рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RCA

RCA jack (також званий phono connector, або CINCH/AV connector, а також в просторіччі «тюльпан») — стандарт роз'єму, розробленого в компанії RCA (Radio Corporation of America); широко застосовується в аудіо- та відеотехніці.

RDS (Radio Data System)

передача цифрових даних по радіо. Система RDS дає змогу в діапазоні FM (УКВ-2) водночас із радіопрограмою передавати додаткову інформацію. На якість прийому це не впливає, проте слухач отримує чимало додаткових можливостей, які підвищують комфортність під час прослуховування радіопередач. FM-тюнер з функцією RDS використано в нових акустичних Hi-Fi стереосистемах LUX і GRAND TM Sven.

RDS/EON (Enhanced Other Network)

розширена версія RDS. Режим EON забезпечує автоматичне перемикання на прийом інформації для водіїв транспортних засобів, якщо ця інформація передається радіостанціями тієї самої мережі. Цей режим є ефективним тільки в автомагнітолах.

Remote Control

пульт дистанційного управління (ПДУ).

Repeat Track/Disc

повторне відтворення одного трека/всього диска.

Reset

скидання всіх даних з пам'яті управляючого процесора. Застосовується при неправильному функціонуванні і, як правило, здійснюється в режимі очікування (STANDBY).

Resume

режим, що забезпечує після зупинки відновлення відтворення диска (CD або DVD) з того ж місця або трека, відтворення якого було перерване натисненням кнопки STOP.

RF-вихід (RF OUT, ВЧ-вихід)

— високочастотний вихід.

RGB

(абревіатура англійських слів Red, Green, Blue — червоний, зелений, синій) — адитивна кольорова модель, яка описує спосіб синтезу кольору. Адитивною вона називається тому, що кольори отримують за рахунок додавання (англ. addition) їх до чорного кольору. Кольорова модель RGB знайшла широке застосування в техніці. Зображення в цій кольоровій моделі складається з трьох каналів. При змішуванні основних кольорів (основними кольорами вважаються червоний, зелений і синій) — наприклад, синього (B) і червоного (R), ми отримуємо пурпуровий (M magenta), при змішуванні зеленого (G) і червоного (R) — жовтий (Y yellow), при змішуванні зеленого (G) і синього (B) — ціановий (С cyan). При змішуванні всіх трьох кольорових компонентів ми отримуємо білий колір (W).

RMS

(від англ. Root Mean Squared — середньоквадратичне значення) — середньоквадратичне значення потужності, обмеженої заданими нелінійними спотвореннями. Потужність заміряється синусоїдальним сигналом на частоті 1 кГц при досягненні 10% THD (THD — коефіцієнт гармонійних спотворень). Вона обчислюється, як добуток середньоквадратичних значень напруги і струму при еквівалентній кількості теплоти, що утворюється постійним струмом. Тобто, ця потужність чисельно дорівнює квадратному кореню добутку квадратів усереднених величин напруги і струму. RMS характеризує середню потужність, на якій акустична система може працювати тривалий час. Це значення є загальноприйнятим стандартом і об'єктивно характеризує вимірювану робочу потужність.

RS-232

(RS232 — англ. Recommended Standard 232) — інтерфейс передачі інформації між двома пристроями на відстані до 15 м. Інформація передається по проводах з рівнями сигналів, що відрізняються від стандартних 5 В, для забезпечення більшої стійкості до перешкод. Асинхронна передача даних здійснюється зі встановленою швидкістю при синхронізації рівнем сигналу стартового імпульсу.

RS-485

(RS485 — англ. Recommended Standard 485, EIA-485 — англ. Electronic Industries Alliance-485) — стандарт передачі даних по двопровідному напівдуплексному багатоточковому послідовному каналу зв'язку; інтерфейс RS-485. У стандарті RS-485 (як і в RS-232, див. вище) для передачі і прийому даних часто використовується єдина вита пара проводів. Процедури сумісного використання лінії передачі вимагають застосування певного методу управління напрямом потоку даних. Найпоширенішим методом є використання сигналів RTS (Request To Send) і CTS (Clear To Send). Передача даних здійснюється за допомогою диференціальних сигналів. Різниця напруги між провідниками однієї полярності означає логічну одиницю, різниця іншої полярності — нуль.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.