рус
укр
 

Огляди та публікації

19.09.2016

Огляд безпровідних стереонавушників AP-B770MV

Великі навушники завжди мимоволі викликають пошану. Здалеку. А коли береш їх у руки, картинка починає вимальовуватися ясніше. Надіваєш, користуєшся – все стає на свої місця. Подобаються чи ні, проте здалеку враження у більшості випадків однакове.

Великі безпровідні навушники розбурхують цікавість: «Що це – окозамилювання чи реалії сьогоднішнього дня? Чи можуть вони забезпечити якісне звучання, чи не вимагатимуть частої заміни батарейок або частого заряджання, чи прийнятна ціна, щоб придбати»?

Відповідатимемо на поставлені запитання на прикладі безпровідних стереонавушників SVEN AP-B770MV, що водночас можуть виконувати і функції стереогарнітури.

Технічні характеристики

Основні характеристики взято з керівництва користувача:

Стереонавушники постачаються у картонно-блістерній коробці, оформленій у кольорах фінського прапора. Розміри коробки складають 262 × 220 × 93 мм.

     Комплект постачання:
     • навушники;
     • кабель живлення USB до micro USB;
     • керівництво користувача;
     • гарантійний талон.

Якогось чохла для перенесення навушників, так само як і адаптера живлення з виходом USB виробник не надав.

Зовнішній вигляд, конструкція, ергономічність, функціональність

Без змін – вигляд навушників викликає пошану: солідні амбушури, не хистке наголов’я, лаконічний чорний колір, не помітне, але цікаве оформлення чашок а-ля черепашачий панцир. Береш їх (навушники) в руки, і відчуття лише посилюється. Приємно.

Переважає у конструкції матовий пластик, проте є й інші матеріали. Так, в основу наголов’я покладено металеву пластину завтовшки 1 мм, обшиту в центральній частині поролоном і обтягнуту штучною шкірою.

Конструкція навушників поворотно-рухома. Так, наголов’я не складається, що було б зручно під час транспортування, зате утримувачі чашок зроблено таким чином, що вони можуть вільно обертатися у горизонтальній площині на 30 градусів в один бік і на 90 градусів в інший. Як наслідок, один з габаритів навушників може зменшуватися майже вдвічі.

Використовуючи пластикові зубчасті направляючі на металевій пластині, утримувачі чашок рухаються наголов’ям вгору-вниз на 25 мм, а завдяки їхній вилковій будові чашки можуть повертатися і на 45 градусів у вертикальній площині.

Згідно з технічними характеристиками в наших інтернет-каталогах навушники визначаються як накладні із закритим типом акустичного оформлення. Це означає, що амбушури розташовуються «над вухом», згори, а не охоплюють цілком вушну раковину, а корпуси чашок мають конструкцію, що не пропускає зовнішні звуки. Під другим твердженням підписатися легше, а ось з першим можна трішки посперечатися – в моделі застосовано порівняно великі амбушури, що своїми валиками (зробленими, до речі, як і м'яка вставка на наголов’ї, також з поролону і обтягнутими штучною шкірою) можуть повністю і досить щільно закривати вушну раковину, а не накладатися на неї.

На кожній з чашок внизу розташувалися елементи управління та комутації. На лівій розміщено кнопки Вмикання, регулювання гучності Більше, Менше, а також закритий сріблястою сіточкою вмонтований мікрофон і світлодіодний індикатор стану навушників. На правій – кнопки Вперед, Назад, Паузи / Відтворення і закритий заглушкою порт micro USB – для заряджання пристрою. Усі кнопки маленькі за розмірами, виготовлені з пластика сріблястого кольору, мають невеличкий хід приблизно 0,5-1 мм.

У цілому, до конструкції стереонавушників нарікань немає – усе виготовлено добротно, якісно, деталі щільно пригнано одна до одної, люфтів і скрипів немає, рухливі частини ходять чітко і трохи туго, нічого не хитається. Не виникло зауважень і до внутрішньої начинки навушників.

Вмикаються навушники натисненням і утриманням близько трьох секунд відповідної кнопки. Лунає звуковий сигнал, світлодіодний індикатор починає блимати синім кольором. Якщо пристрій перебуває в радіусі дії джерела сигналу з Bluetooth модулем (ПК, ноутбук, планшет, смартфон, плеєр), то відбувається автоматичне (залежно від індивідуальних налаштувань) сполучення і світлодіод починає світитися синім постійно – пристроєм можна користуватися.

Проте якщо сполучення здійснюється уперше, необхідно перевести джерело сигналу і стереонавушники в режим пошуку Bluetooth-пристроїв. На навушниках це робиться під час вмикання шляхом натиснення і утримання кнопки Вмикання понад 6 сек – лунає звуковий сигнал, світлодіод почергово блимає червоним і синім кольорами. Якщо пошук вдалий, на джерелі сигналу відображається найменування моделі навушників, після чого можна активувати сполучення (іноді буде потрібно ввести цифровий код «0000»).

     Стереонавушники підтримують такі Bluetooth-профілі:
     • HFP (Hands-free profile) – з'єднання з телефоном, передача монозвуку;
     • HSP (Headset profile) – з'єднання з телефоном, передача стереозвуку, виконання викликів;
     • A2DP (Advanced audio distribution profile) – передача стерео аудіопотоку;
     • AVRCP (Audio/video remote control profile) – функції дистанційного управління.

Завдяки цьому, використовуючи кнопки на правій чашці, під час прослуховування музики чи перегляду відео можна здійснювати перебір треків (роликів), ставити на паузу, запускати відтворення, а використовуючи кнопки на лівій чашці – відповідати на дзвінки, завершувати їх (Вмикання), а також регулювати гучність. У керівництві користувача заявлено можливість виконання ще двох функцій: виклик останнього абонента та активація функції голосового набору тривалим (понад 2 секунди) і коротким (менше 2 секунд) натисненням кнопки Вмикання відповідно. Проте на практиці, незважаючи на «танці з бубном», здійснити цього так і не вдалося.

Вимикаються стереонаdушники утриманням все тієї ж кнопки Вмикання до появи відповідного звукового сигналу. Водночас індикатор мигне червоним кольором. Про малу кількість залишкового заряду пристрій, як і сучасний смартфон, попереджає звуком і миганням індикатора. Заряджаються навушники від порту USB або будь-якого адаптера живлення з відповідним роз'ємом (micro USB). Індикатор водночас постійно світиться червоним, а після закінчення заряджання гасне. Вивчення конструкції показало, що усередині розміщено акумулятор ємністю 360 мА•год.

Настав час торкнутися ергономічності цього пристрою – є плюси, є й мінуси. Так, можна відзначити, що слідів пальців практично не видно, хіба що вони трохи лишаються на вилковій частині утримувачів чашок. Також сподобалося, як навушники сидять на голові – щільно, проте водночас не тиснуть. Позитивно позначається ступінь свободи чашок відносно наголов'я, а також м'якість частин із шкірзамінника. Гадаємо, носити такі навушники користувачам буде не обтяжливо достатньо довго, лиш би вуха дуже не пітніли.

А ось що не сподобалося, так це елементи управління, які, суб'єктивно, замалі, так ще й впритул прилягають один до одного. Через це вони погано «читаються» навіть незважаючи на наявні на деяких з них невеликі горбочки. Кнопки слід було б зробити більшими, рознести їх якнайдалі, та й, можливо, розташувати не знизу, а з боків, на «черепашачих панцирях».

Зрозуміло, що тільки зручністю носіння та управління якість навушників не визначається, найважливішу роль грають такі характеристики, як їхні шумо- та звукоізоляція, а також якість звучання. По суті можна сказати, що коли навушники вимкнені, зовнішні звуки хоч повністю не гасяться, проте приглушаються до комфортного рівня, а ось звучання навушників на середній гучності водночас назовні не передається. Суб'єктивно, правильний результат, оскільки SVEN AP-B770MV, по-перше, не моніторні навушники, в яких можна було б повністю відмовитися від зовнішнього світу, а по-друге, попри все інше, це ще й гарнітура, носіння якої припускає хоч якусь взаємодію з цим самим навколишнім світом.

З приводу якості звучання. При використанні навушників як гарнітури під час розмови звук глухуватий і трохи запізнюється, але не критично. Співрозмовник водночас на якість зв'язку не скаржиться і не запитує: «Що з голосом?». Але це за відсутності істотного зовнішнього шуму. Поза приміщеннями, наприклад, іноді співрозмовникові доводиться вслухатися, оскільки мікрофон розташований не на штанзі у рота, а на чашці у вуха, та й вузьконаправленим його не назвеш.

Під час прослуховування аудіотреків виразно сприймається підйом низьких і середніх частот і нестача високих. Із середніми зрозуміло – сюди потрапляє голосовий діапазон, проте стереонаушники є ще й гарнітурою. Підйом низьких, швидше за все, обумовлений бажанням виробника створити «Вау-ефект». Загалом же, звучання пристойне: чисте, майже без спотворень, досить чітке та яскраве. Запасу гучності достатньо.

     Наостанок, відповіді на обов'язкові запитання:
     • заявлений час роботи 22 години, на практиці у режимі «музика non stop» на максимальній гучності навушники пропрацювали 20 годин 54 хвилини;
     • заявлений радіус дії складає 10 м, на практиці 10-12 м (панельна стіна стає перешкодою у половині випадків);
     • розряджання батареї і відстань від джерела на якість звучання не впливають.

Висновок

Вартість моделі SVEN AP-B770MV складає близько $37. За цю ціну користувач отримує відмінну якість виготовлення і гарне звучання, а головне – безпровідне виконання і пристойний час автономної роботи. При безперервному використанні вмонтованого акумулятора вистачить майже на добу, а при використанні годину-дві – майже на два тижні. Прорахунки є, проте хто ідеальний?

Джерело: www.kv.by.

Автор: zlat


...
  всі  
test site