рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

DVD-Audio

призначений для запису звуку подібно до формату CD-Audio. Проте підтримує семплірування 16, 20 і 24 біт з різною частотою вибірки від 44,1 до 192 кГц на відміну від фіксованих 16 біт і 44,1 кГц для CD. Крім того, DVD-Audio-диск може бути записаний з числом каналів від 2.0 до 5.1, і також містити музичні відео, графіку та іншу інформацію.

DVD-R (DVD Recordable)

оригінальний привід (з лазером 635 нм) був представлений в 1998 році фірмою Pioneer; як формат загального застосування (з лазером 650 нм) був прийнятий DVD Forum’ом в 2000 році. DVD-R — формат оптичної пам'яті з одноразовим записом і багатократним відтворенням, подібний CD-R, і використовується при виробництві DVD-Video і DVD-ROM-дисків.

DVD-RAM (DVD Random Access Memory)

перезаписуваний DVD-диск, який підтримують Panasonic, Hitachi і Toshiba. У цій технології для запису і відтворення даних використовується диск, поміщений у картрідж. Остання версія пропонує вже диск без картріджа, але незахищений DVD-RAM-диск дуже схильний до зовнішніх дій і не гарантує збереження даних. Вперше DVD-RAM-привід було представлено навесні 1998 року і мав ємність 2,6 ГБ (односторонній диск) або 5.2 ГБ (двосторонній диск). Друга версія DVD-RAM ємкістю 4,7 ГБ з'явилася наприкінці 1999 року, а двостороння ємкістю 9,4 Гб — в 2000 році. Нині є вже двошарові диски ємкістю до 18 Гб і більше.

DVD-ROM (Read Only Memory)

вперше з'явився в 1997 р. Цей DVD-диск тільки для читання використовується для зберігання даних та інтерактивних звукових і відеопрограм. Диски DVD-ROM читаються на DVD-ROM- або DVD-RAM-приводах, але не відтворюються DVD-відеопрогравачами, підключеними до телевізора і домашнього кінотеатру. Проте більшість комп'ютерних DVD-ROM-приводів відтворюють фільми на DVD-Video.

DVD-RW (DVD ReWritable)

перезаписуваний DVD-формат, розроблений фірмою Pioneer, дуже схожий на формат DVD+RW, але його можливості працювати в режимі з довільною вибіркою дещо гірші. На DVD-RW диск ще кілька років тому можна було записати до 4,7 ГБ. А нині є вже двошарові диски ємкістю до 18 Гб і більше.

DVD-диск

(англ. Digital Versatile Disc — цифровий багатоцільовий диск; також англ. Digital Video Disc — цифровий відеодиск) — носій інформації, виконаний у вигляді диска, зовні схожий з компакт-диском і має такі самі розміри що й CD, проте має можливість зберігати більший обсяг інформації за рахунок використання лазера з меншою довжиною хвилі, ніж для звичайних компакт-дисків.

DVD-програвач

— пристрій для відтворення DVD-дисків. До основних таким пристроїв можна віднести: комп'ютер або ноубук з вмонтованим DVD-приводом; переносні DVD-програвачі з вмонтованим дисплеєм; переносні DVD-програвачі без вмонтованого дисплея; сучасні ігрові консолі з DVD-приводом; стаціонарні DVD-програвачі; різні гібриди стаціонарних програвачів з жорстким диском, VHS-рекордером або CD-програвачем; DVD-рекордери. Стаціонарні програвачі призначені для використання у складі домашнього кінотеатру або безпосередньо з телевізором. Чимало моделей пропонують, окрім DVD, також можливість відтворення MР3, Audio-CD, VCD, SVCD, JPEG, Dvd-Аudio і ряду інших форматів, а також виконання Караоке.

DVI

(англ. Digital Visual Interface, скор. DVI — цифровий відеоінтерфейс) — стандарт на інтерфейс і відповідний роз'єм, призначений для передачі відеозображення на цифрові пристрої відображення, такі як рідиннокристалічні монітори та проектори.

DVI HDCP

(англ. Digital Video Interface with High band Digital Content Protection) цифровий відеоінтерфейс, що підтримує високочастотну систему захисту від несанкціонованого копіювання. Захищений відеосигнал може бути відтворено тільки на устаткуванні, що підтримує HDCP.

Dynamic Range

динамічний діапазон від найслабкішого до найсильнішого сигналу, відтворюваного пристроєм; вимірюється в децибелах (дБ).

Equlaizer

(від англ. equalize — «вирівнювати», загальне скорочення — «EQ»), темброблок — пристрій або комп'ютерна програма, що дає змогу вирівнювати амплітудно-частотну характеристику звукового сигналу, тобто коректувати його (сигналу) амплітуду вибірково, залежно від частоти. Еквалайзери, передусім, характеризуються кількістю регульованих по рівню частотних фільтрів (смуг). На сьогоднішній день еквалайзер — це потужний засіб для отримання різноманітних тембрів звуку. Процес обробки звукового сигналу за допомогою еквалайзера називається еквалізацією (Equalization). Евалайзери входять до складу багатьох комп'ютерних програм, пов'язаних з відтворенням і/або обробкою звуку, — різних аудіо- і відео-програвачів, редакторів тощо. Одним з таких пристроїв є графічний еквалайзер GQ-215A.

eSATA

(англ. external Sata) — інтерфейс підключення зовнішніх пристроїв, що підтримує режим «гарячої заміни» (англ. Hot-plug). Був створений дещо пізніше SATA (у середині 2004). Основні особливості eSATA: роз'єми конструктивно розраховані на більше число підключень; для підключення потрібно два проводи: шина даних і кабель живлення; середня практична швидкість передачі даних вища, ніж у USB або IEEE 1394, та ін.

Eкспандер

— прилад, що має зворотний до компресорa принцип роботи.

FM

(укр. частотна модуляція, ЧМ) — вид аналогової модуляції, при якій інформаційний сигнал управляє частотою несучого коливання. Порівняно з амплітудною модуляцією (АМ) тут амплітуда залишається незмінною.

FM-тюнер

піктограма для позначення FM-тюнера (радіоприймача), змонтованого на основі однієї з останніх розробок Silicon Laboratories. Використовується в нових акустичних Hi-Fi стереосистемах LUX, GRAND, STUDIO TM Sven.

FPD (Flat Panel Display)

плоский дисплей.

Hall

один з режимів просторового звучання з DSP-обробкою, що імітує звукове поле концертного залу.

HD DVD (High Definition Digital Visual Disc)

DVD-диск високої роздільної здатності (один з форматів DVD).

HDCD (High Definition Compatible Digital)

система кодування звуку на CD, що використовує стандартний формат CD-DA. Звуковий сигнал з вищою розрядністю і частотою дискретизації піддається цифровій обробці, в результаті якої з нього виділяється основна частина, що кодується, як завжди, методом PCM, а додаткова інформація, що уточнює дрібні деталі, кодується в молодших бітах відліків (LSB) і маскувальних спектральних областях. При програванні диска HDCD на звичайному CDP використовується тільки основна частина сигналу, а при використанні спеціального CDP з вбудованим декодером і процесором HDCD з цифрової коду витягується вся інформація про сигнал.

HDCP

(скор. від англ. High-bandwidth Digital Content Protection) — технологія захисту широкосмугового цифрового контента, призначена для запобігання незаконному (несанкціонованого) копіюванню високоякісного відеосигналу, який передається через інтерфейси DVI і HDMI. Захищений відеосигнал можна відтворити тільки на устаткуванні, що підтримує HDCP.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!