рус
укр
 

Огляди та публікації

08.10.2014

Саундбар SVEN SB-550 – новий звук для улюбленої телетещі

Саундбар – нове слово у світі акустики. Це слово можна перекласти з англійської як «звукова смужка» або «звуковий брусок». Для ілюстрації цього «бруска» безпровідний 2.1 канальний саундбар SVEN SB-550 підходить якнайкращим чином. Бажання поліпшити звук телевізора (РК чи плазми) навіть в улюбленої тещі з'являється одразу ж після його купівлі. Саме для цього і створена активна акустична моноблочна система, інакше звана саундбар, адже ресивер з комплектом підлогової акустики може дозволити собі далеко не кожний...

Отже, я з редакції приволік величезну коробку з гордим написом SVEN. Вже за габаритами (36 × 45 × 50 см, вага 12 кг) стало зрозуміло, що усередині щось велике. Ну ж бо, розкриваємо!

Комплектація

Усередині звичайної картонної коробки виявилася ще одна, глянсова. З синім фінським хрестом на білому фоні, з технічними характеристиками тощо. Технічні характеристики розглянемо пізніше, а доки дістанемо з коробки те, чим укомплектували саундбар.

У коробці лежить інструкція з гарантійним талоном. Гарантія – 12 місяців з дати продажу. Далі – пульт ДУ, кронштейн для настінного кріплення. До речі, кронштейн укомплектовано шурупами і дюбелями. Дрібничка, але приємно.

А ось і головний герой – саундбар, щоправда, він складається з трьох частин. Подивимося, чи вдасться його зібрати непідготовленій людині.

Для його складання жодних інструментів не знадобилося, складання елементарне – до центрального блоку просто під'єднуємо колонки до характерного клацання. Вийшло щось типу сигари, завдовжки 95 см. Крізь захисні грати видно по 3 динаміки у кожній колонці. Так, тепер сабвуфер, для прихильників глибоких басів, блок живлення і комплект кабелів. До комплекту входять кабель 3RCA – 3RCA і кабель mini Jack – 2RCA. А це що? Це підставка для встановлення на столі.

З комплектацією розібралися, тепер подивимося, як усе це виглядає в зборі.

Дизайн та управління

Майже метрова сигара саундбара виглядає гідно. Сам саундбар зроблено досить компактним, щоб зовні він поєднувався з будь-яким сучасним телевізором. Виходячи з цього, йому потрібна басова підтримка, оскільки басовий динамік у такий стильний корпус не вставити. Тому на сцені з'являється сабвуфер.

У результаті ми отримуємо акустичну систему формату 2.1. Строгі плавні лінії, грилі, що закривають динаміки саундбара, і монолітний квадрат сабвуфера – все це разом має дуже органічний вигляд. Комплект прекрасно доповнить будь-який плоскопанельний телевізор з діагоналлю від 32 до 55 дюймів чорного кольору. Зі сріблястими телевізорами він виглядатиме дещо зухвало.

За стильними незнімними сітками колонок приховано по 2 середньочастотні динаміки з діагоналлю дифузора 5,7 см і дюймовий купольний твітер.

Корпус сабвуфера виготовлено з MDF, забарвленого в чорний колір, а фасад закрито пластиковою панеллю, що дуже схоже на імітацію рояльного лаку. На передній панелі, у верхній частині, встановлено великий порт фазоінвертора, а басовий випромінювач діаметром 16,5 см розміщено на правій бічній стінці. Динамік закрито незнімним тканинним грилем.

У принципі, систему оснащено на дуже високому рівні. Розпочнемо з того, що зв'язок сабвуфера із саундбаром БЕЗПРОВІДНИЙ: підключаємо сабвуфер до найближчої розетки, саундбар також. Потім натискаємо кнопку PAIR на саундбарі, а вже згодом – аналогічну клавішу на сабвуфері. Спочатку сигнальний світлодіод блимає синім світлом, потім світіння стає постійним. Усе – апаратура працює.

Відзначимо, що сигнал від основної частини системи до низькочастотної колонки передається по каналу 2,4 Ггц. Такий спосіб забезпечує не лише великий радіус дії, а й відсутність перешкод і ривків під час передачі сигналу.

Дивимося далі. На передній, центральній панелі саундбара розташовано РК-дисплей із синім підсвічуванням і клавіші управління – вкл/выкл, вибір входу і регулятор гучності. На тильній стороні акустичного «бруска» дуже гарні можливості для комутації. По-перше, це 2 порти входу і порт виходу HDMI версії 1.4.

Отже, одночасно можна підключити, наприклад, DVD-програвач та ігрову консоль або ресивер цифрового телебачення і ресивер інтернет-телебачення, варіантів безліч. На додаток є 2 аналогові входи RCA, аналоговий відеовихід (RCA) і audio mini Jack для МР3 плеєрів та інших гаджетів.

Пульт ДУ, як мені здалося, замалий і може легко загубитися, а без нього деякі опції недоступні. У руці лежить досить зручно, кнопки – псевдомікрики інформативні, але написи дрібненькі.

  • Кнопка вмикання/вимикання
  • SOURCE – кнопка вибору джерела сигналу
  • vol+\vol - регулювання гучності саундбара
  • sub+\sub - регулювання гучності сабвуфера (ця опція без ПДУ неможлива)
  • eq – кнопка вибору режиму еквалайзера – Flat, Rock, Pop, Classic, Jazz (ця опція без ПДУ неможлива)
  • mute – кнопка вмикання/вимикання звуку (ця опція без ПДУ неможлива)

Щоб привести пульт ДУ в робочий стан, досить вийняти транспортну плівку – прокладку між батареєю і безпосередньо самим пультом ДУ. Уся інформація про режим роботи системи відображається на LED-дисплеї центрального блоку. Попередні установки еквалайзера – опція для ледачих, користувач може сам досягти бажаного звучання як за допомогою ручного регулювання на передній панелі приладу, так і озброївшись пультом ДУ, зручно умостившись у кріслі.

Функціонал

Ну ось, система готова. Подивимося, на що вона здатна.

Система підтримує тривимірне відео з дисків 3D Bluе-Ray програвачів. На жаль, коаксіальних і оптичних входів немає. Забігаючи вперед, скажу, що одне з головних достоїнств SVEN SB-550 – відсутність чутних спотворень за будь-якого рівня гучності.

Два широкосмугові динаміки в кожному каналі саундбара плюс твітер надають змогу перекрити частотний діапазон, розпочинаючи з відмітки 156 Гц (- 3 дБ). Водночас показник нерівномірності амплітудно-частотної характеристики має дуже помірне значення в більшій частині відтворюваних частот. Штатний сабвуфер помітно розширює можливості системи. Його нижня робоча частота зі спадом характеристики - 10 дБ складає 52 Гц.

Вмикаємо

Отже, під'єднуємо систему до телевізора Sony KDL-32S4000, заздалегідь відключивши кінотеатр Sony HT-DDWG800. Кімната у нас 16 квадратних метрів, відстань до джерела звуку – 3 метри. З чого б розпочати?

Під'єднуємо Sony PS3, вставляємо Assassin'S creed. Графіка не змінилася, залишилася на колишньому рівні, що можна записати в плюс. Так, під'єднували через HDMI. Тепер звук. Якісно звук не змінився, звукові ефекти на досить високому рівні, батальні сцени мають хорошу звукову палітру.

В цілому звукова сцена витримана практично ідеально, якщо не чіплятися до дрібниць. Але величезний плюс цієї системи – вивільнялося дуже багато місця! Немає тилових колонок. Якість звукової сцени водночас не помінялася. Немає громіздких фронтальних колонок. Разом з колонками зникли кабелі. Саундбар розташувався на підставці для телевізора, саб зайняв своє місце в кутку. Дизайн кімнати змінився в кращий бік.

Гаразд. Тепер подивимося кіно. Не мудруючи лукаво, вішаємо в другий порт HDMI ресивер від OnLime, шукаємо HD канал. Є, що дають? О, бойовик – Брат за брата – 3. Діалоги звучать чітко, звукова сцена на своєму місці, фон звучить природно. Звуки пострілів натуральні, немов «шмаляють» прямо у кімнаті. Машини теж вибухають як належить. Коротше – задивився, заслухався…

Постріляли, тепер можна і музику послухати. Знайшов на DVD концерт групи Slade. Запустив. Довго грався з налаштуваннями еквалайзера. Виявилося, що краще за все Slade звучить, як не дивно, у позиції Jazz. І що цікаво – в режимі 2.1 мені сподобалося слухати музику більше, ніж в 5.1. У цієї акустики виявився дуже правильний звук – бас пружний, не пливе. Високі прямо розсипаються, вокал звучить чітко по центру, чисто, без деренчання і спотворень.

Висновки

Почнемо з того, що телевізійні динаміки не можуть запропонувати вам і однієї п'ятої того звуку, що дає ця система. Це доступний та ефективний спосіб кардинально поліпшити звук вашого телевізора, не порушуючи стилю вашої вітальні, кабінету чи спальні. Безпровідний сабвуфер істотно спростить встановлення системи. Роздільне регулювання потужності звуку сабвуфера і саундбара віднесемо до плюсів.

З мінусів лише одне – трохи замалий пульт, що може загубитися. І дуже хочеться бачити на цій системі оптичний і коаксіальний входи, щоб вона стала ще функціональнішою.

Джерело: bt-test.ru.

Автор: Дмитрій Лукін


...
  всі  
test site