|
Огляди та публікації
20.04.2017
Тестуємо нові стереоколонки SVEN MC-20За останні декілька років індустрія комп'ютерної акустики дуже пригальмувала в плані випуску дорогих і якісних моделей, здатних скласти конкуренцію недешевим рішенням у початковому сегменті Hi-Fi. Виробники, практично всі як один, сконцентрувалися на доступних мультимедійних рішеннях з розширеним функціоналом. Хочете Bluetooth, – будь ласка, потрібний рідер USB чи карток пам'яті, – жодних проблем. А можна ще FM-приймач додати? Звичайно, які питання? Саме тому нам було украй приємно побачити появу такого продукту, як SVEN MC-20. Якщо не брати до уваги колонки серій ROYAL та STREAM, хоча представлені були вже дуже давно, але все ще зустрічаються у продажу, то MC-20 на сьогодні є флагманською активною стереопарою SVEN. Що ж, давайте розбиратися, що вона з себе представляє. Комплект постачання Акустика продається в картонній коробці з досить багатим комплектом постачання.
У нього, крім самих колонок, входить стереофонічний кабель 2 RCA до 3,5 мм з перехідником 3,5 мм до 2 RCA (щоб можна було підключатися до будь-яких джерел звуку), оптичний кабель, акустичний кабель для підключення пасивної колонки до активної, провідна антена для приймача і пульт управління з батарейками. Само собою, є також інструкція і гарантійний буклет.
Зовнішній вигляд і можливості Пристрій має дуже ефектний вигляд. Одразу створюється відчуття справжньої правильної акустики. Для виготовлення корпусів використано деревноволоконні плити завтовшки близько 8 мм, склеєні між собою. Фронтальні дерев'яні панелі під матовим фарбуванням.
Дифузор низькочастотної голівки виготовлено з поліпропілену, а ковпачок – у вигляді кулі. Щось дуже схоже SVEN колись використала у дуже якісних пасивних поличних системах HP-830B. Високочастотний випромінювач, природно, купольний. Тканина просякнута складом, що надає їй гумову текстуру.
Примітною особливістю цієї моделі є використання відразу двох фазоінверторів. У теорії це збільшує підсумкову площу перерізу, що надає змогу мінімізувати струминні шуми. До речі, із зворотного боку кожної трубки приклеєно невидиму зовні сітку, щоб всередину не могли потрапляти сторонні предмети.
Управління, на жаль, реалізоване не кращим чином. У нижній частині передньої панелі основної колонки розміщено чотири кнопки і невеличкий дисплей, на який виводяться поточні параметри.
Клавіші дають можливість увімкнути систему, вибрати вхід джерела звуку, перемкнути трек або FM-станцію, проте для доступу до повного функціоналу все ж необхідно використати пульт ДУ. За його допомогою можна робити все те ж саме плюс міняти тембральні налаштування, активувати режим Loud, виконувати скидання налаштувань тощо. Із входами повний порядок. На задній панелі передбачено два компонентні (наприклад, один для комп'ютера, інший для телевізора) та один оптичний (S/PDIF).
Водночас не слід ігнорувати додаткові можливості системи, запозичені у мультимедійних побратимів. Так, MC-20 програє музику з карток microSD і звичайних USB-флешок, має у своєму складі повноцінний FM-приймач і модуль Bluetooth для безпровідної трансляції звуку.
Загалом, виходить так, що система запросто може бути сполучена з будь-яким домашнім пристроєм, а деякі з них вона може і зовсім замінити. Електронна частина і конструкція Електроніка моделі відповідає духу часу: усе опрацювання сигналів покладено на цифрові мікросхеми. Водночас поточні налаштування не скидаються після вимикання, було воно плановим чи ні. Для аналогової частини (підсилювача) вибрано дві дуже потужні і не найдешевші мікросхеми TDA-7294. З урахуванням того, що навіть один такий чіп запросто забезпечує 50-60 повноцінних ватів на канал, паспортні 2 х 45 ватів виглядають «перестрахуванням». До речі, для живлення тут використовується не звичайний трансформатор, а імпульсний перетворювач. Відомо, що попри скромні розміри, він забезпечує значнішу потужність.
Ще один аргумент, що підтверджує бажання виробника створити якісний продукт, це використання плівкового конденсатора як ВЧ-фільтра замість електроліту. Так, це має простий вигляд, проте високий порядок далеко не завжди запорука успіху, а така схема працює чудово. Тестування і враження
Розпочнемо з розгляду реальних характеристик. Вони мають прекрасний вигляд. Акустика виходить на номінальний рівень нижче 50 Гц, а загальна нерівномірність у діапазоні 50-20000 Гц легко вписується в ±3 дБ. На першій картинці, до речі, показано як працює режим Loud. Фактично, він підводить низькочастотний діапазон і нижній відрізок середини, за рахунок чого бас та й звук у цілому здається глибшим.
Якщо при стандартних налаштуваннях звучання здасться вам занадто сухим, то це легко виправляється тембральними налаштуваннями. Високі й низькі частоти регулюються в широких межах. Але захоплюватися, особливо басом, не слід, оскільки при максимальних налаштуваннях з'являється невеличкий горбок у діапазоні 80-180 Гц.
Якщо поглянути на Z- характеристику, то стає зрозуміло, що фазоінвертор у цьому випадку налаштовано на частоту 60 Гц. Причому це налаштування виконане відносно правильно, про що свідчить рівна висота піків. За суб'єктивними враженнями, SVEN MC-20 грає дуже добре. Незважаючи на переконливу нижню межу (на графіках), найглибший і найнижчий бас для цих колонок залишається за гранню можливостей. Це і зрозуміло, адже ми говоримо про стереопару, а не систему формату 2.1. Зате інша частина низу відіграється відмінно. Для більшого ефекту рекомендуємо змінити тембральне налаштування НЧ на 2-3 одиниці вгору. Середина дуже рівна і детальна. Добре помітні особливості голосів та інструментів. Забезпечується непогана атака. Верх чистий і прозорий, без яких-небудь сиплих відтінків.
Колонки оптимально розкриваються на середній потужності. Тут їм підвладні практично усі жанри. На високій гучності відчувається втрата детальності, яка може зіпсувати деякі музичні напрями. Висновок Якщо ви шукаєте добру стереопару за помірною ціною, то на SVEN MC-20 точно варто звернути увагу. Акустика 2.0 радує гарними звуковими характеристиками і вичерпним набором додаткових функцій (радіоприймач та адаптер Bluetooth, слот для карток microSD і порт USB). Незважаючи на компактний формат, такі колонки вже виходять за межі звичайної мультимедійної системи чи простого звукового інтерфейсу комп'ютера і сприймаються швидше як інтегральний варіант звуку для усього будинку.
Джерело: www.techlabs.by. Автор: TECHLABS Team Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін
|
|