рус
укр
 

Огляди та публікації

15.11.2016

SPS-635 – класика у новому форматі: огляд і тестування недорогої акустики

Як правило, розпаковувавши нову і ще незнайому акустику, ми ніколи не робимо скороспішних висновків. Оскільки першочергове завдання будь-яких колонок – якісно грати, проте SPS-635 сподобалися з перших хвилин знайомства. Якісно зроблена, ця стереопара являє собою рідкісний приклад реалізації цікавого дизайну без щонайменшого натяку на химерність.

У ході подальшого вивчення спливли також інші не такі очевидні достоїнства. Проте давайте не поспішатимемо і розповімо про усе по порядку.

Комплект постачання

Акустика продається в звичайній картонній коробці із стандартним комплектом постачання. У рамках обмеженого бюджету виробник вирішив обійтися без модних фішок у вигляді безпровідного інтерфейсу чи пульта управління, зосередивши увагу на звуці.

Усі необхідні кабелі в коробці, природно, є – можна одразу підключати і слухати. Єдиний момент полягає в тому, що кабель розраховано на комутацію з 3,5-міліметровим виходом, такий використовується в ноутбуках, телефонах і більшості звукових карт. Але якщо виникне потреба з'єднатися з більше просунутими «тюльпанами», то доведеться обзавестися копійчаним перехідником.

Конструкція

Зовні 2 колонки є чимось середнім між бюджетними спікерами і по-справжньому великими системами. Габарити не настільки малі, щоб відразу говорити про слабкий звук, проте й не такі вже великі, щоб для встановлення акустики був потрібний виділений простір.

Плюсом SPS-635 є розміщення фазоінверторів на передніх панелях, що робить акустику менш чутливою до розташування. Звичайно, законів фізики ще ніхто не відміняв, та все ж орієнтувати акустику краще правильно, проте у разі нестачі місця можна скористатися нішами комп'ютерного столу або полицями. У нашому випадку це не дуже критично.

Динаміки оформлено цікаво, але, знову ж таки, краса для акустики не найголовніше. І якщо низькочастотна голівка просто дивує незвичним видом з повністю увігнутим дифузором без ковпачка, то ВЧ-випромінювач має нетиповий вигляд для цього цінового діапазону. Як правило, у рамках подібної ціни ми можемо розраховувати максимум на дешеві динаміки з пластиковим випромінювачем, а тут встановлено повноцінні тканинні. До речі, для того, щоб купол не ушкоджувався, передбачено невеличку пластикову дужку.

Сподобалися і класичні механічні регулятори на бічній панелі основної колонки. Нехай вони не такі модні, як кнопки, немає екранчиків і світлодіодів, зате ми отримуємо максимально плавне регулювання, яке не скидається при виключенні живлення і ніяк не впливає на підсумковий звук в плані перешкод. До речі, там же, збоку, є і вихід на навушники, що теж дуже зручно.

З точки зору внутрішньої реалізації SPS-635 являє собою перевірену класику. Для живлення використовується звичайний знижувальний трансформатор на чесних 25 вольт-ампер, а підсилювач реалізовано на парі TDA2030A.

Потужності для наявних динаміків предостатньо, і головне – усе дуже надійно: нічого не перегріється і не згорить.

Тестування

Реальний частотний діапазон цієї акустики розпочинається приблизно від 50 Гц і закінчується на відмітці вище 20 кГц. Можна сказати, що для даного цінового діапазону і подібних розмірів динаміків ми отримуємо цілком вражаючі дані. Нерівномірність (±3 дБ) у середньочастотній частині від 200 до 5000 Гц не викликає нарікань, а підйоми в діапазонах низьких і високих частот радують приємною природністю.

Тембр регулюється у досить широких межах, тому SPS-635 можна легко підлаштувати під будь-які музичні жанри. Наприклад, з мінімальним басом чи навпаки, з упором на низькочастотний діапазон. А можна і з яскравим переважаючим верхом.

Залежність імпедансу від частоти свідчить про те, що фазоінвертор налаштований на частоту близько 80 Гц, за рахунок чого ми й маємо нормальну нижню межу, а діапазон перекриття характеристик двох динаміків лежить в цілком стандартних межах – близько 6 кГц.

За суб'єктивними відчуттями, SPS-635 грає добре й якісно. Система розвиває достатній звуковий тиск, тому вона запросто озвучує середні і навіть великі за розміром приміщення. На максимальній гучності починають позначатися некритичні компресійні відтінки, проте навряд чи це варто брати до уваги, оскільки в переважній більшості випадків така гучність буде просто непотрібна. Бас є присутній в потрібному обсязі. Середина рівна, детальна і в міру динамічна. Повноцінний високочастотний динамік забезпечує прозорий верх, що відразу ж відчувається під час прослуховування. Як правило, подібного рівня системи не можуть видати такий результат: верх або відсутній взагалі, або дуже змазаний. У цьому плані SPS-635 вигідно вирізняються в кращий бік.

Висновок

SVEN SPS-635 коштує недорого, та водночас її чудово виготовлено як зовні, так і всередині. Система позбавлена модних наворотів, але видно, що усі зусилля розробників були зосереджені на звуці. Використання повноцінних динаміків дозволяє отримати нормальний частотний діапазон з приємним забарвленням і дзвінким верхом.

Джерело: techlabs.kz.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін



...
  всі  
test site