рус
укр
 

Огляди та публікації

12.05.2015

Троє в човні. Активна акустика SVEN MS-1820, MS-2000 і MS-2100

Правильна аудіосистема для комп'ютера зобов'язана рівною мірою не лише добре відтворити музику, а й доповнити ігри та фільми вражаючим звуковим оформленням. Якщо водночас зважати на вимоги компактності та адекватної ціни, то трифоніку практично немає альтернативи.

У асортименті компанії SVEN комплекты 2.1 (складаються із сабвуфера і двох сателітів) займають значну частку. В цій статті ми розглянемо одну з найцікавіших топових серій фірми, що складається з трьох виготовлених у конфігурації трифонік моделей, що поєднують класичну, перевірену часом конструкцію та сучасний дизайн. Фронтальні панелі усіх трьох елементів трифоніка виготовлено з глянсового чорного пластика, майстерно імітуючого рояльний лак, мають стильний і модний вигляд. Мультимедійна акустика в сучасному розумінні – вже не просто дві колонки, що підключаються до комп'ютера. Воднораз це практично самодостатня аудіосистема, здатна без посередників відтворювати музику з флеш-карт формату SD або зовнішніх накопичувачів з інтерфейсом USB. Водночас підтримуються найпоширеніші формати мультимедійних файлів mp3 і WMA. Є тут і можливість приймати радіотрансляції у FM-діапазоні. Отже, щоб увімкнути фонову музику, необов'язково задіювати комп'ютер чи інше джерело звукової інформації.

Для під’єднання зовнішніх джерел передбачено два аналогові входи на роз'ємах RCA, а в комплекті – кабель зі штекером міні-джек. Усі порти розміщено на тильному боці сабвуфера, а органи управління та інформаційне табло – на лицьовому. У басовому модулі системи змонтовано усю електроніку – підсилювальні модулі потужністю 50 Вт для басового драйвера і по 15 Вт на кожну колонку (для старшої моделі серії). Пасивні сателіти підключаються до сабвуфера за допомогою стандартних пружинних клем. Це полегшує заміну акустичного кабелю, якщо є необхідність замінити на довший чи якісніший. Сабвуфер виготовлено в корпусі з масивного МДФ з фазоінвертором. Порт спрямовано до слухача, а 17,6-сантиметровий динамік розташовано на правому боці корпусу.

Управляти системою зручно – барабанний регулятор гучності при натисненні перемикає джерела звуку, три клавіші відповідають за контроль відтворення і перемикання доріжок. Невеличкий дисплей відображує усю необхідну інформацію про поточний стан пристрою – частоту вибраної FM-радіостанції, номер відтворюваного трека, положення регуляторів тембрів, поточний режим роботи тощо. Якщо сабвуфер прибрано під стіл або вимагається працювати з комплектом, перебуваючи на певній відстані, допоможе інфрачервоний безпровідний пульт ДУ повнорозмірного формату, який є в комплекті.

Сателіти є двосмуговими колонками з 80-мм середньочастотним динаміком і 37-мм твітером. Корпуси закритого типу вирізняються невеликою глибиною, що надає значного простору в їхньому розміщенні. Передбачено в комплекті також настінне кріплення.

Звучання налаштоване на ефектність. Сабвуфер видає нехай не найглибший, проте виразніший і ритмічніший бас, а сателіти доповнюють його яскравим і масштабним стереоефектом. Для кіно і відеоігор це можна назвати оптимальним поєднанням, а при роботі з якісною аудіокартою можна відзначити також чітку локалізацію ефектів і масштабну сцену. Музиці дещо бракує насиченості середнього діапазону, але тут чимало що залежить від репертуару – техно, ряд напрямів року і поп мало що від цього втрачають.

Якщо функціональні аспекти і загальна концепція моделі здалися вам цікавими, проте хочеться ще більшої економії, то можна розглянути як альтернативу молодші моделі серії з індексами MS-1820 і MS-2000. За функціональними можливостями вони повністю співпадають зі старшою моделлю, але мають меншу потужність. Сателіти, що входять до комплекту, не мають твітерів, а також трохи інакше організовано органи управління. Характер звучання при цьому виходить, звичайно, простішим, проте у перерахунку на витрачені кошти залишається прийнятним варіантом.

Результати вимірів

На малюнку 1 представлено графіки амплітудно-частотної характеристики сабвуфера і сателітів комплекту акустичної системи SVEN MS-2100. Виявлені частотні спотворення акустики дають змогу говорити про виражений акцент в діапазоні високих частот. Усунути це явище допоможе активна еквалізація вказаного інтервалу. Можливості сабвуфера визначають нижню граничну частоту на відмітці 45 Гц (–10 дБ). Динамічний потенціал системи не дуже високий. При рівні звукового тиску 88 дБ на 1 метрі нелінійні спотворення практично повністю вибирають допустиму область розрізнюваності (мал. 2).

     Плюси:
     • Ефектне звучання
     • Цікаві додаткові можливості
     • Сучасний дизайн.

Висновок

Трифоніки від компанії SVEN забезпечують максимум універсальності. Можливості сучасного комп'ютера широкі, тому аудіосистема зобов'язана відповідати їм повною мірою. Приємним бонусом є можливість використання її як незалежного музичного центру, що усуває зайві рухи тіла під час вмикання, шум і витрати електрики, пов'язані з роботою ПК.

Джерело: www.hi-fi.ru.

Автор: Сергій Раков


...
  всі