рус
укр
 

Огляди та публікації

25.11.2016

Геймерський комплект за $25? Тестуємо клавіатуру SVEN Challenge 9300 і мишу GX-950 Gaming

Хто сказав, що периферія для геймера має бути дорогою? Так, наворочені клавіатури і миші для прогеймерів коштують великих грошей, але початкуючих гравців та аматорів цілком влаштують базові рішення – недорогі, проте з необхідним мінімумом функцій, що полегшують гру. Саме такими за задумом є клавіатура SVEN Challenge 9300 і миша GX-950 Gaming.

SVEN Challenge 9300

SVEN Challenge 9300 видає своє геймерське нутро ще в процесі розпаковування: стратегічно важливі для гравця клавіші WASD і стрілки забарвлено у помаранчевий колір. За бажанням, їх можна замінити на чорні клавіші в тон клавіатурі – ці змінні клавіші входять у комплект постачання.

Клавіші пластикові й немаркі, пальці на них не ковзають навіть у напруженому рейді чи бою. Відбитки пальців залишаються лише на «пробілах», та й то дуже помірно. Корпус клавіатури також цілком пластиковий, але зовсім не скрипучий. Взагалі, зібрана Challenge 9300 відмінно, верхню й нижню половинки корпусу сполучає, між іншим, 15 гвинтів!

Перше під’єднання – і клавіатура розпочинає світитися. Розташована у нижньому ряду справа клавіша послідовно перемикає кольори (синій/червоний/фіолетовий), а також надає змогу вимкнути підсвічування взагалі.

Поруч з нею розташована клавіша Fn, за допомогою якої працюють додаткові можливості. Так, наприклад, за допомогою клавіатури можна регулювати звук (клавіші блоку F2-F4), управляти медіаплеєром (F5-F8, запуск медіаплеєра – Fn + F1), запускати поштовик (Fn + F9), браузер (Fn + F10) і калькулятор (Fn + F12). Одночасне натиснення клавіш Fn і F11 вимикає клавішу Win, щоб не вилітали ігри при випадковому натисненні на неї.

Розкладка стандартна, включає 104 клавіші. Для прихильників класичних клавіатур і людей, що активно працюють з текстом чи таблицями, сподобається двоповерховий Enter, довгі Shift і Backspace. Словом, жодну з клавіш не урізано у розмірах, це ж стосується і клавіш цифрового блоку.

Підсвічування рівномірне, причому незалежно від кольору – не кожна дорога ігрова клавіатура здатна забезпечити подібну рівномірність. Поєднання клавіш Fn + PageUp та Fn + PageDown регулюють яскравість підсвічування – доступні три ступені (30 %, 60 % і 100 %) для кожного з трьох кольорів.

Службові індикатори, розміщені над цифровим блоком, підсвічуються яскравими білими світлодіодами.

Challenge 9300 оснащено відкидними ніжками для регулювання кута нахилу і кабелем в обплетенні, щоб не допускати перегинів.

В SVEN Challenge 9300 використовуються мембранні перемикачі з тактильним зворотним зв'язком. Вони дешевші, простіші й тихіші за механічні, проте не поступаються їм за ресурсом. За відчуттями від роботи, перемикачі схожі на Cherry MX Blue: приблизно такі ж зусилля, і так само виражено момент переходу в стан натиснення. Тому клавіатура рівною мірою підходить як для роботи, так і для ігор. Що, власне, і планувалося.

SVEN GX-950 Gaming

А тепер розглянемо мишу GX-950 Gaming. Вона продається у коробці з магнітними дверцятами. Плюс такого рішення очевидний: можна роздивитися мишу і приміряти до руки ще до того, як ви її купили.

Миша, як і клавіатура, оснащена підсвічуванням. Світло пробивається крізь прозорий малюнок верхньої панелі, що нагадує чи то капіляри листа, чи то судинну мережу, крізь напівпрозорі вставки з боків і в центрі, а також зябра-насічки на боковинах.

Центральна кнопка на спинці з написом SVEN міняє роздільну здатність оптичного датчика. Доступні чотири зміни: 600, 1000, 1400 і 1600 dpi. Водночас кожному значенню dpi відповідає свій колір: фіолетовий, синій, рожевий і червоний.

Пластик миші дуже чіпкий, адже покриття soft touch, а форма оптимальна для того, щоб використовувати і долонний, і нігтевий хвати. Боковини оброблено досить чіпким матеріалом, що за тактильними властивостями нагадує пластик верхньої частини.

Корпус маніпулятора симетричний, тому користуватися ним можуть і правші, і лівші. Правда, додаткові клавіші розташовано лише з правого боку.

Кнопок лише п'ять, причому всі вони забезпечують виразний клік. Хіба що хід бічних клавіш, що виконують функції переходу в браузері вперед/назад, міг би бути трохи менший. Ресурс кнопок пристойний – 3 000 000 натиснень.

На нижній панелі GX-950 Gaming розміщено три тефлонові ніжки. Вони забезпечують відмінне ковзання миші будь-якою поверхнею. Хоча килимок все ж потрібний, він допомагає уникнути ефекту тремтіння курсора на нерівній поверхні столу.

У віртуальних битвах миша поводиться лінійно: яке прискорення їй надають, такий ефект і отримують. Для динамічних ігор типу FPS і Action цього недостатньо, а ось для розмірених стратегій і рольовиків типу South Park: The Stick of Truth – цілком прийнятне рішення.

Висновки

Загалом, Challenge 9300 і GX-950 Gaming є гарним рішенням для користувачів, які тільки-но розпочали своє комп'ютерно-ігрове життя і ще не пізнали усіх «принад» кровожерного Doom'а або надприродної напруги Dark Souls 3.

До того ж не всі механічні клавіатури підходять для звичайної роботи чи банального набору тексту, а з цим у Challenge 9300 немає жодних проблем – у роботі вона дуже зручна. GX-950 Gaming радимо купувати разом з килимком, так курсор позиціонуватиметься точніше.

Джерело: techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі