рус
укр
 

Огляди та публікації

16.05.2016

Огляд SVEN MS-302. Розширюючи межі 2.1 акустики для ПК

Під час вибору комп'ютерної акустики можна звернути увагу на системи з додатковим функціоналом. З-поміж таких опцій запропонована можливість відтворення звуку з різних джерел – від зовнішніх накопичувачів до FM-радіо. Для прикладу, новинка минулої осені – модель SVEN MS-302, що до всього іншого ще й не кусається за ціною. На момент публікації її середня вартість, за даними сервісу Яндекс.Маркет, складала менше 50 доларів.

Всеїдна акустична система формату 2.1 з можливістю дистанційного управління і LED-екраном. Звучить принадно, а що ж на виході? З'ясуємо у ході детального тестування.

Комплектація

Постачається SVEN MS-302 в упаковці з традиційним оформленням, наведено дані технічних характеристик, є зображення акустичної системи. Усередині її зафіксовано підкладками з пінопласту.

До комплекту входять дві батарейки, пульт ДУ, антенний дріт, аудіокабель, інструкція, гарантійний талон.

Зовнішній вигляд

Система складається з трьох блоків: двох сателітів і сабвуфера. Центральна частина SVEN MS-302 виконує ще й функцію системи управління.

Корпуси виготовлено з МДФ, причому повністю, без здешевлення за допомогою пластика. Це добре позначається на звучанні та надійності конструкції. Товщина приблизно 6 мм, місця кріплення динаміків посилено. Лицьова сторона з декоративними накладками з глянсовим покриттям. З часом збирає пил і сліди пальців.

Органи управління винесено на основний блок. Це чотири механічні кнопки по краях екрану і центральна шайба для регулювання. Під нею слот для карти пам’яті SD і роз’єм USB для підключення флешки. Система автоматично сканує музичні файли на накопичувачі.

У правій частині низькочастотний динамік діаметром 128 мм прикритий захистом, обтягнутою тканиною. На зворотному боці цього блоку в SVEN MS-302 роз’єм для підключення зовнішньої антени FM-радіо, парний аудіовхід з RCA–роз’ємами, такі ж роз’єми для роздільного під’єднання сателітів, а також кнопка вмикання і кнопка регулювання низьких частот. У цій же зоні отвір фазоінвертора.

Корисним елементом є вмонтований екран, виготовлено його за LED-технологією з червоним підсвічуванням. Сюди виводиться інформація про стан гучності, джерело відтворення. Символи великі, читаються на великій відстані.

Сателіти підключаються за допомогою кабелю завдовжки 1 метр. Відстань не найбільша, якщо розмістити сабвуфер і колонки на столі, то комплектного кабелю може не вистачити, але завжди можна скористатися подовжувачем, адже роз’єм поширений. У кожній додатковій колонці встановлено 70-мм широкосмуговий динамік. Кожен з динаміків з невеликим рупором і відбивачем для поліпшення високих частот.

Система SVEN MS-302 загалом має приємний зовнішній вигляд, органічно вписуючись в інтер'єр робочого простору.

Можливості

За живлення системи відповідає імпульсний блок живлення. Є вмонтований підсилювач. З електроніки також відзначимо наявність стабілізатора для ланцюга живлення. Начинка та якість пайки на гарному рівні, частину елементів закріплено на алюмінієвому радіаторі для кращого відведення тепла під час роботи.

Користувач SVEN MS-302 може вибирати між різними джерелами відтворення. Для підключення зовнішнього джерела доступний лише один аналоговий вхід. Для більшості систем цього цілком достатньо. Плюс є вибір зі вмонтованих FM-радіо і MP3-плеєра. Усіма цими джерелами можна управляти як за допомогою кнопок на лицьовій панелі, так і з комплектного пульта ДУ.

Радіо працює в діапазоні від 88 до 108 МГц, є автопошук і ручний пошук. Для коректної роботи потрібно встановити антену з комплекту. У Казані, наприклад, знайшлося понад десяток станцій з чистою передачею голосу. Станції можна вносити в пам'ять системи.

Плеєр уміє читати WMA і MP3 файли, на екран виводиться номер трека і час відтворення. SVEN MS-302 вміє прочитувати вкладені теки, проте навігація йде лише за загальним списком. Сканування швидке.

У комплекті із системою йде компактний пульт управління. Кнопок достатньо для управління усіма функціями, управління інтуїтивне.

Тестування

Незважаючи на низьку вартість, модель SVEN MS-302 порадувала також якістю звучання, якщо не ставити перед нею завищених вимог. Високі частоти трішки «завалені», низькі частоти без стороннього шуму, бас приємний. Підлаштувати звук під себе можна за допомогою еквалайзера звукової карти.

Колонок достатньо для насолоди музикою у межах кімнати, запасу гучності вистачає, а при виході на максимальний рівень деренчання не з'являється.

Висновок

SVEN MS-302 стане гарним вибором при обмеженому бюджеті. Пропонуються можливості музичного центру, надаючи можливість підключати зовнішній ПК і декілька внутрішніх джерел. До плюсів віднесемо приємний зовнішній вигляд, вмонтований екран, корпуси з МДФ, дистанційне управління і чисте звучання. Свою вартість вони повністю відпрацьовують. Збоїв і проблем зафіксовано не було.

Джерело: megaobzor.com.

Автор: Ленар Хайрулін


...
  всі