рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Фазоiнвертор

(від фаза та інвертор) — пристрій, що перетворює вхідний сигнал в 2 сигнали, що зсунуті по фазі на 180°. В акустиці — тип акустичного оформлення гучномовця з отвором (трубою, рідше — іншої конфігурації, наприклад, щілинний фазоінвертор) у корпусі — портом фазоінвертора, — через який випромінюється звук у діапазоні низьких частот. Фазоінвертор забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби (щілини) на частоті, нижче відтворюваної динаміком.

Фантомне живлення

— постійна напруга, що передається по мікрофонному кабелю без використання додаткових провідників. Забезпечує живлення для ємкісних мікрофонів і активних розподільних коробок, а також деяких систем зв'язку.

Фейдер

— орган управління рівнем сигналу в каналах мікшера. Часто фейдером називають будь-які регулятори з подовжнім переміщенням ручки.

Фільтр високих частот (ФВЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що пропускає високі частоти вхідного сигналу, при цьому зменшуючи або подавляючи повністю частоти сигналу менші, ніж частота зрізу. На відміну від нього, фільтр низьких частот пропускає частоти нижчі, ніж частота зрізу, подавляючи високі частоти.

Фільтр низьких частот (ФНЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що ефективно пропускає частотний спектр сигналу, нижчий за деяку частоту (частоту зрізу), та зменшує (або подавляє) частоти сигналу вищі за цю частоту. На відміну від нього, фільтр високих частот пропускає частоти сигналу вищі за частоту зрізу, подавляючи низькі частоти.

Формат зображення

показує відношення сторін зображення. Для стандартного телебачення воно складає 4:3, а для широкоекранного — 16:9. У великих кінотеатрах існує ще широкоформатний варіант з відношенням 21:9. Для фотографії використовує формат 3:2. Тому при відтворенні електронних фотографій (JPEG, Kodak PHOTOCD і так далі) на екрані формату 4:3 зображення займає не всю його площу.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

26.04.2018
HiTech expert - SVEN PS-470: недорога бездротова акустика з хорошим звуком і не тільки
SVEN PS-470 - це красива портативна акустична система з вбудованим МР3-плеєром і можливістю відтворення музики з USB-носія або карти microSD. Крім того, тут також вбудований FM-приймач, інформативний дисплей, хороша ергономіка управління плюс звук «гідного рівня». Принаймні, так говорить виробник. Протягом декількох тижнів я знайомився з усіма можливостями пристрою особисто, і тепер готовий поділитися своїми враженнями.
16.04.2018
TechToday - Огляд портативної акустики SVEN PS-470
SVEN PS-470 вмiє програвати музику с USB-накопичувача i карт пам'ятi, тут є FM-приймач, дротове та бездротове подключення, досить непоганий звук, але не найкраща автономнiсть.
11.01.2018
Огляд портативної акустики SVEN PS-175
Портативна акустика SVEN PS-175 може програвати музику не тільки зі смартфона / планшета за допомогою підключення через Bluetooth, але і з карт пам'яті micro USB, а також USB-flash. Може працювати в режимі FM-приймача. Має яскравий LED дисплей з декількома режимами відображення інформації. Також може виступати в якості будильника, який розбудить вас вранці під улюблену мелодію, записану на flash-накопичувач.