рус
укр
 

Огляди та публікації

26.02.2014

SVEN PS-100BL: універсальна Bluetooth колонка з незвичною конструкцією

Сьогодні мені хотілося б звернутися до однієї з моїх улюблених тем – портативних акустичних систем для планшетів і смартфонів. Незважаючи на різноманіття форм, розмірів і типів портативних акустичних систем, що використовують провідні й безпровідні технології підключення зовнішніх пристроїв, часто буває важко підібрати саме ту колонку, яка дасть можливість вирішити поставлене завдання, і мій недавній досвід є тому наочним підтвердженням.

Розпочну з того, що у мене на кухні немає телевізора. Точніше сказати, немає телевізора в його звичному уявленні. Зате є планшет з сервісом KARTINA.TV, який дає змогу дивитися майже півтори сотні каналів у відмінній якості, причому більшість з них доступні в архіві, що робить можливим перегляд спортивних трансляцій, новин та інших програм як в прямому ефірі, так і в запису.

Загалом і в цілому, планшет – відмінне рішення для кухні, причому не лише як телевізор. Але ідеальним його не назвеш. У процесі використання я звернув увагу на один прикрий недолік, а саме на недостатню гучність вмонтованого динаміка. Варто увімкнути чайник, витяжку або духову шафу, і щось почути буває вкрай проблематично. Не менш важливо звернути увагу і на якість звуку. Слухати скрипучий звук, що деренчить, на повній гучності – сумнівне задоволення.

Портативна акустика є відмінним інструментом для вирішення проблеми недостатньо високої гучності та якості звуку в мобільних пристроях. Я пробував найрізноманітніші варіанти провідних і безпровідних акустичних систем. Якоюсь мірою вони виявляються досить ефективними, особливо під час прослуховування музики, аудіокниг або інтернет-радіо. Але якщо йдеться про перегляд телепередач, відео або спілкування в Skype, то тут виявляються деякі специфічні особливості. Для нормального сприйняття картинки і звуку необхідно, щоб колонка розташовувалася поруч з планшетом, а точніше кажучи, за ним. Інакше ви чутимете звук звідкись з боку, і виникне дивне, я б навіть сказав, неприємне відчуття.

У чому складність розміщення колонки за планшетом, встановленим на підставці? Теоретично нічого складного у цьому немає, а ось на практиці усе виявилося дещо складніше. Спочатку я акуратно розміщував зовнішню колонку за планшетом щоразу, коли хотів подивитися телевізор або фільм на планшеті. Проте після зовсім короткого часу мені стало ліньки проробляти усі ці дії кожного разу, коли я хотів подивитися п'ятнадцятихвилинний випуск новин за вечерею, і врешті-решт колонка вирушала в коробку непотрібних речей. Що ж треба зробити, щоб виключити цей момент? Один з варіантів – це спробувати об'єднати підставку та акустичну систему.

Подібні гаджети в асортименті доступні на ринку, проте й вони виявилися непридатними для мене. По-перше, майже всі вони призначені для конкретного типу планшетів або смартфонів, обладнані інтерфейсним портом і підтримують тільки портретну установку пристрою. Отже, використовувати таку док-станцію для перегляду фільмів не вийде. По-друге, вони досить габаритні. Для такої колонки доведеться виділяти окреме місце і не варто навіть думати про комфортне використання там, де мені це зручно в даний момент. І, по-третє, ціна. Середня ціна складає 7000 рублів. На мій погляд, для цього рівня якості звуку ціна занадто завищена. Загалом, просте, на перший погляд, завдання перетворюється практично на нерозв'язне. В якусь мить я вирішив залишити свою затію з поліпшення якості та гучності звуку, але тут сталося те, що зазвичай і відбувається в таких випадках – мені до рук потрапила портативна акустична система SVEN PS-100BL. Компактна, легка, з розвиненим функціоналом і відмінною якістю звуку, ця модель має одну унікальну особливість, що дає змогу використовувати її як самостійну акустичну систему, так і як підставку для будь-якого смартфона або планшета.

На перший погляд…

Перше, на що я звернув увагу під час знайомства з SVEN PS-100BL, її незвичайний дизайн. Не секрет, що в маленькому об'ємі корпусу акустичної системи складно отримати хороший насичений звук. Саме з цієї причини усі більш або менш якісні портативні колонки мають досить великі габарити. Розробники SVEN PS-100BL використали незвичайну плоску конструкцію колонки. Це дало можливість зробити її не такою габаритною, як багато моделей цього класу. Її розміри складають всього 195 × 115 × 35 мм, а вага трохи більше 400 грамів.

Корпус акустичної системи зроблено з ударотривкого пластика з характерними закругленими гранями. У дизайні використано цікаве поєднання сріблястого матового і чорного глянсового пластика, ідеально доповнене чорними металевими гратами на лицьовій стороні корпусу. Таке поєднання кольорів і матеріалів виглядає дуже сучасно. Воно підходить як для строгого офісного інтер'єру, так і для затишного робочого місця, або, як в моєму випадку, для кухні, де, завдяки можливості вертикальної або горизонтальної установки, я можу вільно вибирати місце для розміщення.

Справа розташовано порт MicroUSB, що використовується для заряджання вмонтованого акумулятора, тумблер вмикання/вимикання колонки, індикатор заряджання, вмонтований мікрофон і 3.5 мм роз'єм для підключення зовнішнього аналогового джерела звуку. Згори розробники розмістили кнопки управління програванням і зміни гучності. Зверніть увагу, кнопка “Play” може використовуватися для відповіді на вхідний дзвінок у режимі гучного зв'язку.

Одна з найцікавіших конструктивних деталей – відкидна підставка, розташована на нижній грані корпусу. Вона використовується як при вертикальному розташуванні колонки, так і при горизонтальному, коли вона перетворюється на незвичайну підставку для планшета або смартфона.

Незважаючи на уявну простоту, конструкція підставки виявилася дуже надійною і зручною. Тут немає жодних хитромудрих кріплень або пристосувань. Планшет просто встановлюється в підставку і утримується під власною вагою. Дизайн підставки дає змогу використовувати планшети різних розмірів. Водночас користувач може без обмежень вибирати зручну орієнтацію екрану. Гумові вставки усередині підставки, а також на верхній грані корпусу, виключають появу подряпин і потертостей на корпусі планшета.

Для того, щоб акустична система не ковзала на поверхні столу, в її основі є гумова прокладка, що також виконує функцію приглушення можливих вібрацій, зберігаючи високу якість звуку в усьому діапазоні частот.

Что всередині?

В основі акустичної системи SVEN PS-100BL лежить добре знайома комбінація активних і пасивних випромінювачів, що часто використовується в портативній акустиці цього класу. Маючи відносно невеликі розміри, акустична система відмінно звучить у широкому діапазоні частот. У SVEN PS-100BL використано розширений варіант цієї акустичної конфігурації. Він включає два 40 мм середньочастотні динаміки з вихідною потужністю по 3 Вт кожен, що доповнені двома пасивними низькочастотними резонаторами, завдяки яким вдалося розширити діапазон відтворюваних частот від 80 до 20000 Гц.

Очевидно, що просте додавання пари активного і пасивного випромінювачів не має особливого сенсу. Більше того, в деяких умовах додаткова пара може негативно позначитися на якості. Щоб такого не сталося, в SVEN PS-100BL використовується оригінальний внутрішній дизайн, що дає змогу ізолювати дві пари випромінювачів один від одного.

По суті, усередині корпусу є три незалежні камери. В одній з камер розташовано плату контролера і підсилювача, а також вмонтований акумулятор. У двох інших камерах розташовані пари випромінювачів. Тут мені хочеться звернути вашу увагу на деякі дрібниці, які вирізняють SVEN PS-100BL з-поміж більшості подібних акустичних систем. По-перше, для кращої звукоізоляції в місці з'єднання верхньої і нижньої частин корпусу є гумова прокладка. По-друге, щоб уникнути будь-які механічних перешкод, розробники приділили особливу увагу якості прокладення усіх провідників, їх кріпленню, а також кріпленню акумулятора. Тут ніщо ні за що не чіпляється. Це дасть можливість уникнути неприємного брязкоту і резонансу навіть на максимальній гучності. По-третє, в основі кожної з двох камер з парою випромінювачів є додаткові противаги, які дають змогу збалансувати вагу акустичної системи, щоб вона могла витримувати великі планшети, вагою 600-700 грамів.

Особливості підключення...

Основним способом підключення зовнішніх пристроїв є безпровідній інтерфейс Bluetooth v. 2.1 + EDR. Він забезпечує високу якість звуку, відмінну сумісність з різними типами мобільних пристроїв і можливість безпровідного управління процесом програвання. Вмонтований адаптер забезпечує радіус дії до 8 метрів у приміщенні.

Процес узгодження нічим не відрізняється від інших Bluetooth-пристроїв і займає лічені секунди. Досить вибрати в налаштуваннях пристрій SVEN PS-100BL. Якщо пристрій раніше вже був підключений до SVEN PS-100BL, то повторне підключення відбувається автоматично.

Зверніть увагу, на зовнішню акустичну систему виводиться не лише звук мультимедійних додатків, а й телефонний голосовий зв'язок. Це дало змогу використовувати SVEN PS-100BL як гарнітуру гучного зв'язку.

Зауважу також, що SVEN PS-100BL можна одночасно підключити до декількох пристроїв, використовуючи різні профілі. Наприклад, якщо iPad або який-небудь інший планшет я підключаю з використанням профілю A2DP (звук мультимедіа), то смартфон можна підключити з профілем HSP/ РАЗ (телефонна гарнітура або гучний зв'язок). У підсумку отримуємо ще більш універсальне рішення. Наприклад, я можу використовувати колонку під час перегляду телепередач на планшеті, а під час надходження дзвінка на мій смартфон, автоматично перемкнути SVEN PS-100BL у режим гучного зв'язку. Зручно, чи не так!?

Розробники SVEN PS-100BL вирішили не обмежувати можливості акустичної системи тільки безпровідним підключенням, реалізувавши лінійний аудіовхід, за допомогою якого ми можемо підключати до акустичної системи медіаплеєри, нетбуки та інші пристрої, в яких немає Bluetooth-інтерфейсу. Лінійний аудіокабель входить до комплекту. Під час підключення зовнішнього аналогового джерела контролер акустичної системи автоматично визначає тип підключення і перемикає вхід на AUX.

Кілька слів про живлення…

Акустична система SVEN PS-100BL обладнана вмонтованим акумулятором, місткістю 1150 мАч. Час автономної роботи залежить від різних параметрів, наприклад, від гучності та інтенсивності використання Bluetooth-підключення. Як показує мій особистий досвід, одного заряджання акумулятора вистачає приблизно на 4-5 годин за середньої гучності динаміків. Мені хотілося б звернути вашу увагу на використання стандартного MicroUSB порту, що дає можливість помітно розширити час автономної роботи, використовуючи для цього зовнішню батарею. Це дуже актуально для тих, хто планує брати портативну акустичну систему із собою в поїздку.

Якість звуку…

Ось ми й підійшли до одного з головних питань, яке собі задають усі, хто спантеличений вибором портативної акустики для свого планшета або смартфона, – наскільки висока якість звуку?

Перш, ніж розповісти про мою суб'єктивну оцінку звучання SVEN PS-100BL, хочу загострити увагу на одній з поширених помилок, яку допускає багато хто під час вибору портативної акустичної системи. Усі намагаються порівняти її звук із звуком повнорозмірних колонок. Цього робити категорично не можна. Зрозуміло, що маленька акустична система в пластиковому корпусі ніяк не може конкурувати з якістю великих колонок з МДФ. Отже, якщо ви підбираєте акустику для того, щоб перетворити свій смартфон або планшет на класний аудіоцентр, то не звертайте уваги на жодні обіцянки і не дивіться на високу ціну багатьох пластикових колонок. Якщо хочете хороший звук за невеликі гроші, рекомендую прочитати мій попередній огляд, в якому я запропонував дуже цікаве рішення. Що ж до портативної акустики, то вона призначена в першу чергу для вирішення проблеми з неякісним звуком вмонтованого динаміка в мобільних пристроях, за умови збереження максимальної мобільності та автономності. Тому і до якості звуку ми повинні ставитися по-особливому.

Не можу сказати, що якість звуку SVEN PS-100BL мене здивувала або вразила, проте не варто сприймати це з деяким негативним або байдужим відтінком. Навпаки, вивчивши детально конструктивні особливості акустичної системи, я був готовий почути красивий, збалансований в усьому діапазоні частот, звук з характерно вираженими басами. Його я і почув, правда, на максимальній гучності звукова картинка дещо міняється. Мені було не дуже комфортно слухати музику під час встановлення максимальної гучності SVEN PS-100BL. Але це я вважаю нормальним явищем. Не слід чекати від акустичної системи цього класу якихось чудес, тим більше, що мені було більш ніж достатньо половини гучності вмонтованого підсилювача.

Якість звуку в режимі гучного зв'язку також на висоті, щоправда, чутливість вмонтованого мікрофона не досить висока, тому, якщо ви хочете, щоб вас було добре чутно, розташовуйте SVEN PS-100BL якомога ближче.

Підсумок

Настав час підбити підсумки. Конструкція SVEN PS-100BL є, мабуть, однією з головних причин звернути увагу на цю акустичну систему. Мені дуже подобається те, що я можу вільно вибирати місце і спосіб встановлення колонки, але ще більше подобається те, що вона надає мені змогу не залежати від типу мобільного пристрою. Сьогодні я використовуючи iPad, завтра це може бути iPad Mini або планшет іншого виробника, і мені не потрібно турбуватися ні про розмір пристрою, ні про форму його корпусу, ні про інтерфейсний роз'єм. Головне, щоб вони підтримували Bluetooth. Та і це не важливо. Навіть якщо у моєму майбутньому пристрої не буде Bluetooth, я завжди зможу підключити колонку до виходу на навушники.

Усі ці конструктивні особливості, безумовно, дуже важливі, проте в них не було б жодного сенсу без продуманої начинки, і тут SVEN підтверджує звання одного з кращих виробників мультимедійних акустичних систем. Продумавши усе до дрібниць, розробникам вдалося досягти максимальних можливостей при відмінній якості звуку в усьому діапазоні частот. Загалом, це класна і відносно недорога акустична система, яка змінила мої уявлення про те, яким може бути звук під час перегляду телепередач або фільмів на екрані сучасного планшета. До речі, про ціну. Згідно з даними Яндекс.Маркет, на момент підготовки огляду середня ціна на портативну акустику SVEN PS-100BL складала приблизно 1 800 рублів. Здається, ціна більш ніж розумна, особливо з урахуванням усього того, про що я розповідав вище.

Джерело: www.reviews.ru.

Автор: Reviews.ru


...
  всі  
test site