рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dolby Digital EX

цифровий формат 6.1 навколишнього звуку, в якому інформація для тилового центру (surround back) за допомогою матрицювання вміщена в лівий і правий тилові канали. Під час відтворення ця інформація декодується і подається на підсилювач тилового центру.

Dolby Headphone

алгоритм обробки багатоканального звукового сигналу, який дає можливість слухачеві отримати віртуальний ефект навколишнього звуку, властивого системам 5.1, використовуючи двоканальні навушники. Природне звучання, що реалізується під час прослуховування в навушниках, усуває ефект локалізації джерела в голові й робить тривале прослуховування невтомливим. Передбачено три режими передустановок, що імітують студію звукозапису (референсне приміщення), велику кімнату та кінозал.

Dolby NR

компандерний шумоглушник фірми Dolby; має модифікації B, C і S, які забезпечують збільшення відношення сигнал/шум на 8-10, 15-20 і понад 20 дБ відповідно.

Dolby Pro Logic (DPL)

аналогова система просторового звучання, що використовується в основному на записаних HI-Fi-відеокасетах VHS, а також телебаченні. Має чотири незалежні канали звуку: три повночастотні фронтальні та пару (моно з обмеженням до 7 кГц) тилових. Декодер Dolby Pro Logic II дає можливість штучно розділити тилові канали й розширити до повної смугу частот, Dolby Pro Logic IIx – навіть отримати конфігурацію 7.1.

Dolby Pro Logic II

апаратний спосіб декодування сигналів, записаних в Dolby Pro Logic, дає змогу штучно розділити тилові канали й розширити до повної смугу частот. Має два режими роботи для обробки музики (MUSIC) і звукового супроводу фільмів (MOVIE). На відміну від «звичайного» Dolby Pro Logic, тиловий канал в DPL II стереофонічний, повнодіапазонний; є й окремий сабвуферний канал (задіяне все аудіоустаткування, як в Dolby Digital 5.1).

Dolby Surround

побутова версія Dolby Stereo, призначена для перенесення об'ємної звукової атмосфери кінозалу у вашу кімнату. Містить три звукові канали: лівий, правий і тиловий оточуючий. Вся інформація про них закодована в звичайних стереодоріжках, що робить цей формат сумісним.

Dolby Virtual Speaker

алгоритм обробки багатоканальних звукових програм (Dolby Digital і Dolby Pro Logic) для повноцінного їх просторового відтворення за допомогою лише двох акустичних систем.

DQPSK (Differential Quadrature Phase Shift Keying)

диференціальна квадратурна фазова маніпуляція, найбільш енергетично економічний вид модуляції. Диференційне кодування цифрового потоку дає змогу використовувати в приймачі не лише синхронну демодуляцію, а й простішу — різницеву.

DSP (Digital Sound Procesing)

цифрова обробка звукового сигналу для отримання варіантів режиму Surround, характеризується вищою якістю, ніж аналогові способи.

DTCP (Digital Transmission Content Protection)

система захисту цифрового контента, що використовується в IEEE 1394.

DTI (Digital Transition Improvement)

поліпшення передачі зображення за допомогою цифрових технологій.

DTS (Digital Theater System)

система багатоканального запису звуку із стисненням меншим, ніж у Dolby Digital, що забезпечує кращу порівняно з нею якість звуку.

DTS Neo:6 Surround

режим прецизійного матричного декодування для відтворення двоканального стереоджерел звуку в режимі 6.1. Забезпечує відтворення в повній смузі частот (20–20000 Гц) для шести каналів. Можливий вибір режиму CINEMA (для відео) і MUSIC (для музики).

DTS-ES

цифровий формат 6.1 навколишнього звучання, має дві модифікації: Discrete 6.1 і Matrix 6.1. У варіанті Discrete всі канали, включаючи і додатковий канал тилового центру (surround back), записані окремо. У варіанті Matrix інформація для тилового центру за допомогою матрицювання поміщена в лівий і правий тилові канали. При відтворенні ця інформація декодується і подається на підсилювач тилового центру.

DVB

(англ. Digital Video Broadcasting) — цифрове телебачення, в якому сигнал зображення і звуку передається в цифровому вигляді. Сьогодні практично використовуються два варіанти: наземне (версії DVB-T, DVB-T2, DVB-H, DVB-C) і супутникове (версії DVB-S, DVB-S2, DVB-SH).

DVD Forum

Міжнародна асоціація виробників устаткування, носіїв, програм і фільмів та інших користувачів DVD (Digital Versatile Discs) і HD DVD (скор. DVD Forum) створена в цілях розширення використання і розповсюдження ідей та інформації про формати DVD і HD DVD. Сьогодні DVD Forum є добровільним об'єднанням понад 230 фірм з метою створення промислових стандартів для DVD-дисків.

DVD Multi

— це логотип програми, яка підтримує сумісність з DVD-RAM і DVD-RW. Це не привід, а визначення методів тестування, які підтверджують здатність приводу фактично працювати з дисками RAM і -RW. Основний акцент робиться на можливість читання, а не запису. 25 червня 2002 року DVD Forum вніс доповнення в специфікацію DVD Multi, що поклали край несумісності різних форматів записуваних DVD. Пристрої DVD мають відтворювати диски, записані у форматах DVD-ROM, DVD-Video, DVD-Audio, DVD-RW і DVD-R. Запис повинен забезпечуватися на дисках DVD-ROM, DVD-RW і DVD-R. Виробники інших галузей техніки намагаються підтримати цю специфікацію.

DVD Video

популярний формат для високоякісного відео (MPEG2) з багатоканальним звуковим супроводом (цифровим). Підтримує безліч споживчих функцій, включаючи багатомовний звуковий супровід і субтитри, багато ракурсів тощо.

DVD+RW (DVD ReWritable)

розроблений спільно групою фірм (див. DVD+RW Alliance); єдиний перезаписуваний формат (диск без картріджа), який забезпечує повну сумісність з існуючими DVD-програвачами і DVD-ROM-комп’ютерними приводами, як для відеозапису в реальному часі, так і для комп'ютерних програм.

DVD+RW Alliance

добровільне об'єднання восьми фірм Dell, Hewlett-Packard, Mitsubishi Chemical, Philips, Ricoh, Sony, Thomson і Yamaha, спрямоване на просування формату DVD+RW. При цьому всі фірми є учасниками DVD Forum’а.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site