рус
укр
 

Огляди та публікації

01.02.2016

Огляд безпровідної акустичної системи SVEN PS-100BL

Bluetooth-акустика — це завжди те, до чого кожна людина прагне прикласти руки по-своєму. Попри все, в усіх випадках ця штука, як правило, виявляється завжди дуже корисною. Посудіть самі, з безпровідним звуком можна:
     • посилити звук, щоб дивитися фільми на планшеті чи ноутбуку;
     • слухати музику чи радіо на природі або в офісі;
     • ілюструвати студентам учбові матеріали в школі чи університеті;
і тут несподівано виявляється, що у PS-100BL є вмонтваний мікрофон, так що можна ще й
     • говорити усією тусовкою по гучному зв'язку.

Гадаємо, що кожний складе свій список, і, незалежно від його пунктів, подібна річ все одно знайде своє застосування. Під час вибору колонки, втім, слід зважати на її розміри, потужність, тривалість роботи та інші характеристики. В SVEN PS-100BL вони є такими.

Зовнішній вигляд і комплектація

Портативна акустична система поставляється у невеличкій біло-синій коробці. На лицьовому боці зображено сам продукт, вказано інформацію про сумісність, версію Bluetooth та інші особливості PS-100BL. Значки вказують на наявність мікрофона, літій-іонного акумулятора і додаткового провідного порту для аудіо.

На зворотному боці зображено можливу конфігурацію з використанням планшетного комп'ютера, вказано серійний номер і повторено інформацію з лицьового боку англійською мовою. Якість матеріалу упаковки і поліграфія залишають приємне враження.

Усередині ми знайдемо блістер з колонкою і кабелями, керівництво з експлуатації російською, українською та англійською мовами, а також гарантійний талон.

У комплекті два кабелі: стереокабель з 3,5-мм роз'ємами для під'єднання джерела до AUX-входу і кабель з USB на micro USB для заряджання акумулятора від комп'ютера або блоку живлення з USB-роз'ємом.

Колонка має досить простий вигляд, але водночас привабливий. На лицьовому боці немає нічого, крім чорної решітки та індикатора стану безпровідного зв'язку. Гнучка кліпса-утримувач для планшета чи смартфона в стандартному положенні розташовується знизу колонки, і на неї нанесено логотип бренду. Під сіткою можна розгледіти дві акустичні камери. З технічних характеристик ми можемо зрозуміти, що в кожній з них розташовано по одному 40-мм динаміку.

Зворотній бік SVEN PS-100BL відрізняється наявністю гумової основи. Завдяки йому колонка не ковзатиме на гладкій поверхні, якщо покласти її динаміками вгору. Ми протестували її на нашому скляному столі, виявилося дуже зручно. Корпус навколо основи виготовлено з глянсового пластика. На нашу думку, софт-тач пластик мав би набагато привабливіший вигляд, втім навряд чи часто ви бачитимете цей бік девайса.

Елементи управління і порти розташовано з торців акустичної системи. Згори розміщено кнопки управління відтворенням і гучністю.

Для пониження або збільшення гучності клавіші потрібно утримувати, зміна здійснюється швидко. Кнопка відтворення і паузи також надає змогу відповідати на дзвінки і переривати зв'язок.

Збоку колонки розташовано перемикач живлення, вхідний AUX-порт і порт micro USB для заряджання акумулятора. Світлодіод поруч з портом горить червоним під час заряджання і зеленим, якщо батарея повністю заряджена.

Використання

Одразу скажемо, що не очікували почути з портативної колонки звук студійної якості. Купляючи Bluetooth-систему, треба розуміти, що якість звучання відповідатиме прямому призначенню пристрою – подивитися фільм, послухати музику на природі чи в офісі, відтворити учбові матеріали, але не більше.

Загалом, наші очікування підтвердилися, проте ми думали, що звук буде менш детальним.

Передусім, вимушені відзначити, що найкращим чином колонка проявила себе в «попсі» і шансоні. Ви дуже здивовані? Нам довелося перевірити її на масовій музиці, нічого не вдієш!

»Складні» ж композиції, багаті деталями, наприклад, важкий рок, зазвичай на недорогих широкосмугових акустичних системах звучать брудно. Тут ми дива не побачили, усе так і сталося насправді.

А ось випробування через drum and bass PS-100BL пройшла успішніше, абияк видавши деяку подібність басів (хоча, швидше, це були вібрації столу) і зазвучавши досить розбірливо як через BT, так і через AUX, підключений до ASUS Xonar Essence STX. Сподобалося звучання техно, психоделік трансу і ейсиду. Хаус звучав майже так само добре, як попса, втративши лише в НЧ-деталях. А ось габбер звучав жахливо. За жорстким бітом практично нічого не було чутно.

Максимальної гучності достатньо для вирішення більшості завдань, у тому числі і щоб озвучити відкритий простір під час відпочинку на природі.

Радіус дії приймача перевірявся з планшетом ASUS VivoTab 8, ASUS ZenFone 6 і старим Samsung Galaxy Note 2 в умовах офісу та квартири. В усіх випадках ми переконалися, що заявлені характеристики вірні. Ні гіпсокартонні стіни офісу, ні капітальні стіни квартири сигналу не перешкодили. Звук передавався без спотворень в усіх точках усередині вказаного радіусу, в тому числі під час пересування приміщенням. Але не варто не враховувати факт, що в інших умовах перешкоди можуть і завжди впливатимуть на передачу сигналу, скорочуючи робочу дистанцію.

А ось перемотування треків на Note 2 не працювало, лише перемикання між ними. Повна сумісність не гарантована.

Підставка для планшета виявилася зручною. Вона робить перегляд фільмів дуже комфортним. За бажання, можна навіть читати електронні книги, бо планшет можна поставити на колонку і в портретному, і в ландшафтному режимах.

Проте у SVEN’і не врахували один момент: більшість людей використовують чохли для планшетних комп'ютерів, і далеко не кожен девайс влізе в паз, будучи упакований в кейс. Максимальна товщина предмета для установки на підставку – приблизно 17 мм.

Мікрофон не дуже чутливий, говорити по телефону з відстані витягнутої руки через колонку можна, проте співрозмовникові ваш голоc може здатися занадто тихим. Відходити від пристрою ще далі сенсу зовсім не буде. Зі своїм завданням настільної безпровідної «гарнітури» PS-100BL, загалом, справляється.

Якість виготовлення відмінна. Корпус не скрипить, кріпильні елементи приховані від очей, хід підставки для планшета м'який, практично усі деталі ідеально підігнані одна до одної, за винятком, мабуть, кнопок. Одна з клавіш перемикання треків на нашому екземплярі акустичної системи мала маленький люфт. Клавіші управління гучністю теж трішки гойдаються. На загальне враження, втім, це не вплинуло. SVEN обіцяє, що колонка пропрацює 5 років. Потім, очевидно, акумулятор перестане тримати заряд.

До речі, після вимикання колонка запам'ятовує своє останнє джерело звуку і намагається зв'язатися з ним під час наступного вмикання без необхідності перекомутувати пристрій.

Висновок

SVEN PS-100BL — це дуже непоганий апарат, що не має в собі кричущих недоліків. Є обмеження, властиві Bluetooth, проте на цей випадок у колонки є вхідний AUX-порт. Звук далекий від ідеалу і не повною мірою підходить для прослуховування року та інших перевантажених деталями жанрів, але добре справляється з більшою частиною електронної музики і чудово відтворює різного роду естраду. У будь-якому випадку, колонки вистачатиме для забезпечення приємного звукового фону.

Наявність мікрофона надає змогу розширити сферу застосування PS-100BL і зробити її настільною АС з функцією гарнітури. Правда, у цьому випадку, колонку доведеться посадити на кабель USB, оскільки 5 годин роботи у ряді випадків буде недостатньо.

Джерело: i2hard.ru.

Автор: Шахов Сергій


...
  всі