рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цифро-аналоговий перетворювач

(ЦАП) — в електроніці: пристрій для перетворення цифрового (як правило, двійкового) коду в аналоговий сигнал (струм, напругу або заряд). Цифро-аналогові перетворювачі є інтерфейсом між дискретним цифровим світом і аналоговими сигналами. Аналого-цифровий перетворювач (АЦП) здійснює зворотну операцію. Звуковий ЦАП зазвичай отримує на вхід цифровий сигнал в імпульсно-кодовій модуляції (PCM — pulse-code modulation). Завдання перетворення різних стислих форматів у PCM виконується відповідними кодеками.

Цифровий вихід

(Digital Output) дає змогу передавати цифровий потік. Для звукових даних це потік у форматі Dolby Digital, DTS, MPEG Multichannal або PCM від DVD-програвача до зовнішнього декодера (наприклад, AV-ресивера). Фізично може бути електричним (роз'єми RCA, DVI, HDMI) або оптичним (з'єднувач Toslink). Для передачі відео в цифровому вигляді використовуються шини DV, а для сумісної передачі звуку і відео - iLink (IEEE1394) і HDMI.

Цифрові системи обробки зображення

У телевізорах з великим екраном (29–40") виникають проблеми, пов'язані з обмеженнями, які властиві аналоговим системам кольоровості: помітна оку растрова структура зображення (625 рядків в PAL і 525 — в NTSC) і мерехтіння, обумовлене кадровою розгорткою з частотою 50 Гц (у NTSC — 60 Гц). Виробники пропонують різні алгоритми обробки для поліпшення зображення: D.I.S.T. (JVC), Pixel Plus (Philips), GIGA (Panasonic) та ін. Більшість сучасних «поліпшувачів» якості зображення містять модулі, що виконують такі функції: перетворення черезрядкової розгортки в прогресивну (тобто кадр цілком формується за один прохід променя), збільшення «бітності» картинки (кількості кольорів, що відображаються, і градацій яскравості) і збільшення частоти зміни кадру (75 або, як правило, 100 Гц). Крім того, зазвичай є алгоритм збільшення кількості рядків і числа оброблюваних елементів у рядку.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.