рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bass

бас, басовий; позначення звуків у діапазоні низьких частот (англ. Low frequency — низька частота), здебільшого 20-300 Гц; цим терміном також позначають регулятор рівня низьких частот в акустиці.

Bassreflex

(див. також Фазоінвертор) тип акустичного оформлення корпусу акустичної системи (гучномовця) з відкритим портом; сприяє збільшенню віддачі системи в діапазоні низьких частот. В акустиці ще — труба в корпусі акустичної системи, що забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби на частоті, яка нижче відтворюваної динаміком.

BBE

система корекції сигналу фірми Barcus-Berry Electronics, Inc; широко використовується в професійному звукопідсиленні для відновлення правильних співвідношень між спектральними складовими сигналу, щоб максимально наблизити звук до його початкового стану.

BD (Blu-Ray Disc)

(англ. Blu Ray — синій промінь і Disc — диск) — формат оптичного носія, що використовується для запису і зберігання цифрових даних, включаючи відео високої чіткості з підвищеною щільністю. У технології Blu-ray для читання і запису використовується синьо-фіолетовий лазер з довжиною хвилі 405 нм (звичайні DVD і CD використовують червоний та інфрачервоний лазери з довжиною хвилі 650 нм і 780 нм відповідно). Зменшення довжини хвилі дало змогу звузити удвічі доріжку порівняно із звичайним DVD-диском (до 0,32 мкм) і збільшити щільність запису даних. Коротша довжина хвилі синьо-фіолетового лазера дає можливість зберігати більше інформації на 12 см дисках того ж розміру, що й CD/DVD. Використання технології Blu-ray надало можливість проведення якіснішого і коректнішого перебігу операцій читання/запису, а також збільшити швидкість зчитування до 432 Мбіт/с.

Beat Master

функція дозволяє підмішувати до музики, що відтворюється, ударні з будь-яким з 24 ритмічних малюнків (від вальсу до самби).

Beat/Pop/Rock/Clear/Classic/Flat

типові найменування фіксованих звукових настройок вмонтованого еквалайзера.

Bit Rate

швидкість передачі цифрового потоку даних. Поняття актуальне у зв'язку із записом і відтворенням компресованого звуку (формати стиснення MP3/WMA/AAC/ATRAC-3). Типові значення «бітрейта» для MP3-записів складають 64–256 кб/с (найбільш поширене – 128 кб/с). Існують системи, що підтримують змінний бітрейт.

BLFS (Brisk Low Frequency Sound)

електронна система підйому низьких частот, що використовується в моделях фірми Matshusita/Panasonic.

Bluetooth

(розмовні назви: блютус, блютуз, блютуф, блітуз, синєзуб) — виробнича специфікація безпровідних персональних мереж (WPAN — Wireless Personal Area Network); технологія безпровідного обміну даними між різноманітними пристроями на відстані. Bluetooth забезпечує обмін інформацією між такими пристроями як кишенькові і звичайні персональні комп'ютери, мобільні телефони, ноутбуки, принтери, цифрові фотоапарати, мишки, клавіатури, навушники, гарнітури на надійній, недорогій, повсюдно доступній радіочастоті для ближнього зв'язку і навіть акустичні системи (NF-11BT). Для взаємодії Bluetooth пристроїв застосовуються так звані Bluetooth профілі. Цими профілями є протоколи взаємодії пристроїв, специфічно визначені для конкретного сервісу. Наприклад, A2DP розроблено для передачі двоканального стерео аудіопотоку, наприклад музики, до безпровідної гарнітури або колонок.

BNC (Bayonet Neil-Concelman)

(Bayonet Neil-Concelman) — штиковий роз'єм Ніла-Концельмана. BNC коннектор служить для підключення тонкого коаксіального кабелю в радіоелектроніці. Незалежно від типу BNC-коннектор складається з трьох частин – корпусу, наконечника (маленької і тоненької фуськи) і обтискної гільзи (порожнього циліндра).

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
27.11.2020
Огляд активних комп'ютерних колонок SVEN SPS-621. Об'єктивне тестування.
Комп'ютерна акустика міцно увійшла в наше життя, без неї не можливо відтворення звукового контенту з інтернету. Ігри, музика та фільми - всюди хочеться якісного й гучного звуку. У цій статті розглянемо бюджетну акустичну систему для комп'ютера SVEN SPS-621, формату 2.0 стерео.