рус
укр
 

Огляди та публікації

15.10.2014

Огляд портативної акустичної системи SVEN PS-100 BL

Маленька і плоска Bluetooth-колонка SVEN PS-100 BL цікава з багатьох причин. По-перше, у неї досить незвичайна конструкція з чисто акустичної точки зору, по-друге, для таких розмірів вона досить гучна, ну і, по-третє, вона дуже недорога.

Практично у кожній радянській сім'ї був портативний радіоприймач. І хоча ці пристрої мають мало спільного з акустичною системою SVEN PS-100 BL, їх можна вважати її далекими родичами. Ці старі непоказні радіоприймачі активно використовувалися в походах, під час відпочинку на природі та на дачі. Їхнє звучання не вражало уяву, але ж і мета була зовсім інакшою: переносні радіоприймачі (наприклад, «Вегу» з яскравого жовтого або блакитного пластику) любили за автономність і простоту використання.

Ці часи минули, тепер недостатньо, щоб портативна аудіосистема просто відтворювала радіосигнал. Адже набагато зручніше, якщо її можна під’єднати до планшетів і смартфонів, на яких ми можемо поставити будь-яке кіно чи музику. Подібні портативні аудіосистеми є приємним, а часом і необхідним доповненням до планшета або смартфона. У декого може виникнути запитання: «В якій ситуації такий пристрій може стати необхідним?». Скажімо, на вашій кухні немає телевізора. І якщо ви спробуєте дивитися кіно на планшеті під час приготування їжі, то можете нічого не розчути. А під’єднавши його до SVEN PS-100 BL, ви отримаєте повноцінний аналог телевізора з прийнятним звучанням. Інший варіант – зламана аудіосистема в автомобілі. Просто поставте портативну аудіосистему і під’єднайте до неї смартфон. Тут вам буде і музика, і розмови телефоном, і кіно в пробках (хоча останнє ми настійливо не рекомендуємо – прим. ред.). Ну й найголовніше – відпочинок на природі під звучання улюблених треків.

У редакції SVEN PS-100 BL тут же викликав двояке ставлення. Любителі якісного звуку, побачивши розміри і специфікацію пристрою, одразу ж втрачали інтерес. Проте були й такі, хто іноді користується подібними пристроями і розуміє, навіщо вони потрібні. Головне запитання: у чому переваги SVEN PS-100 BL перед конкурентами і чи відповідає ціна пристрою його можливостям? Спробуємо на нього відповісти. До речі, в московських інтернет-магазинах за колонку просять близько двох тисяч рублів.

Комплектація, зовнішній вигляд, конструкція

Коробка компактна, легко поміщається в рюкзак. Діставши портативну аудіосистему, водночас дивуєшся з її невеличких розмірів. Упаковка більша за сам пристрій, і можливо, це зроблено для того, щоб пристрій на прилавку здавався більшим, ніж є насправді. У комплект входить сама аудіосистема, кабель для заряджання та інструкція – все просто і без надмірностей.

Чесно кажучи, зовнішність SVEN PS-100 BL уваги не привертає – фактично перед нами чорний прямокутник зі сріблястою окантовкою. Проте – якщо порівнювати з конкурентами – відразу знаходимо декілька особливостей: SVEN PS-100 BL малі розміри (195×115×35 мм) і вагу (0,437 кг). Ну і, напевно, найважливіша відмінність – відкидна підставка для планшетів. У деяких конкурентів є подібні рішення, але найчастіше це док-станції, орієнтовані на конкретного виробника планшетів або смартфонів. Тут же ми маємо підставку, в яку легко поміщається практично будь-який планшет.

На задній (або нижній – як глянути) грані є гумова прокладка по всій площі пристрою. Отже, SVEN PS-100 BL можна ставити на похилу поверхню (наприклад, в автомобілі). Також є пластмасова срібляста окантовка. На ній розташовані клавіші і входи для кабелів. До речі, клавіші управління дуже тугі: щоб натиснути на них, потрібно прикладати такі зусилля, що доводиться притримувати систему, – не допомагає навіть гумова підкладка. Ймовірно, було б зручніше, якби клавіші були сенсорними або хоча б мали легший хід. Тобто просто зекономили, бо ціна в цьому класі пристроїв має вирішальне значення.

Трохи про підставку для планшетів і смартфонів. Вона легко відкидається, а всередині вкрита гумою, щоб уникнути потертостей і ковзання мобільного пристрою. Проте, якщо ми використовуємо аудіосистему як додаткову колонку для перегляду кінофільму, то планшет може закривати динаміки повністю. Фактично аудіосистема стоятиме за ним, що не сприяє кращому сприйняттю звуку. З іншого боку, звук у будь-якому випадку не претендує на високу якість, отже на це можна не звертати уваги.

Зверху на корпусі SVEN PS-100 BL є індикатор Bluetooth, що світиться приємним блакитним світлом під час підключення зовнішніх пристроїв. Збоку розмістився перемикач on/off і порт Mini USB для заряджання. Поруч з ним – лампочка-індикатор підключення до зарядного пристрою. Тут же розташовується 3,5 мм вхід для під’єднання зовнішнього джерела звуку і мікрофон. Ззаду на бічній панелі – клавіші управління гучністю, перемикання треків і вмикання паузи. Кнопка Play може використовуватися також як клавіша відповіді на вхідний виклик.

Робота з колонкою досить інтуїтивна. Пристрій зарядили, під’єднавши його за допомогою кабелю живлення Mini USB до порту комп'ютера, увімкнули, поставили на підставку смартфон із заздалегідь активованим Bluetooth. Смартфон визначив доступні пристрої – і під’єднався. А ми розпочали слухати музику.

Але перед тим, як розповідати про враження, пройдемося коротко по нутрощах SVEN PS-100 BL. Усередині бачимо три розділені стінками блоки. В першому розташовано плати підсилювача та акумулятор, у решті двох розмістилися пари випромінювачів – комбінації активних і пасивних. Такий спосіб компонування надає змогу ізолювати випромінювачі один від одного та уникнути погіршення якості звуку. По суті, маємо два середньочастотні динаміки по 3 Вт, доповнені пасивними низькочастотними динаміками. Відзначимо, що таке компонування відповідальне за специфічний дизайн пристрою – і воно ж сприяло зменшенню його розмірів. Що цікаво, якість внутрішнього монтажу достатньо висока. Під динаміками є противаги, завдяки яким пристрій має непогане центрування ваги і не боїться втримати важкі планшети.

Випробування

Перше, що нас зацікавило, – як пристрій поводитиметься під час прослуховування музики із смартфона. Під’єднання через Bluetooth відбувається швидко. Вмикаємо музику в форматі mp3 – й одночасно дивуємося з того, що така маленька аудіосистема може видавати звук такої гучності. Проте на максимальній гучності слухати музику не слід: баси зникають, високі частоти спотворюються. Та на середній гучності, якої в більшості випадків достатньо, пристрій видає цілком пристойне як на свої розміри звучання, і якщо вам потрібне якесь фонове джерело музики, під яке ви працюватимете, то з цим колонка справляється на відмінно.

У системі використовується Bluetooth 2.1 + EDR. Під’єднується він швидко, з легкістю визначається смартфоном. Проте особливість цього виду зв'язку полягає в тому, що якщо ви візьмете смартфон до рук, відійдете на два метри від аудіосистеми і продовжите рухатися, то зв'язок уриватиметься. Тобто підступний план – під’єднати смартфон до системи і паралельно ходити, переписуючись смс’ками, – провалиться. Але якщо ви поставите аудіосистему поруч з комп'ютером, на якому працюєте, і періодично берете смартфон, що стоїть на ній, щоб прочитати повідомлення, то зв'язок не обривається.

Якщо під час прослуховування музики на ваш мобільник надходить дзвінок, то голос того, хто телефонує, звучатиме з аудіосистеми. Тобто пристрій можна використовувати для гучного зв'язку. Це зручно в машині та вдома, але може заважати при використанні колонки в офісі.

Звук під час перегляду фільмів з мобільних пристроїв повинен бути насамперед просто гучним. І з цим безпровідна колонка SVEN справляється. Переглядати кінофільми зручно: ви просто під’єднуєтеся через Bluetooth і вибираєте відеоролик. Але знову ж таки, якщо мова йде про природу, кухню або роботу, – брати із собою аудіосистему у відпустку особливого сенсу немає. У літаку краще скористатися навушниками, як втім, і на пляжі, і в готелі. Проте якщо ви відпочиваєте із сім'єю, то пристрій може стати у нагоді для групового перегляду кіно. Окремо слід зазначити, що планшет можна встановлювати як вертикально, так і горизонтально. У деяких конкурентів планшет встановлюється лише вертикально – тому їх незручно використовувати для перегляду фільмів.

Заявлений радіус роботи Bluetooth – 8 метрів – виправдовує себе лише на відкритому просторі. Ми тестували SVEN PS-100 BL у будинку сталінських часів з товстими стінами. Якщо перенести смартфон до іншої кімнати, то його краще покласти ближче до стіни, інакше зв'язок переривається. Тобто у квартирі з добротними стінами радіус дії Bluetooth скорочується до 4-5 метрів.

Є й інша проблема, з якою ми зіткнулися, – горизонтальне встановлення смартфона. На телефонах, як правило, збоку є клавіші вмикання чи регулювання звуку. І якщо розташувати смартфон у центрі підставки, а саме це інтуїтивно й хочеться зробити, то коли вибираєш музику на ньому, можна ненавмисно затиснути клавіші, дотичні до підставки. Отже горизонтально смартфон довелося розміщати, трохи зсунувши його вбік.

Іноді дешеві аудіосистеми ганять за шум, який чути в режимі паузи. SVEN PS-100 BL у подібній ситуації практично не шумить. Є ледь помітне шелестіння, але його чути, тільки якщо піднести колонку на відстань 2-3 см від вуха. Діапазон відтворюваних частот, за нашими оцінками, правдивий. У технічних характеристиках зазначено, що пристрій відтворює звук від 80 до 20 000 Гц. Фактично це дуже близько до меж сприймання нами звуку. Ми створили файли з білим шумом, спектр якого в першому випадку розташовувався в діапазоні до 85 Гц, а в другому – після 19 000 Гц. Обидва файли під час відтворення з SVEN PS-100 BL було чути. Природно, що баси звучали не як баси, а високі частоти йшли з помітними спотвореннями, проте для переносного аудіопристрою показники нормальні – більшого просто непотрібно.

Ми також здійснили суб'єктивний аналіз звучання різних стилів музики. Файли відтворювалися з персонального комп'ютера через лінійний аудіовихід. До комп'ютера було під'єднано зовнішню аудіокарту E-MU 0404 USB від Creative. І тут стало зрозуміло, що тестований пристрій найкраще (суб'єктивно) відтворює спокійну поп-музику. Важкий метал, напханий партіями з бас-бочкою, звучить бруднувато, інструментальна музика або електроніка з глибоким басом також не дуже підходять для відтворення на PS-100 BL. А ось барди, вітчизняна поп-сцена і прості музичні композиції звучать навіть дуже пристойно.

Що цікаво, у технічних характеристиках не зазначено параметр тривалості автономної роботи пристрою. Довелося його виявити дослідним шляхом. Під час випробувань стало зрозуміло, що на тривалість автономної роботи впливають різні чинники: інтенсивність використання Bluetooth, гучність динаміків і кількість дзвінків, що надійшли на смартфон. Середній показник автономної роботи складає приблизно 5 годин – цього цілком достатньо для відпочинку на природі, але замало для використання колонки на роботі з 8-годинним графіком. Так чи інакше ви завжди можете підключити SVEN PS-100 BL по Mini USB до джерела живлення.

Висновки

SVEN PS-100 BL, звичайно, можна дорікнути за не надто якісний звук. Але ціна пристрою, що складає приблизно 2000 р., демократична, та й безпровідну колонку не створювали для задоволення аудіофільських вух, адже її призначення – для використання у фонових або допоміжних цілях.

PS-100 BL може насправді стати гарним другом на привалі в лісі чи як додаткове джерело звуку для планшета. Пристрій зручний та інтуїтивно зрозумілий. Якість виготовлення відповідає ціні, можливо, є вищою, на що можна було сподіватися. Проте рекомендувати PS-100 BL ми будемо лише в тому випадку, якщо ви не чекаєте від портативної системи одкровення в плані звучання і готові не звертати уваги на непомітний дизайн.

Джерело: 3dnews.ru.

Автор: Станіслав Скорик


...
  всі