рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Фазоiнвертор

(від фаза та інвертор) — пристрій, що перетворює вхідний сигнал в 2 сигнали, що зсунуті по фазі на 180°. В акустиці — тип акустичного оформлення гучномовця з отвором (трубою, рідше — іншої конфігурації, наприклад, щілинний фазоінвертор) у корпусі — портом фазоінвертора, — через який випромінюється звук у діапазоні низьких частот. Фазоінвертор забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби (щілини) на частоті, нижче відтворюваної динаміком.

Фантомне живлення

— постійна напруга, що передається по мікрофонному кабелю без використання додаткових провідників. Забезпечує живлення для ємкісних мікрофонів і активних розподільних коробок, а також деяких систем зв'язку.

Фейдер

— орган управління рівнем сигналу в каналах мікшера. Часто фейдером називають будь-які регулятори з подовжнім переміщенням ручки.

Фільтр високих частот (ФВЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що пропускає високі частоти вхідного сигналу, при цьому зменшуючи або подавляючи повністю частоти сигналу менші, ніж частота зрізу. На відміну від нього, фільтр низьких частот пропускає частоти нижчі, ніж частота зрізу, подавляючи високі частоти.

Фільтр низьких частот (ФНЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що ефективно пропускає частотний спектр сигналу, нижчий за деяку частоту (частоту зрізу), та зменшує (або подавляє) частоти сигналу вищі за цю частоту. На відміну від нього, фільтр високих частот пропускає частоти сигналу вищі за частоту зрізу, подавляючи низькі частоти.

Формат зображення

показує відношення сторін зображення. Для стандартного телебачення воно складає 4:3, а для широкоекранного — 16:9. У великих кінотеатрах існує ще широкоформатний варіант з відношенням 21:9. Для фотографії використовує формат 3:2. Тому при відтворенні електронних фотографій (JPEG, Kodak PHOTOCD і так далі) на екрані формату 4:3 зображення займає не всю його площу.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

23.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-600: бумбокс «на максималках»
В даному огляді ми поговоримо про один з «най-най» бумбоксів Sven PS-600: найгучнішим, з найбільш містким акумулятором, можливістю підключення двох пристроїв до одного джерела і так далі.
13.04.2020
Огляд портативної акустики Sven PS-550: потужний бумбокс з динамічним підсвічуванням і караоке.
Формат бумбокса, який пережив свій розквіт в кінці 80-х років минулого століття, останнім часом знову набирає популярність — все більше виробників пропонує портативну акустику з порівняно великими габаритами, кількома динаміками й високою потужністю. Компанія Sven вирішила піти ще далі й крім досить гучного звуку доповнила свою акустику PS-550 рядом функцій — від еквалайзера до динамічної підсвітки й можливості підключення мікрофону для караоке.
03.04.2020
Портативні акустичні системи від компанії SVEN
Компанія SVEN вирішила вийти за рамки й представила на ринку різні портативні акустичні системи, одні з яких здатні наповнити музикою невелику кімнату, а інші — невеликий ліс.