рус
укр
 

Огляди та публікації

26.04.2017

SVEN Challenge 9900: вас здивує недорога ігрова клавіатура!

Доступний за ціною ігровий аксесуар з потужним складанням, чудовим дизайном, мембранними з тактильним зворотним зв'язком клавішами, трикольоровим підсвічуванням та іншими цікавими особливостями. Дуже непогана пропозиція на роль «первістка» для початкуючого гравця.

Упакування

Користувач отримає новинку у коробці з щільного картону. Дизайн останньої – це, головним чином, поєднання синього і чорного кольорів з додаванням вставок інших відтінків. Здавалося б, нічого особливо цікавого в цьому немає. Проте варто тільки поглянути на верхню кришку! Її прикрасили ну дуже круто – показано сам девайс, одну з основних його відмінних рис плюс ваші ігрові, скажімо так, «віражі». І хоча останнє – це тільки уява дизайнера, проте, все має класний вигляд, перед нами немов натяк на те, що не лише дизайн самого продукту повинен мати родзинку, а й упаковка також.

Крім зовнішності, коробка представляє також інтерес винесеним на стінки «масивом» даних. Так, приміром, передня, окрім вже відзнаічених достоїнств, цікава адресою глобального сайту, декількома піктограмами, що «підказують» про ті чи інші особливості клавіатури та ін.

Протилежний бік «відкриває доступ» до паспорта пристрою декількома мовами, специфікацій аксесуара, а також до даних маркування і відомостей про самого виробника.

Боковини мало чим цікаві, але за бажання можна поглянути і на них.

Комплект постачання

Відкривши коробку, усередині неї користувач спочатку помітить саму клавіатуру. Крім цього, «на борту» необхідна документація, включаючи гарантійну, а ще невеличкий набір змінних кнопок жовтого кольору. Вони як своєрідний додатковий штрих і не лише до дизайну продукту! Переставляти кнопки чи ні – кожний користувач вирішує для себе сам.

Гарантія

Виробник надає класичну гарантію на цей продукт – 12 місяців з дня придбання.

Матеріали

Враховуючи вартість SVEN Challenge 9900, навряд чи в корпусі слід було б чекати не пластик. Є щоправда трохи і металу, але особливо значною його роль не назвеш – мова про окантовку USB-конектора і декілька гвинтиків, що між собою фіксують дві половинки корпусу.

Справедливості ради відзначу, що, незважаючи на невисокий цінник девайса, використано матеріал гідного рівня – він не лише має масивний вигляд, він такий на практиці, власне завдяки цьому і вага пристрою досить чимала – 1,1 кг.

Якість виготовлення

Щодо виготовлення питань не виникає – добра підгонка елементів між собою, мінімальні шви/проміжки та абсолютно жодного люфту! Словом, як на свої гроші, роботу виконано зовсім непогано.

Дизайн

Як правило, у рішеннях такого плану ключову роль відіграє саме підсвічування і те, наскільки цікаво воно зроблене. І хоча тут ця, скажімо так, особливість зовсім не на останньому місці, проте, навіть якщо ви повністю вимкнете його, і тоді в програші не залишитеся.

У дизайні SVEN Challenge 9900, попри невисокий цінник пристрою, виробник виконав значну роботу: придумано справді класний малюнок, який «чіпляє» буквально сходу і навіть без підсвічування як такого. З SVEN Challenge 9900 ваш ігровий куточок матиме значно багатший вигляд.

Цей девайс «притягує» погляд, немов магнітом, і «основний елемент» тут точно не підсвічування, хоча з ним все виглядає яскравіше. Ну та це вже тема наступного розділу статті.

Підсвічування

У випадку з SVEN Challenge 9900 підсвічування цікаве тим, що «зачіпає» не лише саму клавіатуру, а також і малюнок у форматі розряду блискавок, який добре видимий на усій панелі. У результаті вийшло дуже ефектно – гідно підкреслюється позиціонування пристрою як такого.

На вибір три кольори підсвічування плюс можливість його вимкнення, а ще регулювання яскравості. Усе це за допомогою окремої кнопки і відповідної комбінації на панелі. Так, сам собою формат реалізації не новий, але практичний і зручний, а це дуже немало, особливо під час гри.

Кабель

Клавіатура має кабель завдовжки близько 1,5 метра. На практиці цього досить фактично для будь-якого підключення за окремим випадком. Утім, якщо у вас саме такий випадок – зробити невеличку перестановку на догоду прикольній обновці «в особі» SVEN Challenge 9900, як на мене, не завадить.

Обплетення кабелю за визначенням непогане.

Запобіжники від перегинів на своїх місцях. Сам конектор не позолочений, проте проблем з контактом у цьому плані я не спостерігав.

Ергономіка

Стосовно ергономіки дивуватися особливо нічому – по суті, класична конструкція зі своїми, скажімо так, індивідуальними «віражами», а кажучи простіше – вигинами, контурами та ін.

     Ключові технічні особливості:
     • Кількість клавіш – 104;
     • Кількість клавіш швидкого доступу – 12;
     • Контакти клавіш – мембранні з тактильним зворотним зв'язком;
     • Інтерфейс – USB;
     • Напрацювання на відмову, натискань понад 20 000 000;
     • Відповідність стандартам – FCC, CE;
     • Розміри – 468 х 30 х 200;
     • Вага – 1100 г;
     • Колір – чорний.

Змінні кнопки

«Класичним» комплектом постачання передбачено сім додаткових або змінних (як кому більше подобається) кнопок помаранчевого кольору, що на практиці покликані не лише внести, скажімо так, посильний внесок у декор, а й додати немало плюсів з точки зору юзабіліті.

«Переодягнути» клавіатуру легко – ці кнопки легко виймаються вже під невеличким натисканням, і точно так на їхнє місце ставляться помаранчеві.

Враження від роботи

Стосовно самої розкладки, то у цьому плані все дійсно класно. Кнопки великі, хід чіткий, ніяких залипань, відмов і подібних «речей» я не помітив упродовж усього періоду тестування – трохи більше трьох тижнів.

Окремо сподобалося те, як зроблено рядок клавіш швидкого доступу – тут кнопки немов «посаджено» у протилежний від основної розкладки бік, що по-своєму прикольно, оскільки дає змогу працювати з ними майже на дотик.

Ще одна приємність – захист клавіатури від води – відповідну систему дренажу можна легко побачити на нижній панелі.

Деякі висновки

У підсумку, в SVEN Challenge 9900 є все і навіть трохи більше для того, щоб зацікавити початкуючого гравця або ж геймера, що не відчуває особливої необхідності в програмуванні клавіш. Так, програмування тут немає. Проте, по-перше, це, можливо, не розраховано цінником, по-друге, далеко не всім початківцям-геймерам це потрібно, а по-третє – відсутність відзначеної особливості дуже непогано компенсовано низкою інших «речей», що, на мій погляд, будуть здатні привернути вашу увагу.

     Плюси:
     • Матеріали і вибраний формат;
     • Дизайн і підсвічування;
     • ВІдмінне опрацювання розкладки;
     • Швидке звикання і зручне подальше користування;
     • Захищеність від потрапляння вологи.

     Мінуси:
     • Суттєвих немає.

Джерело: it.news.

Автор: Сергій Решодько


...
  всі