рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

CD-R (CD-Recordable)

технологія запису CD-даних і музики з використанням дешевих дисків з одноразовим записом. CDR-приводи і носії підтримують UDF-формат (англ. Universal Disk Format — універсальний дисковий формат).

CD-R/CD-RW Playback

позначення сумісності програвача із записуваними (перезаписуваними) компакт-дисками формату CD-Audio.

CD-ROM (Compact Disc Read Only Memory)

формат компакт-диска, що використовується для зберігання текстової, графічної та звукової (стерео-Hi-Fi) інформації. Звукові CD-програвачі не можуть відтворювати диски CD-ROM, а комп'ютерні CD-ROM-приводи можуть відтворювати й звукові диски.

CD-RW (CD ReWritable)

технологія перезаписуваних CD. CD-RW-приводи можуть також бути використані для запису дисків CD-R і можуть читати диски CD-ROM. Диски CD-RW можуть бути перезаписані більше тисячі разів і читаються на універсальних (MultiRead) CD-ROM-приводах або сумісних з CD-RW звукових CD-програвачів. CD-RW підтримують UDF-формат. Сьогодні є CD-RW з одноразовою і підвищеною швидкостями запису.

Circum-aural

позначення різновиду амбушурів (англ. Circum-aural — у дослівному перекладі «навколо вуха») в навушниках. Головний телефон, який оточує вушну раковину і розташований на наголов'ї. Контакт з головою зазвичай підтримується за допомогою пружних подушок. Головний телефон з амбушурами «навколо вуха» може торкатися вушної раковини, але сильно її не здавлювати.

CMOS

від англ. complementary-symmetry/metal-oxide semiconductor (КМОН; комплементарна логіка на транзисторах метал-оксид-напівпровідник) — технологія побудови електронних схем. Переважна більшість сучасних логічних мікросхем, зокрема процесорів, використовують технологію КМОН. Зокрема вона використана у веб-камерах компанії SVEN IC-730 Web, IC-780 Web, IC-850 Web, IC-890 Web, IC-920 Web, IC-930 Web, IC-960 Web.

CRT

(англ. Catode Ray Tube — електронно-променева трубка, ЕПТ; кінескоп) — електровакуумний прилад, що перетворює електричні сигнали в світлові.

Crystallizer

спеціальний активний темброблок для особливо точної настройки відтворюваних частот. Від англійських слів crystal – кришталево-чистий та lizer=equalizer – вирівнювач. Активний темброблок з регулюванням тембру в межах ± 12 дБ використано в нових акустичних Hi-Fi стереосистемах LUX та GRAND TM Sven.

CT (Clock Time)

код відображення точного часу в системі RDS.

CTI

(англ. Color Transition Improvement) — термін, що позначає поліпшення переходів кольору в LCD-моніторах.

DCI (Dynamic Contrast Improvement)

система динамічного поліпшення контрастності зображення.

Delay

(з англ. «затримка») — затримка електромагнітного сигналу на певний проміжок часу (фіксований, з перемиканням або з плавним регулюванням); в акустиці ще — затримка сигналу центрального і тилових каналів (як правило, у межах 15–25 мс), необхідна для того, щоб до слухача в першу чергу доходив звук фронтальних каналів.

Demo

демонстраційний режим; запускається, як правило, комбінацією двох кнопок з режиму очікування і служить для демонстрації особливостей та ознайомлення з усіма можливими робочими режимами системи.

DIST (Digital Image Scaling Technology)

технологія черезрядково-прогресивного перетворення, масштабування і приглушення артефактів.

DIVX

формат запису звуку і зображення, заснований на алгоритмі MPEG-4. Підтримує роздільну здатність відео до 640 х 480 і аудіопотік у форматах МP3 і WMA, за якістю зображення наближаючись до DVD, а по компактності перевершуючи VIDEO CD.

DLI (Digital Line Interpolation)

цифрова міжрядкова інтерполяція.

DLP (Digital Light Processing)

цифрова обробка світла. Спосіб цифрового формування зображення за допомогою чіпа мікродзеркальної матриці (DMD).

DMX-512

(Протокол DMX512, DMX управління, DMX-контроль, от англ. Digital Multiplex) — міжнародний стандарт, що описує метод цифрової передачі даних між контроллерами і світловим, а також додатковим устаткуванням. Він описує електричні характеристики (засновані на стандарті EIA/TIA-485, відомому як RS-485), формат даних, протокол обміну даними і спосіб підключення. Цей стандарт призначений для організації взаємодії на комунікаційному і механічному рівнях з контроллерами (наприклад, MS-2401), випущеними різними виробниками. Протокол DMX512 було розроблено комітетом USITT у 1986 році, як засіб управління димерами з різних консолей через єдиний інтерфейс. Таким чином з'явилася можливість за його допомогою об'єднувати різні пристрої управління (пульти) зі всілякими керованими інтелектуальними світловими приладами. Протокол DMX512 зараз дефакто є головним стандартом створення більшості світлотехнічних систем. DMX-512, призначений для управління світловим обладнанням (LT-1500D, SMH-150, SMH-575) і світловими лазерними пристроями (W-0050, W-1500, D-1030, DY-1030/2, Z-0100PC, Z-1533PC, Z-1530D, Z-3050D), було створено на основі стандартного промислового інтерфейсу EIA 485 (RS-485). Стандарт DMX-512 дає змогу управляти по одній лінії зв'язку одночасно 512 каналами (число 512 означає число каналів передачі інформації; не плутати канали з приладами, один прилад може використовувати іноді декілька десятків каналів). Декілька (як правило, парне число) працюючих одночасно апаратів, що підтримують DMX-512, дають можливість створювати світлові картинки та елементи оформлення різної складності, як усередині приміщень, так і зовні. По одному каналу передається один параметр приладу, наприклад, в який колір забарвити промінь, який малюнок (гоботрафарет) вибрати, або на який кут повернути дзеркало по горизонталі в даний момент, тобто куди потраплятиме промінь. Кожен прилад має певну кількість керованих дистанційно параметрів і займає відповідну кількість каналів у просторі DMX-512.

Dolby 3 Stereo

система просторового звучання тільки з трьома фронтальними каналами (лівий, центральний і правий).

Dolby Digital AC-3

— формат фірми Dolby для передачі і/або запису цифрового багатоканального звуку «5.1». Абревіатура «АС-3» - «звукове кодування» третього покоління. Позначення «5.1» пояснюється таким чином: «5» - це два фронтальні, два тилові та центральний канали. Позначення «.1», прийняте для каналу низькочастотних ефектів (LFE), показує лише, що для нього використовується спеціально виділена смуга частот. Таким чином, AC-3 по суті - повноцінна шестиканальна система.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site