рус
укр
 

Огляди та публікації

10.10.2014

Активна акустика SVEN Royal 2R: золота куля як ефективний засіб для поліпшення звуку

Цього разу до моїх рук потрапила активна акустична стереосистема SVEN Royal 2R. Судячи з назви, звук має бути королівський. Проте, можливо, вона призначена для озвучування палацу? Подивимося. А доки знімаємо з коробки «пилок невинності» і розкриваємо її.

Комплектація і дизайн

Система потрапила до мене в тому вигляді, в якому купите її і ви – важенна глянсова коробка, з незмінним фінським прапором, кольоровою фотографією колонок і детальним технічним описом можливостей акустики.

Отже, в комплект входить – детальна інструкція, гарантійний талон (гарантія – 12 місяців з дати продажу), безпосередньо самі колонки, пульт ДУ, батарейки для пульта ДУ, фідер (акустичний кабель) і сполучні кабелі: 2RCA до 2RCA, 2RCA до mini Jack. Одразу хочеться звернути увагу на те, що систему укомплектовано справжнім фідером – акустичним кабелем для з'єднання активної і пасивної колонок. Зазвичай, навіть в іменитих виробників, у комплекті кладуть якийсь шнурок, придатний лише для перевірки працездатності. А тут – потужний витий мідний провід завдовжки близько 3 метрів!

Дизайн цікавий. По-перше, відкриті динаміки без грилів. Такий собі викличний і водночас імпонуючий стиль. Під час роботи можна спостерігати, як відпрацьовують дифузори. По-друге, чорна глянсова передня панель. Вона вкрита рояльним лаком, що благотворно впливає на її зовнішній вигляд і надає йому особливого шарму. І на її фоні – сталеві рамки окантовки динаміків. Погодьтеся – у цьому є щось чарівливе.

По-третє, матеріал корпусу колонки – MDF, вкритий шпоном під чорне дерево. Шпон натуральний. Його хочеться погладити, відчуваючи подушечками пальців структуру натурального дерева. Колонки стоять на маленьких незнімних ніжках, що не дряпають поверхню і покликані гасити коливання.

Фазоінвертор розташовано ззаду. Не беруся судити добре це чи погано, поки не наступить фаза прослуховування. Що серйозно порадувало – це гвинтові затискачі для акустичних кабелів. Так-так, гвинтові, а не якісь там кволі прищіпки, пружинні затискачі, з яких постійно вивалюються кабелі. Для дуже грамотних навіть вказано полярність фідера. Підключення активної до пасивної колонки класичне, без вигадок.

Прямо з центру широкосмугового динаміка з блискучими дифузорами з плетеного полімерного матеріалу стирчить конус, що нагадує кулю. Багато хто вважає це дизайнерською знахідкою, що не має відношення до звучання акустики. Проте це не так. Це запатентована розробка інженерів компанії Sven. Ось що вони говорять з приводу золотої «кулі»: «Його (тобто динаміка) кулеподібне фазовирівнююче тіло зводить до мінімуму кількість звукових спотворень, вирівнює амплітудно-частотну характеристику».

Тобто для нормальній гучності вона ніби й не потрібна, а ось при екстремальній потужності характерних спотворень з хрипотою з колонок або паразитним деренчанням не буде. І як дизайнерський хід, це прекрасне рішення, завдяки якому колонки без грилів мають дивовижний вигляд. Зовні колонки виглядають як «аудіофільські» полочники.

Управління

Органи управління, природно, розташовано на активній колонці та на пульті ДУ. Розпочнемо з активного монітора.

На панелі під середньочастотним динаміками розташовано:

  • світлодіод POWER, що сигналізує про роботу і стан системи
  • інфрачервоний порт IR
  • мікрик FUNCTION для вибору режиму
  • два мікрики VOL — и VOL+ для регулювання гучності.

Ззаду активної колонки розташовано вмикач/вимикач мережі, запобіжник і панель комутації з двома лінійними входами. Ще тут є масивний радіатор, що служить для відведення надлишків тепла від підсилювача.

Пульт ДУ надає більше можливостей для управління. Беремо в руки пульт. Він не такий великий, як від телевізора, проте й не кредитка, як від автомагнітоли. У руці лежить зручно, кнопки розташовано на оптимальній відстані, декілька кнопок одночасно не натиснеш. Отже, зліва направо, згори вниз.

  • Кнопка вмикання (st-by), червоного кольору.
  • Кнопка лінійного входу 1, AUX.
  • Кнопка лінійного входу 2, РС
  • BASS + регулятор збільшення низьких частот
  • MUTE – тимчасове вимикання звуку
  • TRE+ регулятор збільшення високих частот
  • BASS– регулятор зменшення низьких частот
  • RESET - скидання на заводські установки
  • TRE– регулятор зменшення високих частот
  • Дві кнопки регулятора гучності VOLUME +/–

Живлення пульта дистанційного управління здійснюється завдяки двом батарейкам ААА. Натиснувши на будь-яку кнопку, так само як і з панелі управління, так і з ПДУ, ми виводимо систему з режиму Standby, а повернутися у цей режим можна тільки з пульта ДУ. Цікаве застосування лампочки POWER знайшли інженери Sven. Під час вибору функції для регулювання лампочка горить різними кольорами.

Регулюємо гучність – індикатор горить зеленим кольором, тембр НЧ – помаранчевим, тембр ВЧ – червоним. Процес регулювання (як з пульта ДУ, так і з панелі управління) супроводжується миганням індикатора, а при досягненні максимальних або мінімальних значень мигання припиняється.

Функціонал

Ну, з вагою, кольором і розмірами усе зрозуміло, решту перевіримо. Отже, широкосмуговик. Використовується динамік SVEN 6 Om 50 W. Просто красень – подвійний, збірний, потужний магніт, справжня, добротна основа і прекрасний дифузор з плетеного полімерного матеріалу! Чому я звернув вашу увагу на магніт?

Просто уявіть, скільки з таким потужним розгойдуванням прожив би класичний паперовий дифузор? На повній потужності амплітуда ходу мінімум 2,5 см, чим папір не просочуй, він не витримає такого розгойдування, порветься. Тому дифузор з полімеру, жорсткі кільця на периферії і, як результат, – глибокі баси і правильний звук. Але ми забігаємо наперед. А дивитися на хід дифузора – заворожливе видовище, але про це я вже згадував.

Пискавка. Щоправда, у даному випадку це не зовсім точне визначення. Маркування – Sven, 2 Om 24 W. Тримаючи у руках цей важкий виріб, розумієш, що твітер було створено для набагато серйознішої акустики. Я звернув увагу на дбайливо укладене демпфуюче прокладення - динамік лягає не прямо на MDF, а на спеціальнe прокладre. Потім, дуже щільно, прикручується саморізами.

До речі, уся конструкція на гвинтах – жодного болта і гайки. Робота штучна. При уважному розгляді цієї акустики розумієш, що монтаж і складання виконано дуже якісно. Таке враження, що усе зроблено вручну. Відверто порадував якісний фільтр. За наших часах, де глобальна економія на всьому, – починаючи від робітників і закінчуючи комплектуючими, така начинка навіть шокує!

Звідки стільки нормальних компонентів?! Нормальний трансформатор, важкий і залізний, первинний підсилювач винесено на окрему плату, а лайнер з усіма елементами живлення – на іншу. Операційна мікросхема попереднього підсилювача дбайливо оточена незчисленною кількістю електролітів, свій стабілізатор живлення, номінали критичних резисторів вибрано із запасом – загалом, якість 80-х, коли були створені кращі зразки аудіотехніки!

Ну й найголовніше – «кінцевик», кінцевий підсилювач. Його викотовлено на мікросхемі TDA7294 компанії ST Microelectronics. Рамки цієї статті не дають змоги заглибитися в нетрі, але відзначу, що паспортна потужність цієї мікросхеми складає 100 Вт у діапазоні навантажень від 4 до 8 Ом, а заявлені нелінійні спотворення на частоті 1 кГц за повної потужності і навантаження 4 Ом (мінімально) не повинні перевищувати 0,01%. Гадаю, цим усе сказано.

Як звучить

Ось ми і підійшли до того, заради чого усе це затівалося – прослуховування! Я довго думав про метод тестування і зупинився на суб'єктивному сприйнятті. Нещодавно я тестував колонки однієї дуже відомої британської фірми за допомогою тестувальних дисків і програм. Усі результати вийшли ідеальними: коефіцієнт гармонік, нелінійні спотворення, АХЧ тощо.

А увімкнувши улюблену композицію, я отримав якийсь штучний, неживий звук. Ніби все правильно, а звук не той. І пояснити неможливо, чого не вистачає. Коротше, звук для звукоманів. Тому я вирішив описати свої враження.

На малій, комфортній для нашого віку, гучності система звучала цілком пристойно – досить глибока передача вокалу, м'яке, чітко розбірливе відтворення гітарних партій, упевнена басова секція. Проте це добре для фонової музики типу Френсіса Гойі. А як бути з групою Pink Floyd? Її не можна слухати на низькому рівні гучності!

Проте звучання класиків не розчарувало навіть без роботи еквалайзером – звук був жорстким, детально прослуховувався кожний інструмент, а від звучання Shine On You Crazy Diamond я отримав абсолютно нові враження. У мене стереосистема Technics SC-EH760 і вона немов краде початок, звук доводитися вивертати на повну, а потім різко збавляти.

У випадку ж з SVEN Royal 2R цього не було потрібно. На одному рівні гучності система видавала «гучний» шепіт і всю гаму звуків у виконанні Pink Floyd. Аналогічний звук я чув тільки від аудіофільської Sony MHC-S7AV випуску 2001 року, озброєної щонайпотужнішим сабвуфером. Але ця система зовсім іншої цінової категорії.

У дослідницькому екстазі я послухав AC/DC. Мені трохи не вистачило ударної секції, проте, на мою думку, потрібно було трохи попрацювати еквалайзером.

З класикою система показала себе на висоті. Бетховен звучав прекрасно! Полонез Огінського порадував глибиною звучання і детальним опрацюванням сцени. Вагнер і його валькірії вдалися! Система гідна звання аудіофільської!

Висновок

За витрачені 200 вагомих американських рублів ви отримуєте стереосистему, яка відпрацьовує кожен витрачений на себе цент, що є великою цінністю у наш час. Аналогічної техніки мені не траплялося вже давно. Систему виготовлено у кращих традиціях золотого століття аудіо. З цією системою ви можете насолоджуватися музикою будь-якого жанру і стилю. Чого мені не вистачило? Завантажувача CD або іншого формату аналогічної якості для цієї системи!

Джерело: bt-test.ru.

Автор: Дмитрій Лукін


...
  всі