рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цифро-аналоговий перетворювач

(ЦАП) — в електроніці: пристрій для перетворення цифрового (як правило, двійкового) коду в аналоговий сигнал (струм, напругу або заряд). Цифро-аналогові перетворювачі є інтерфейсом між дискретним цифровим світом і аналоговими сигналами. Аналого-цифровий перетворювач (АЦП) здійснює зворотну операцію. Звуковий ЦАП зазвичай отримує на вхід цифровий сигнал в імпульсно-кодовій модуляції (PCM — pulse-code modulation). Завдання перетворення різних стислих форматів у PCM виконується відповідними кодеками.

Цифровий вихід

(Digital Output) дає змогу передавати цифровий потік. Для звукових даних це потік у форматі Dolby Digital, DTS, MPEG Multichannal або PCM від DVD-програвача до зовнішнього декодера (наприклад, AV-ресивера). Фізично може бути електричним (роз'єми RCA, DVI, HDMI) або оптичним (з'єднувач Toslink). Для передачі відео в цифровому вигляді використовуються шини DV, а для сумісної передачі звуку і відео - iLink (IEEE1394) і HDMI.

Цифрові системи обробки зображення

У телевізорах з великим екраном (29–40") виникають проблеми, пов'язані з обмеженнями, які властиві аналоговим системам кольоровості: помітна оку растрова структура зображення (625 рядків в PAL і 525 — в NTSC) і мерехтіння, обумовлене кадровою розгорткою з частотою 50 Гц (у NTSC — 60 Гц). Виробники пропонують різні алгоритми обробки для поліпшення зображення: D.I.S.T. (JVC), Pixel Plus (Philips), GIGA (Panasonic) та ін. Більшість сучасних «поліпшувачів» якості зображення містять модулі, що виконують такі функції: перетворення черезрядкової розгортки в прогресивну (тобто кадр цілком формується за один прохід променя), збільшення «бітності» картинки (кількості кольорів, що відображаються, і градацій яскравості) і збільшення частоти зміни кадру (75 або, як правило, 100 Гц). Крім того, зазвичай є алгоритм збільшення кількості рядків і числа оброблюваних елементів у рядку.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

26.04.2018
HiTech expert - SVEN PS-470: недорога бездротова акустика з хорошим звуком і не тільки
SVEN PS-470 - це красива портативна акустична система з вбудованим МР3-плеєром і можливістю відтворення музики з USB-носія або карти microSD. Крім того, тут також вбудований FM-приймач, інформативний дисплей, хороша ергономіка управління плюс звук «гідного рівня». Принаймні, так говорить виробник. Протягом декількох тижнів я знайомився з усіма можливостями пристрою особисто, і тепер готовий поділитися своїми враженнями.
16.04.2018
TechToday - Огляд портативної акустики SVEN PS-470
SVEN PS-470 вмiє програвати музику с USB-накопичувача i карт пам'ятi, тут є FM-приймач, дротове та бездротове подключення, досить непоганий звук, але не найкраща автономнiсть.
11.01.2018
Огляд портативної акустики SVEN PS-175
Портативна акустика SVEN PS-175 може програвати музику не тільки зі смартфона / планшета за допомогою підключення через Bluetooth, але і з карт пам'яті micro USB, а також USB-flash. Може працювати в режимі FM-приймача. Має яскравий LED дисплей з декількома режимами відображення інформації. Також може виступати в якості будильника, який розбудить вас вранці під улюблену мелодію, записану на flash-накопичувач.