рус
укр
 

Огляди та публікації

13.05.2015

Bluetooth-гарнітури SVEN AP-B450MV і AP-B470MV

Бюджетні моделі з базовою і розширеною функціональністю

Продукція компанії SVEN зазвичай представлена у наших тестах повноформатними акустичними системами. З недавніх пір ми почали освітлювати також інші напрями асортименту компанії. Наприкінці минулого року побачив світло огляд портативної колонки SVEN PS-100BL, а сьогодні ми поговоримо про дві недорогі моделі безпровідних гарнітур – AP-B450MV та AP-B470MV.

Упаковка AP-B450MV Упаковка AP-B470MV
Упаковка AP-B450MV Упаковка AP-B470MV

З точки зору дизайну, схожість між двома моделями велика. Обидві виготовлено з пластика, вони мають доладну конструкцію і монохромний корпус, а також однакові знімні амбушури із шкірзамінника.

AP-B450MV завдяки використанню глянсового покриття має яскравішу зовнішність. Наголов’я має цілісний вигляд, але його можна розсунути приблизно на 3 см з кожного боку.

Обидві моделі навушників мають гумові прокладки під наголов’ям для зручної посадки. Металевий каркас у наголов’ях не передбачено, отже від екстремальних навантажень на корпус краще утриматися.

Чашки в наголов’ї закріплено досить жорстко, передбачено лише деякий люфт по вертикалі, але не по горизонталі. Через це навушники доводиться деякий час підганяти, щоб досягти комфортного положення на голові.

AP-B470MV передбачає трохи більший люфт і тому виявляється зручнішим під час носіння. Та й глянсового пластика в її корпусі значно менше: в основному скрізь застосовується практичніший, хоч і не такий ефектний софт-тач.

Обидві гарнітури можуть працювати і через провідне з'єднання, але виключно як навушники – у комплектації є звичайний стереокабель TRS. Окрім нього, з навушниками постачається кабель Micro-USB для заряджання.

Усі елементи управління навушниками зосереджено на лівій чашці. У AP-B450MV це кнопка вмикання / прийому виклику, а також поєднаний з кнопкою призупинення трека регулятор прокрутки / гучності. Швидкий рух коліщатка убік перемикає трек, а тривалий – змінює рівень гучності. Тут же розташовано мікрофон, роз'єм 3,5 мм для провідного підключення і Micro-USB для заряджання.

У функціональнішій AP-B470MV до цього списку додаються кнопка вибору режиму (джерела звуку), а також слот для карток microSD (підтримується обсяг до 32 ГБ). Гарнітура бачить записи лише в корені картки пам'яті. Крім того, через AP-B470MV можна слухати FM-радіо – є функція автопошуку, якій вдається більш-менш чисто упіймати чимало станцій навіть у приміщенні.

У гарнітури SVEN AP-B450MV на перше місце поставлено елегантність, а в SVEN AP-B470MV – практичність і функціональність. У результаті кожний може вибрати собі пристрій, керуючись власними пріоритетами.

Вимірювання в RMAA

Для вимірів відтворюваного частотного діапазону ми задіяли стенд Bruel Kjaer 4153 – Artificial Ear/Ear Simulator (що відповідає стандарту IEC 60318-1), здатний емулювати імпеданс людського вуха аж до частоти 16 кГц.


Графік АЧХ навушників SVEN AP-B450MV


Графік АЧХ навушників SVEN AP-B470MV

Графіки обох моделей схожі. Відхилення у межах 6 дБ забезпечуються у вузькому проміжку від 570-580 Гц до 2 кГц.

Якість звучання

Як референсну модель для накладних навушників у цьому та інших оглядах ми використовуватимемо Sennheiser HD 449. Для порівняння звучання навушники підключалися до джерела звуку відповідно до основного передбачуваного сценарію використання: Sennheiser – через кабель, а SVEN – через Bluetooth.

Якість звучання і 450-й, і 470-й моделей серйозно поступається за багатьма параметрами. Насамперед, виділяється вужчий діапазон відтворюваних частот. Переважає нижній регістр, стереопанорама здається стислішою порівняно з HD449. Виявити штрихи виконання важко. Для вимогливих слухачів бюджетні гарнітури SVEN явно не підійдуть, що було, в принципі, очікувано.

Якщо порівнювати AP-B450MV та AP-B470MV, то різниця в їхньому звучанні зовсім незначна. При підключенні до смартфона на максимальній гучності у старшої гарнітури виникає виразне перевантаження. У 450-й моделі подібного не спостерігається.

Далекобійність та автономна робота

Цікаво порівняти AP-B450MV і AP-B470MV між собою за цими параметрами, оскільки вони функціонують через різні версії протоколу Bluetooth – молодша за допомогою Bluetooth 4.0, а старша за допомогою 2.1 + EDR.

Ми почергово підключали гарнітури до смартфона Sony Xperia Z1 Compact і віддалялися від нього на відкритому просторі. Проблеми з передачею звуку в AP-B450MV розпочалися приблизно на відстані 24 м, а в AP-B470MV – на відстані 20 м. У реальних сценаріях використання ця різниця ніякої ролі не зіграє.

Неочікувані результати дали тести автономної роботи. Як завжди, ми сполучали повністю заряджені пристрої з джерелом звуку через Bluetooth і відтворювали на них повторюваний плей-лист до повного розряджання батареї. У такому режимі AP-B450MV змогла пропрацювати 10 годин, а AP-B470MV – усього лише 5 годин, тобто удвічі менше. Ймовірно, через додаткову функціональність були обмежені можливості акумулятора в апаратній начинці старшої моделі.

Висновки

У кожної з безпровідних гарнітур SVEN AP-B450MV і AP-B470MV при схожій ціні є свої переваги і недоліки. Якщо планується виключно відтворення через Bluetooth, то на увагу заслуговує молодша модель, що демонструє непоганий час автономної роботи. Якщо готовим смартфонним плей-листам ви віддаєте перевагу FM-діапазону, то має сенс розглянути старшу модель. Не слід однак забувати, що за необхідності будь-яка з протестованих гарнітур може бути під’єднана через звичайний кабель.

Джерело: www.ixbt.com.

Автор: Микола Землянський


...
  всі