рус
укр
 

Огляди та публікації

21.02.2014

SVEN SOHO: стабілізуємо обстановку

Компанія SVEN пропонує досить широку гамму стабілізаторів напруги, серед яких є дуже цікаві моделі. Приміром, нещодавно ми зробили тест AVR-1000 та AVR-1000 LCD, і їх справді є за що похвалити – обидва здатні працювати в щонайширшому діапазоні вхідної напруги, утримуючи амплітуду на виході в жорстких рамках. Сьогодні ж ми знайомимося з новою лінійкою SOHO (SVEN SOHO 1000 i SVEN SOHO 2000), пристрої якої виготовлено в корпусах формату фільтрів-подовжувачів. Виходить не лише практично з точки зору захищеності устаткування, а й зручно для підключення, оскільки з'являються додаткові легкодоступні розетки. У рамках матеріалу ми протестуємо відразу два стабілізатори потужністю 1000 і 2000 вольт-амперів.

Комплект постачання

Позаяк кожен стабілізатор є самодостатнім і завершеним пристроєм, то жодних додаткових аксесуарів у комплекті постачання немає – вони просто непотрібні. А вміст коробки доповнено лише інструкцією користувача. Її, до речі, краще вивчити, оскільки експлуатація подібної техніки пов'язана з деякими тонкощами. Наприклад, у режимі стабілізації вихідна потужність відчутно знижується порівняно з байпасною, тобто при прямому підключенні.

Конструкція

Зовні стабілізатори SVEN SOHO 1000 i SVEN SOHO 2000 абсолютно однакові, вони відрізняються тільки вихідною потужністю, обумовленою трансформатором, встановленим усередині. Кожний пристрій зібрано в пластиковому корпусі з двох половинок, скріплених гвинтами.

Для встановлення на горизонтальних поверхнях є невеличкі литі ніжки. На жаль, настінного варіанту кріплення не передбачено. Зате корпус рясніє перфораційними прорізами, що сприяють кращому охолодженню трансформатора.

Розетки змонтовано в найзручнішому місці – зверху. Всього їх чотири, проте стабілізованими є тільки два виходи, інші – байпасні, тобто безпосередньо підключені до мережі. Усе це чітко вказано за допомогою відповідних написів.

Поруч розташовано основний вимикач живлення і три світлодіоди, що відображають режим роботи.

Усередині стабілізатори зроблено гранично просто. Для регулювання амплітуди використовуються тороїдальні трансформатори з додатковими відведеннями від обмотки. Ступені перемикаються реле AFE BRD-SS-112L з часом спрацьовування 10 мілісекунд і максимальною нормованою потужністю комутації 3000 вольт-амперів. Простіше кажучи, запас передбачено як для 1000 ВА, так і для 2000 ВА. Управляються вони за допомогою нехитрої схеми з мікроконтроллером Holtek HT46R064B. Водночас сама плата виглядає дуже розвантаженою, оскільки основні компоненти розпаяно на другому боці поверхневим монтажем.

Рівень виготовлення відмінний: усі пайки якісні, роз'єми надійно закріплені клеєм, дроти акуратно зібрано в пучки за допомогою пластикових стяжок. Силові лінії теж розведено за допомогою пайки. Надійність і довговічність контактів не викликає жодних побоювань. Загалом, усе зроблено досить просто, проте якісно.

Практичне тестування

Оскільки обидва пристрої відрізняються тільки фізичними розмірами трансформаторів, зважаючи на різну потужність, то електричні характеристики, зокрема, логіка роботи системи стабілізації, виявляється однаковою. Саме тому ми наводимо один графік, оскільки другий відрізнятиметься тільки погрішністю виміру і калібрування. У загальних рисах регулювання здійснюється досить точно, а самі стабілізатори можуть працювати в широкому діапазоні вхідної напруги. На графіку чітко видно, що вони орієнтовані на підтримку працездатності техніки в умовах низьких амплітуд. Для підвищення напруги використовується одразу чотири ступені, якщо для пониження – лише один. Пристрої можуть працювати приблизно від 136 до 275 вольт. Водночас на виході буде 193…246 В. Іншими словами, точність вписується в діапазон –16…+7 відсотків. Нижня межа виходить не дуже гарною, але слід розуміти, що такі істотні просадки будуть тільки при критично низькому вхідному рівні – до 150 вольт.

Час перемикання обумовлений використовуваними реле, і в даному випадку він складає максимум 10 мілісекунд. Тому під час роботи пристрою ми не зафіксували жодного збою навіть при використанні чутливої техніки. Нагрівання трансформаторів за умови правильного підбору потужності не викликає ніяких нарікань. Навіть при тривалому функціонуванні з номінальною віддачею сердечники і обмотки не розігріваються понад 45 градусів за Цельсієм. Тобто корпус може бути трішки теплим, але надійності це не загрожує.

Висновок

Стабілізатори SVEN SOHO 1000 i SVEN SOHO 2000 заслуговують на відмінну оцінку. З конструктивної точки зору вони виготовлені просто, проте реалізація основних моментів не викликає жоднких нарікань. Корпус з чотирма розетками зручний для підключення, а система регулювання орієнтована на критично низькі вихідні амплітуди. Внаслідок цього факту техніка, яку захищають стабілізатори, зможе нормально функціонувати, навіть якщо у розетці буде приблизно 150 вольт замість 230. Крім того, радують і дуже демократичні ціни пристроїв.

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site