рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

10-розрядний ВІДЕО-ЦАП

При записі на DVD відеосигнал кодується з використанням MPEG-2, що має роздільну здатність 8 біт. Стандартні програвачі перетворюють це зображення в 10-бітове (при частоті дискретизації 27 або 54 Мгц), щоб мінімізувати спотворення, що виникають в результаті цифрових перетворень і наблизити градації тонів зображення до оригіналу відеофільму. У новітніх моделях DVD-програвачів використовуються відео-ЦАП’и з роздільною здатністю  12, 13 або 14 біт і частотою дискретизації 108 МГц і навіть 216 Мгц.

100 Гц

У звичайному телевізорі зображення виводиться на екран 50 разів за секунду. В результаті людське око бачить мерехтливе зображення на екрані. При використанні технології (розгортки) 100 Гц зображення виводиться на екран 100 разів за секунду, що усуває ефект мерехтіння.

2 тюнери

Наявність двох TV-тюнерів (англ. tuner < tune — налаштовувати; TV-тюнер — пристрій для прийому телевізійного сигналу і подальшого виводу його на комп'ютері, окремому моніторі або телевізорі) в моноблоці (телевізор плюс пристрій відеозапису) дає змогу одночасно дивитися одну програму по телевізору, а іншу записувати. Два TV-тюнери в телевізорі дають змогу організувати режим «картинка в картинці».

3D

(англ. 3 Dimensions, укр. «тривимірний») — 1) розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), покликаних забезпечити просторово-часову безперервність отримуваних зображень побудовою геометричної проекції тривимірної моделі. Найчастіше застосовується для створення зображень в архітектурній візуалізації, кінематографії, телебаченні, комп'ютерних іграх, друкарській продукції, а також в науці; 2) позначення 3D-дисплеїв, здатних відтворювати стереоскопічне зображення, тобто тривимірне зображення; 3) 3ds Max — повнофункціональна професійна програмна система для роботи з тривимірною графікою, розроблена компанією Autodesk, для операційних систем Microsoft Windows і Windows NT (як 32-бітових, так і 64-бітових).

A2DP

(англ. Advanced Audio Distribution Profile) — профіль Bluetooth, який розроблено для передачі двоканального стерео аудіопотоку, наприклад музики, до безпровідної гарнітури або будь-якого іншого пристрою. Профіль повністю підтримує низькокомпресований кодек Sub Band Codec (SBC) та опціонально підтримує MPEG-1,2 аудіо, MPEG-2,4 ААС і ATRAC, здатний підтримувати кодеки, визначені виробником. Використовується в акустичній системі Sven NF-11BT.

Advanced Surround

загальна назва, об'єднуюча стандартні режими декодування багатоканальних фонограм (Dolby Digital, DTS та інші) з додатковою DSP-обробкою. Деякі виробники використовують також термін Expanded.

AIFF (Audio Interchange File Format)

формат файлів для зберігання цифрових звукових даних, який широко використовується платформою Apple. Підтримує широкий діапазон дозволів, частот вибірки і числа каналів.

AM

1. Амплітудна модуляція; використовується при радіопередачі в діапазонах ДВ, СВ і КВ. Також загальне позначення всіх або частини цих діапазонів у тюнері. 2. Позначення в електронному годиннику з 12-годинним режимом часу до полудня [див. AM (a.m.)].

AM (a.m.)

(лат. ante meridiem дослівно — «до полудня»). Позначення дообіднього часу в електронному годиннику з 12-годинним режимом. Див. РM (р.m.) (лат. post meridiem дослівно — «після полудня»). 12-годинний формат обчислення часу переважає в Австралії, Канаді (за винятком Квебека), Новій Зеландії, США і на Філіппінах. Спільно з 24-годинним форматом він використовується в Албанії, Бразилії, Великобританії та деяких інших англомовних країнах, в Греції, Ірландії, канадському Квебеку, Туреччині і Франції. У решті країн світу 24-годинний формат є переважаючим, проте 12-годинний формат широко використовується в неформальному спілкуванні. При цьому замість a.m. і p.m. уживаються описові конструкції, наприклад, «ранку», «дня», «вечора», «ночі», «після полудня» та інші.

Bass

бас, басовий; позначення звуків у діапазоні низьких частот (англ. Low frequency — низька частота), здебільшого 20-300 Гц; цим терміном також позначають регулятор рівня низьких частот в акустиці.

Bassreflex

(див. також Фазоінвертор) тип акустичного оформлення корпусу акустичної системи (гучномовця) з відкритим портом; сприяє збільшенню віддачі системи в діапазоні низьких частот. В акустиці ще — труба в корпусі акустичної системи, що забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби на частоті, яка нижче відтворюваної динаміком.

BBE

система корекції сигналу фірми Barcus-Berry Electronics, Inc; широко використовується в професійному звукопідсиленні для відновлення правильних співвідношень між спектральними складовими сигналу, щоб максимально наблизити звук до його початкового стану.

BD (Blu-Ray Disc)

(англ. Blu Ray — синій промінь і Disc — диск) — формат оптичного носія, що використовується для запису і зберігання цифрових даних, включаючи відео високої чіткості з підвищеною щільністю. У технології Blu-ray для читання і запису використовується синьо-фіолетовий лазер з довжиною хвилі 405 нм (звичайні DVD і CD використовують червоний та інфрачервоний лазери з довжиною хвилі 650 нм і 780 нм відповідно). Зменшення довжини хвилі дало змогу звузити удвічі доріжку порівняно із звичайним DVD-диском (до 0,32 мкм) і збільшити щільність запису даних. Коротша довжина хвилі синьо-фіолетового лазера дає можливість зберігати більше інформації на 12 см дисках того ж розміру, що й CD/DVD. Використання технології Blu-ray надало можливість проведення якіснішого і коректнішого перебігу операцій читання/запису, а також збільшити швидкість зчитування до 432 Мбіт/с.

Beat Master

функція дозволяє підмішувати до музики, що відтворюється, ударні з будь-яким з 24 ритмічних малюнків (від вальсу до самби).

Beat/Pop/Rock/Clear/Classic/Flat

типові найменування фіксованих звукових настройок вмонтованого еквалайзера.

Bit Rate

швидкість передачі цифрового потоку даних. Поняття актуальне у зв'язку із записом і відтворенням компресованого звуку (формати стиснення MP3/WMA/AAC/ATRAC-3). Типові значення «бітрейта» для MP3-записів складають 64–256 кб/с (найбільш поширене – 128 кб/с). Існують системи, що підтримують змінний бітрейт.

BLFS (Brisk Low Frequency Sound)

електронна система підйому низьких частот, що використовується в моделях фірми Matshusita/Panasonic.

Bluetooth

(розмовні назви: блютус, блютуз, блютуф, блітуз, синєзуб) — виробнича специфікація безпровідних персональних мереж (WPAN — Wireless Personal Area Network); технологія безпровідного обміну даними між різноманітними пристроями на відстані. Bluetooth забезпечує обмін інформацією між такими пристроями як кишенькові і звичайні персональні комп'ютери, мобільні телефони, ноутбуки, принтери, цифрові фотоапарати, мишки, клавіатури, навушники, гарнітури на надійній, недорогій, повсюдно доступній радіочастоті для ближнього зв'язку і навіть акустичні системи (NF-11BT). Для взаємодії Bluetooth пристроїв застосовуються так звані Bluetooth профілі. Цими профілями є протоколи взаємодії пристроїв, специфічно визначені для конкретного сервісу. Наприклад, A2DP розроблено для передачі двоканального стерео аудіопотоку, наприклад музики, до безпровідної гарнітури або колонок.

BNC (Bayonet Neil-Concelman)

(Bayonet Neil-Concelman) — штиковий роз'єм Ніла-Концельмана. BNC коннектор служить для підключення тонкого коаксіального кабелю в радіоелектроніці. Незалежно від типу BNC-коннектор складається з трьох частин – корпусу, наконечника (маленької і тоненької фуськи) і обтискної гільзи (порожнього циліндра).

CD-Manager

спеціальний режим програмного відтворення для CD-чейнджерів. Наприклад, відтворення перших фрагментів всіх компакт-дисків, що знаходяться в магазині, або відтворення на всіх компакт-дисках фрагментів, що мають однаковий порядковий номер.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.