рус
укр
 

Огляди та публікації

21.04.2016

Огляд і тестування трьох Bluetooth-стереогарнітур компанії SVEN: AP-B570MV, AP-B250MV та SEB-B270MV

Компанія SVEN вже давно відома нам своєю акустикою – в арсеналі компанії безліч моделей колонок, навушників і гарнітур. За багато років присутності на ринку продукція компанії дійсно стала «народною». Ви запитаєте чому? Відповідь проста – під брендом SVEN можна придбати цілком якісний звук за доступну ціну.

Випускаючи безліч моделей, що зарекомендували себе, компанія не зупиняється на досягнутому і продовжує створювати цікаві новинки. Адже мода не стоїть на місці, і сьогодні великої популярності набувають безпровідні стереогарнітури. Це дуже зручні, мобільні, універсальні рішення. Можна слухати музику, розмовляти телефоном, і водночас, наприклад, активно займатися спортом. А пов'язана така популярність з великим поширенням мобільних девайсів: у людей є телефони, смартфони, планшети, електронні книги, ігрові приставки, і практично всі вони уміють відтворювати музику.

До нас в редакцію надійшли три нові моделі Bluetooth-стереогарнітур компанії SVEN: AP-B570MV, AP-B250MV та SEB-B270MV. Кожна з цих моделей має свої індивідуальні особливості, орієнтуючись на які можна вибрати якусь із них залежно від запланованого використання.

Що ж розглянемо детальніше можливості кожної моделі, їхні особливості, і визначимо – кому і навіщо вони найбільше потрібні.

SVEN AP-B570MV

Розпочнемо ми зі старшого братика. А старший він не за віком, а за розмірами. Великі чашки навушників забезпечують хорошу шумоізоляцію, зручно прилягаючи до вух. А в складеному виді займають мало місця і зручні під час транспортування. З-поміж основних особливостей можна вирізнити ємний акумулятор, що надає змогу слухати музику впродовж майже доби і можливість експлуатувати навушники як провідні, підключивши їх кабелем.

Упаковка і комплектація

Гарнітура постачається в картонній коробці з прозорим віконцем. Оформлення традиційне для компанії SVEN – білий фон, сині смужки. На лицьовому боці описано основні переваги гарнітури у вигляді значків і звичайного тексту. Через віконце на коробці можна оцінити зовнішній вигляд виробу. На зворотному боці опис технічних характеристик і комплектації.

Усередині коробки навушники зафіксовано у спеціальній картонній стійці. У стійці знайдемо і ввесь комплект: керівництво користувача, гарантійний талон, кабель micro USB для заряджання та аудіокабель для провідного підключення гарнітури. Чохла, на жаль, у комплекті немає.

Зовнішній вигляд

Зовні гарнітура для мобільних навушників має цілком звичайний вигляд: наголов’я до якого на 3D-шарнірі кріпляться овальні чашки. З оновленого дизайну можна відзначити популярну зараз тенденцію в ергономіці навушників – чашки розташовуються під невеличким кутом до наголов’я, це справді дає зручнішу посадку навушників на голові. У нас у редакції побувало вже декілька моделей гарнітур з таким дизайном, і всі виявилися дуже зручними. Ця особливість добре помітна, якщо глянути на асиметричну форму навушників збоку.

А ось глянсовий пластик, хоч і має яскравий вигляд, проте якийсь несучасний, дедалі більше виробників переходять на матове Soft Touch покриття. Все ж, незважаючи на маркість, глянець має привабливий, молодіжний вигляд.

Спробуймо детальніше розглянути конструкцію девайса. Наголов’я шириною 30 мм, передній край дещо хвилясто зігнутий. Знизу наклеєно м'яку поролонову подушечку з покриттям із шкірзамінника. Наголов’я еластичне – розгинається з великою амплітудою.

Висувні регулятори надають змогу збільшувати його розміри на 30 мм з кожного боку. Висуваються вони із чашок і кріпляться до наголов’я через шарнір, що дає можливість складати навушники. Шарнір пластиковий, то ж будьте акуратні.

Чашки навушників овальної форми 75 × 85 мм з матового пластика. Саморегульований 3D-шарнір в їхній основі надає змогу щільно і без проблем прилягати амбушурам до ваших вух. За твердженням виробника, амбушури оброблено особливим вологонепроникним матеріалом High protein з м'якими подушечками, що забезпечує підвищений комфорт у використанні пристрою.

На лівій чашці, знизу, ми бачимо роз'єм 3,5 мм для підключення аудіокабелю, індикатор та отвір для мікрофона. На цій же чашці розташувалися кнопки управління: згори кнопка вмикання/відповіді на виклик і подвійна кнопка +/– для регулювання гучності і перемикання треків.

На правій чашці розташовано роз'єм micro USB для заряджання навушників та індикатор.

Управління

Для увімкнення навушників потрібно натиснути основну кнопку й утримувати до сигналу, водночас розпочне блимати синій індикатор, для вимикання натискаємо ще раз, чекаємо сигналу і мигання червоного індикатора. Для сполучення з джерелом сигналу основну кнопку, під час вмикання, слід утримувати трохи довше, поки не розпочнуть блимати почергово червоний і синій індикатори. При вдалому сполученні чути звуковий сигнал і загоряється синій індикатор. Під час повторного підключення, сполучення не буде потрібним, досить просто увімкнути гарнітуру, заздалегідь активувавши Bluetooth на пристрої відтворення. Цю ж, основну, кнопку треба натиснути для прийняття виклику із смартфона і після закінчення розмови. Під час тривалого натиснення можна відхилити виклик, а при подвійному натисненні набрати останній номер.

Короткі натискання на кнопки регулювання гучності дають змогу змінювати гучність звуку, сигнал повідомить вас про максимальну гучність. Тривалі натискання на ці ж кнопки перемикають треки. При підключенні навушників аудіокабелем, функції гарнітури будуть не доступними.

Прослуховування

Версія протоколу Bluetooth 4.0 має достатню пропускну спроможність для передачі у реальному часі аудіосигналу CD-якості. Проте не всі безпровідні гарнітури реалізують цей потенціал. І в цьому відношенні SVEN AP-B570MV мене приємно здивував. Якось навіть не очікував такого гарного і приємного звучання від таких бюджетних навушників. Так, зовні вони не дуже презентабельні, але для навушників звук важливіший за зовнішній вигляд.

Слухати у них музику комфортно, звук рівний в усіх частотах, чистий і дзвінкий. Баси не випинаються, як це часто буває в бюджетній гарнітурі. Іноді, щоб приховати недоліки звучання, виробник посилює низькі частоти, ну й що – довбе добре, молоді подобається. Тут же звук добре збалансовано. Бас достатній швидкий, я люблю слухати важкий рок, а там недоліки добре проявляються, так ось на цих навушниках ніякої каші, чітко чутно ударні, вони не перекривають слова вокалістів, відмінно звучить і Кипєлов, і Тілль Ліндеманн. Чоловічий вокал, на прикладі Володимира Висоцького чи Володимира Кузьмина, слухати було приємно. Високі частоти досить дзвінкі, ніяких шумів і спотворень звуку немає. Запас гучності дуже гарний.

Крім усього іншого звук досить детальний і об'ємний. Про детальність свідчить той факт, що у цій гарнітурі в композиції Чичериної «Рынок-лабиринт» на фоні чути дзвін монет, чого я не чув у раніше тестованих безпровідних гарнітурах, як і в описаній нижче.

А хороший об'єм звуку надає змогу без проблем навіть грати у цих навушниках. Гарне позиціонування джерела звуку, а також легко визначається відстань до джерела звуку.

Для тестування AP-B570MV сполучалися із смартфоном Asus Zenfone 5 і підключалися до звукової карти ASUS Xonar DX. Особливої різниці щодо звуку при безпровідному чи провідному підключенні немає, а ось від якості звукової доріжки звук помітно змінюється. FLAC звучить помітно краще, ніж MP3, особливо це помітно на високих частотах.

Експлуатація

Не забуваймо і про функціональність телефонної гарнітури: тут усе відмінно у цієї моделі, якість звуку під час бесіди відмінна, мікрофон передає звук без спотворень, напружувати голос не доводитися.

Істотним плюсом є час автономної роботи, заявлена виробником доба повністю підтвердилася, акумулятор смартфона розрядився швидше, ніж акумулятор гарнітури, і це при безперервній роботі. Але ви адже не слухатимете музику без перерви, вдалося посадити акумулятор тільки за три дні дуже частого використання.

Але мабуть така економія енергії відбувається за рахунок потужності передавача. Максимальна дистанція в 10 метрів можлива лише в зоні прямої видимості від джерела сигналу, та й то, якщо направити ліву чашку на джерело. Якщо повернути правим боком, то сигнал пропадав навіть на відстані в 5 метрів. Ось така особливість.

Ще один важливий плюс в експлуатації – це вага навушників, вони дуже легкі, їх практично не помічаєш на голові. Цьому ж сприяє і відсутність тиску на вуха. Водночас вони надійно сидять на голові, не злітають і не хилитаються, я в них навіть картоплю копав без проблем. Єдиний момент, вуха все ж спітніли.

     Плюси:
     • Легкі;
     • Комфортні;
     • Зручна ергономіка;
     • Відмінна якість звуку;
     • Час автономної роботи до 24 годин;
     • Можливість провідного використання;
     • Гарна шумоізоляція;
     • Конструкція, що складається.
     Мінуси:
     • Малий радіус упевненого прийому сигналу;
     • Відсутність чохла у комплекті.

SVEN AP-B250MV

Наступним у нас піде найспортивніший братик. Модель AP-B250MV позиціонується як спортивна, для прихильників рухливого способу життя. А сприяє цьому особлива конструкція кріплення.

Упаковка і комплектація

Картонна коробка з віконцем, через яке видно навушники. Традиційний білий фон з синіми смужками. На лицьовому боці опис основних особливостей моделі і картинка, що демонструє кріплення гарнітури на голові. Така картинка явно не зайва, не всі мають уявлення про таке незвичайне кріплення. Із зворотного боку коробки опис технічних характеристик і комплектації.

Навушники в коробці укладено в спеціальну форму, штамповану за формою гарнітури. В окремій ніші упаковано увесь комплект. У комплекті детальна інструкція, гарантійний талон, кабель USB для заряджання девайса і чохол із сірої м'якої тканини.

Зовнішній вигляд

У цієї моделі ми бачимо, знову ж таки, глянсовий пластик чорного кольору. Круглі чашки діаметром 38 мм і завтовшки 15 мм. Поролонові накладки контактують з вашими вухами. Накладна відкрита конструкція актуальна для спортивних моделей. Повна звукоізоляція може бути небезпечна. А така конструкція дає можливість не лише слухати музику, а й розчути гучні зовнішні звуки.

Від чашок відходять жорсткі пластикові завушини, з їхньою допомогою навушники фіксуватимуться на ваших вухах.

Чашки з'єднуються між собою підпружиненим кабелем, завдяки чому гарнітура добре фіксується на голові. Під час бігу або стрибків не бовтається і не зіскакує.

Усі органи управління та інтерфейси на правій чашці. З торця відкритий micro USB роз'єм для підключення зарядки, поруч отвір мікрофона. По центру чашки велика кругла багатофункціональна основна кнопка і навколо неї дві напівкруглі кнопки +/–.

Усе управління та індикація повністю ідентичні вище описаній моделі, тому не станемо повторятися. А перейдемо безпосередньо до експлуатації та прослуховування.

Використання

Ця модель спрямована, як ми вже помітили, на активних людей. Фізична культура стає невід'ємною частиною сучасної людини. Водночас не хочеться нудьгувати, і музика допоможе зберегти високу мотивацію під час бігу чи поїздки на велотренажері. Крім музики, з цією гарнітурою буде зручно ще й поспілкуватися телефоном з друзями чи діловими партнерами, не відволікаючись від турботи про своє тіло.

З функціональністю гарнітури модель AP-B250MV справляється якнайкраще. Якщо звичайно, у залі або на вулиці буде шумно, то співрозмовник почує не лише вас, а й увесь звуковий фон.

Звучання, порівняно з вищеописаною моделлю, не дуже вражає. Проте його можна також назвати збалансованим. Немає якогось акценту на частотних діапазонах. Баси чіткі, Rammstein заводить, коли присідаєш з важкою штангою, якщо гучність додати на максимум. А запас гучності у навушників гарний, і на максимумі немає зайвих шумів і спотворень звуку. У деяких композиціях трохи не вистачає високих частот, на жіночому вокалі це помітно, хоча інструменти звучать досить дзвінко. Але не пред'являтимемо аудіофільських вимог до такого девайса. Для свого бюджету гарнітура грає на відмінно.

Головне – навушники дуже комфортні. Важливо знайти їм зручне положення, при якому дужки не давитимуть на вуха, повертаючи їх навколо осі. Вони легенькі, їх практично не помічаєш на голові, не заважають під час занять спортом, і відсутність кабелів тут є великим плюсом. Один нюанс – не варто навушники щільно притискати до вух, наприклад, одягнувши їх під щільну шапку, при цьому звук змінюється в гіршу сторону значно. Від акумулятора вони у мене протягнули 9 годин, але це на великій гучності, час мабуть залежить від рівня гучності.

Відстань стійкого прийому сигналу до 10 м, тренажерний зал у мене невеличкий, проте знову ж таки, виявилася особливість, притаманна попередній моделі. Правою чашкою до джерела сигналу – ловить краще і далі, лівою чашкою до джерела – звук пропадає вже на відстані 5 метрів.

     Плюси:
     • Легкі;
     • Зручні;
     • Гарна якість звуку;
     • Великий запас гучності;
     • Час автономної роботи до 11 годин;
     • Чохол у комплекті.

     Мінуси:
     • Малий радіус упевненого прийому сигналу;
     • Не вологостійка конструкція (актуально для спорту).

SVEN SEB-B270MV

А це найяскравіший братик, молодіжний варіант внутрішньоканальних навушників. Чорно-червоний дизайн відразу впадає в око. Хочете привернути до себе увагу? Тоді ця модель для вас, особливо незвично виглядає двокольоровий плоский кабель. У новому дизайні вирізняються дві особливості: двошарова насадка амбушурів та їхні розміри, що не перевищують розміри таких у провідних гарнітур. Найчастіше, у різних виробників, внутрішньоканальні Bluetooth навушники дуже великої форми, оскільки у них розміщується уся електроніка, разом з акумулятором. Компанія SVEN пішла іншим шляхом, вона усю електроніку та акумулятор помістили в пульт, розміщений на кабелі. Так, сам пульт вийшов габаритнішим, зате з вух тепер не стирчить масивний корпус гарнітури.

Упаковка і комплектація

Цього разу у нас коробка без вікна. На лицьовому боці кольорова фотографія самого девайсу. Основні особливості вказані у вигляді піктограм. На звороті коробки вказано технічні характеристики і комплектація. Знизу в куточку бачимо напис «open», ну що ж, відкриємо.

Коробка розкривається у вигляді книжки, кришка фіксується на магніт. Саме тут ми бачимо прозоре віконце, тут же детальніше розписано особливості гарнітури та описано функції пульта.

Усередині коробки, в пластиковому блістері, упаковано гарнітуру і доданий комплект: інструкція, гарантійний талон, короткий кабель USB для заряджання, змінні амбушури – звичні дві пари та кліпса для кріплення кабелю до одягу.

Зовнішній вигляд

Червоно-чорний корпус навушників циліндричної форми має стильний вигляд. Не зовсім звичайні насадки, проте в ухах добре фіксуються, не випадають, вага незначна. Мені не сподобався один момент – знизу виступи, до яких кріпиться кабель, жорсткі, у мене вони впиралися у вухо і викликали дискомфорт.

Кабель у навушників плоский, прогумований, не заплутується. Його довжина в 94 см здається надмірною, бо це ж «безпровідні навушники». І навіть якщо зменшити його довжину за допомогою спеціального круглого замка, надлишки звисатимуть у вигляді петлі, яку можна зафіксувати до одягу спеціальною кліпсою.

З лівого боку, в 22-х см від навушника, кріпиться пульт. На пульті три кнопки, управління за їхньою допомогою повністю ідентичне вище описаним моделям. Індикатор світиться під кнопкою «+», трохи вище розміщено отвори мікрофона. Збоку, під гумовою заглушкою, ховається роз'єм micro-USB.

Експлуатація і прослуховування

Звук можна визначити, як хороший. Обіцяних виробником «глибоких і насичених басів для любителів року» я не виявив. Бас звичайно, є, але не такий детальний. Мені звук видався надмірно різкий і дзвінкий, особливо на великій гучності. Слухати музику, особливо на великій гучності, я довго не зміг. Та довго і не вийде, від 4 до 5 годин, зможе порадувати вас музикою цей девайс на одному заряді акумулятора.

Довгий кабель під час експлуатації не заважає. Проте настійливо рекомендую використовувати кліпсу і фіксувати кабель на одязі з лівого боку (де розташовується пульт). Хоч пульт і досить легкий, але при активних рухах головою, під його тяжкістю, особисто у мене, навушник з вуха все ж випадав.

Відмітною особливістю цієї гарнітури є можливість підтримувати зв'язок водночас з двома мобільними пристроями. Можна, приміром, слухати музику з планшетного комп'ютера, і в разі необхідності відповісти на вхідний виклик на ваш смартфон.

     Плюси:
     • Яскравий дизайн;
     • Легкі й компактні вкладиші;
     • Плоский прогумований кабель;
     • Гарна якість звучання;
     • Форма комплектних амбушурів.
     Мінуси:
     • Малий час автономної роботи;
     • Довгий кабель.

Висновок

Компанія SVEN продовжує тішити покупців, випускаючи усі нові моделі безпровідних стереогарнітур. І це не просто косметичні оновлення. Застосування нових технологій, сучасні і модні дизайнерські рішення – в новинках є усе. І серед них кожний може вибрати те, що йому більше до вподоби чи підходить.

Використання нової версії Bluetooth економить витрати енергії. Завдяки цьому модель SVEN AP-B570MV може пропрацювати безперервно майже добу. Це дуже вражаючий результат для безпровідної гарнітури. Ця модель порадувала також дуже якісним звуком, комфортом, відмінною ергономікою. Її можу рекомендувати як універсальні навушники – можна використовувати як як мобільне рішення, так і як стаціонарні навушники. Вони відмінно виявили себе в іграх.

Модель SVEN AP-B250MV чудово підійдуть для занять фізкультурою і спортом. Легкі зручні навушники, добре сидять на голові, кабель не заважає. Можна хоч щебетати телефоном, хоч слухати музику. Та й якість звуку, незважаючи на доступну ціну, дуже гарна.

Модель SVEN SEB-B270MV найбільше до вподоби молоді. Яскравий, можна навіть сказати агресивний дизайн. Надійна й якісна конструкція. Дизайнерам вдалося зробити легкі, компактні Bluetooth вкладиші за рахунок розміщення акумулятора та електронних компонентів у пульті, розташованому на кабелі.

Джерело: www.i2hard.ru.

Автор: Лалітін Олексій


...
  всі  
test site