рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RCA

RCA jack (також званий phono connector, або CINCH/AV connector, а також в просторіччі «тюльпан») — стандарт роз'єму, розробленого в компанії RCA (Radio Corporation of America); широко застосовується в аудіо- та відеотехніці.

RDS (Radio Data System)

передача цифрових даних по радіо. Система RDS дає змогу в діапазоні FM (УКВ-2) водночас із радіопрограмою передавати додаткову інформацію. На якість прийому це не впливає, проте слухач отримує чимало додаткових можливостей, які підвищують комфортність під час прослуховування радіопередач. FM-тюнер з функцією RDS використано в нових акустичних Hi-Fi стереосистемах LUX і GRAND TM Sven.

RDS/EON (Enhanced Other Network)

розширена версія RDS. Режим EON забезпечує автоматичне перемикання на прийом інформації для водіїв транспортних засобів, якщо ця інформація передається радіостанціями тієї самої мережі. Цей режим є ефективним тільки в автомагнітолах.

Remote Control

пульт дистанційного управління (ПДУ).

Repeat Track/Disc

повторне відтворення одного трека/всього диска.

Reset

скидання всіх даних з пам'яті управляючого процесора. Застосовується при неправильному функціонуванні і, як правило, здійснюється в режимі очікування (STANDBY).

Resume

режим, що забезпечує після зупинки відновлення відтворення диска (CD або DVD) з того ж місця або трека, відтворення якого було перерване натисненням кнопки STOP.

RF-вихід (RF OUT, ВЧ-вихід)

— високочастотний вихід.

RGB

(абревіатура англійських слів Red, Green, Blue — червоний, зелений, синій) — адитивна кольорова модель, яка описує спосіб синтезу кольору. Адитивною вона називається тому, що кольори отримують за рахунок додавання (англ. addition) їх до чорного кольору. Кольорова модель RGB знайшла широке застосування в техніці. Зображення в цій кольоровій моделі складається з трьох каналів. При змішуванні основних кольорів (основними кольорами вважаються червоний, зелений і синій) — наприклад, синього (B) і червоного (R), ми отримуємо пурпуровий (M magenta), при змішуванні зеленого (G) і червоного (R) — жовтий (Y yellow), при змішуванні зеленого (G) і синього (B) — ціановий (С cyan). При змішуванні всіх трьох кольорових компонентів ми отримуємо білий колір (W).

RMS

(від англ. Root Mean Squared — середньоквадратичне значення) — середньоквадратичне значення потужності, обмеженої заданими нелінійними спотвореннями. Потужність заміряється синусоїдальним сигналом на частоті 1 кГц при досягненні 10% THD (THD — коефіцієнт гармонійних спотворень). Вона обчислюється, як добуток середньоквадратичних значень напруги і струму при еквівалентній кількості теплоти, що утворюється постійним струмом. Тобто, ця потужність чисельно дорівнює квадратному кореню добутку квадратів усереднених величин напруги і струму. RMS характеризує середню потужність, на якій акустична система може працювати тривалий час. Це значення є загальноприйнятим стандартом і об'єктивно характеризує вимірювану робочу потужність.

RS-232

(RS232 — англ. Recommended Standard 232) — інтерфейс передачі інформації між двома пристроями на відстані до 15 м. Інформація передається по проводах з рівнями сигналів, що відрізняються від стандартних 5 В, для забезпечення більшої стійкості до перешкод. Асинхронна передача даних здійснюється зі встановленою швидкістю при синхронізації рівнем сигналу стартового імпульсу.

RS-485

(RS485 — англ. Recommended Standard 485, EIA-485 — англ. Electronic Industries Alliance-485) — стандарт передачі даних по двопровідному напівдуплексному багатоточковому послідовному каналу зв'язку; інтерфейс RS-485. У стандарті RS-485 (як і в RS-232, див. вище) для передачі і прийому даних часто використовується єдина вита пара проводів. Процедури сумісного використання лінії передачі вимагають застосування певного методу управління напрямом потоку даних. Найпоширенішим методом є використання сигналів RTS (Request To Send) і CTS (Clear To Send). Передача даних здійснюється за допомогою диференціальних сигналів. Різниця напруги між провідниками однієї полярності означає логічну одиницю, різниця іншої полярності — нуль.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!