила на ринку різні портативні акустичні системи, одні з яких здатні наповнити музикою невелику кімнату, а інші — невеликий ліс.