рус
укр
 

Огляди та публікації

27.07.2016

Звуковий інтерфейс для усіх і кожного: огляд і тестування стереопари SPS-615

Нову акустичну систему SVEN SPS-615 можна назвати якраз тим рішенням, що повністю підходить для більшості користувачів. Судіть самі. Стереопара може працювати у класичному провідному режимі з комп'ютером чи телевізором, а розширені можливості підключення через Bluetooth надають можливість використовувати її разом з будь-яким мобільним пристроєм з підтримкою відповідного виду зв'язку. Плюс можна програвати музику безпосередньо з USB-флешок і карток пам'яті. Ну і, звичайно, тішить той факт, що з таким широким функціоналом SVEN SPS-615 є справжньою двосмуговою акустикою, що відмінно поєднує звукові характеристики і зручний для розміщення форм-фактор.

Дизайн і конструкція

З одного боку, SPS-615 має строгий вигляд, з іншого – не обійшлося без модних декоративних елементів. Корпуси колонок виготовлено в класичному стилі: шестигранники з двома круглячками гучномовців, розміщеними один над одним за типом матрьошки. Накладки з чорного пластика надають їй сучасного вигляду.

Той факт, що в загалом недорогій моделі виробник застосовує повноцінну двосмугову схему, радує ще на етапі вивчення технічних характеристик. Звичайно, низькочастотний динамік невеликий за розміром, а ВЧ-випромінювач має пластиковий дифузор, але все одно це – величезний плюс, оскільки ми маємо право сподіватися на куди більше охоплення частот, ніж можуть дати односмугові моделі.

Як і будь-яка сучасна система, SPS-615 управляється за допомогою пульта. Водночас основні функції продубльовано на корпусі активної колонки. Цікавий момент пов'язаний з установкою тембру: дві механічні ручки для цього розташовано ззаду однієї з колонок. Прекрасна комбінація цифрового та аналогового управління надає змогу не мати клопоту зі збереженням налаштувань, якщо пропаде живлення. До того ж, рівень тембру завжди легко оцінити візуально.

Усередині системи використано рішення, перевірені часом. Для живлення застосовано звичайний трансформатор, а не імпульсний блок. Це сприяє меншій кількості наведень, та й надійність відчутно вища. А сам підсилювач змонтовано на мікросхемах класу TDA2030. Потужність для використаних динаміків більш ніж достатня.

Тестування

Розпочати мову про можливості колонок слід з розгляду реальних характеристик, які ми отримали в нашій тестовій лабораторії. Нижня межа відтворюваного діапазону встановилася близько 60-70 Гц залежно від регулювання баса, що добре узгоджується з даними виробника і є досягненням для динаміка таких розмірів. З верхніми частотами жодних проблем – маємо чесні 20 кГц. Водночас, у цілому, АЧХ має досить переконливий вигляд. У діапазоні верхнього відрізку високих частот і середини ми отримуємо пристойну нерівномірність на рівні ±3 дБ, що виливається в чисту передачу вокалу та більшості інструментів. Високочастотний діапазон трохи піднятий над цільовою лінією.

Регулятори тембрів працюють адекватно, забезпечуючи видимий підйом і завал потрібних ділянок характеристики. У підсумку, SVEN SPS-615 легко регулюється під будь-які музичні вподобання.

Для більшої наочності можна подивитися на залежність імпедансу від частоти. Невеличкий фазоінвертор, налаштований на 90 Гц, вносить свій вклад у розширення частотного діапазону. Добре простежується зона узгодження динаміків, а загальний вигляд Z-характеристики явно не напружуватиме простий підсилювач на мікросхемах.

За суб'єктивними відчуттями (і з урахуванням формату), колонки грають дуже добре. Верх низькочастотного діапазону є присутній в повному обсязі, а загальна картина не здається затиснутою чи урізаною. Піднятий високочастотний діапазон забезпечує звучанню дзвінкість, через що з'являється яскраво виражений живий відтінок. За гучністю акустика 2.0 не викликає жодних нарікань, її цілком вистачає для середнього за розмірами приміщення.

Нарешті, можна додати лише декілька слів про роботу безпровідного з'єднання. Через Bluetooth звук виходить не гірший, ніж у класичній схемі. А для смартфонів і планшетів такий спосіб підключення, природно, набагато зручніший.

Висновок

Загалом, SVEN SPS-615 є відмінним прикладом недорогих колонок, де прекрасно скомбіновано класичну конструкцію і сучасне зовнішнє виготовлення. Акустика видає пристойний звук і, по суті, виступає звуковим інтерфейсом для будь-якої домашньої техніки.

Джерело: techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі