рус
укр
 

Огляди та публікації

18.01.2016

Огляд безпровідної гарнітури AP-B770MV: на кожний день

Користувач, побачивши перед собою безпровідну гарнітуру з накладними амбушурами, зазвичай починає пред’являти дещо завищені вимоги. Звичайно, хочеться, щоб така гарнітура могла працювати в Skype, давала змогу насолоджуватися звуковим супроводом до фільмів та ігор, а також слухати музику. Подібний пристрій цілком реально можна придбати за декілька тисяч рублів.

Проте чи можна пред'являти такі вимоги до дешевої безпровідної гарнітури? Тут відповідь очевидна – можна, але лише до певної міри. Обов'язково потрібно усвідомлювати те, що цільова аудиторія бажає отримати від універсального недорогого пристрою гарнітуру на кожний день, а не моніторні навушники для прослуховування класичної музики.

З таким підходом ми й взялися за розгляд нової безпровідної гарнітури від компанії SVEN, яка потрапила до нас на тестування. Виробник позиціонує модель SVEN AP-B770MV як довгограючу універсальну гарнітуру, що гарантує високий ступінь шумоізоляції і підтримує роботу з будь-якими пристроями з модулем Bluetooth.

SVEN AP-B770MV: комплект постачання

Гарнітура SVEN AP-B770MV надходить у продаж у чималій коробці з картону, виготовленій у традиційному для компанії SVEN білому кольорі. На коробці зображено невеличкий синій хрест, що перекочував туди з прапора Фінляндії. Також на коробці є прозорий блістер, за яким можна розгледіти й саму гарнітуру. Окрім самого пристрою усередині коробки можна знайти USB-кабель для заряджання вмонтованого акумулятора, а також керівництво користувача. Виробник, на жаль, вирішив не комплектувати гарнітуру чохлом для транспортування. У комплекті постачання відсутній також адаптер живлення, який використовується для заряджання вмонтованого акумулятора від електричної мережі.

SVEN AP-B770MV: технічні характеристики

Гарнітура SVEN AP-B770MV з розряду динамічних безпровідних навушників. Як інтерфейс підключення цієї моделі використовується Bluetooth 3.0 +EDR A2DP, HFP, AVRCP, HSP. Радіус дії безпровідної гарнітури складає 10 м. Підтримуваний діапазон частот складає 20-22 000 Гц, у мікрофона – 100-10 000 Гц. Чутливість навушників складає 106 дБ, мікрофона -58 дБ. Імпеданс дорівнює 32 Ом. Живлення безпровідної гарнітури здійснюється від вмонтованого акумулятора.

Час автономної роботи пристрою може сягати 22 годин. Вага гарнітури складає 210 г. Вартість гарнітури у роздрібній мережі приблизно 40 у. о. Виробник, на жаль, надав в офіційній таблиці технічних характеристик неповну інформацію про свій продукт. Так, наприклад, тут відсутня така важлива інформація, як використовуваний тип динаміків, рівень максимальної потужності і тип вмонтованого акумулятора. Проте у ній детально описано робочі діапазони чутливості та частот, а також повний перелік доступних протоколів під’єднання.

Згідно зі специфікацією, перед нами стереогарнітура, яку можна підключити практично до будь-якого планшета, смартфона, USB-адаптера Bluetooth, що підтримує будь-який поширений на сьогодні профіль типу HFP, HSP, A2DP для передачі стереосигналу. В SVEN AP-B770MV взагалі відсутній кабельний інтерфейс підключення. Отже, якщо батарея гарнітури розрядиться, підключити її альтернативним способом не вийде.

SVEN AP-B770MV: ергономіка і зовнішній вигляд

Гарнітура SVEN AP-B770MV поки що виготовляється лише чорного кольору. Основні елементи корпусу виготовлено з матового пластика. Зовнішні поверхні чашок привертають увагу незвичною багатогранною формою. За формою вони більше нагадують панцир черепахи. Для цієї гарнітури цілком підійшла б назва Turtle, проте виробник вирішив обмежитися абстрактним буквено-цифровим кодом у назві. Самі чашки та їхні утримувачі, а також основні елементи наголов’я виготовлено з пластика.

Винятком є лише внутрішній розсувний механізм. У своїй основі він має сталеву пластину. На ній є пластикові направляючі. Проте це не привід хвилюватися за надійність усієї конструкції: виробник усе зробив на совість. Наголов’я обтягнуте м’якою штучною шкірою, для комфортного носіння використано м’який наповнювач. Утримувачі чашок досить міцні на вигляд, незважаючи на те, що виготовлені з пластика. Утримувачі надають змогу відхиляти чашки на кут до 45 градусів.

Також вони самі додатково обертаються в один бік на 90 градусів, а в інший – на 15 градусів, що дає можливість зменшити габарити пристрою під час транспортування. Ця обставина частково компенсує той факт, що в конструкції гарнітури не передбачено механізму складання. Чашки гарнітури мають досить масивний вигляд. На нижній частині у них є три вузькі кнопки для управління гучністю звучання, живленням і відтворенням звуку. На лівій чашці присутня досить велика металева сітка. За нею приховано мікрофон. На правій чашці розташовано порт mini USB, який закритий гумовою заглушкою. Порт призначено лише для заряджання вмонтованого акумулятора гарнітури. Амбушури гарнітури SVEN AP-B770MV заміні не підлягають. Проте їхні м'які частини легко знімаються. Під час носіння вони практично повністю закривають вуха і не чинять на голову серйозного тиску. Це можливо завдяки добре підібраній щільності наповнювача, обтягнутого м’яким шкірзамінником.

Він практично не дихає, та зате приємний на дотик. Якість виготовлення гарнітури в цілому дещо дивує. Усі рухливі елементи пересуваються плавно. Жодних заїдань і скрипів не спостерігається. Кріплення встановлено досить акуратно. Сама конструкція гарнітури може свідчити про високий рівень ударотривкості. І тільки нехитрий дизайн і не дуже висока якість пластика видають цінову приналежність гарнітури.

SVEN AP-B770MV: якість звуку і робота з гарнітурою

Для встановлення з’єднання між гарнітурою і тим чи іншим пристроєм, необхідно натиснути кнопку управління живленням та утримувати її протягом п’яти секунд. Навушники у цьому випадку не просто увімкнуться, а й перейдуть у режим пошуку. З’єднання з Bluetooth-адаптером здійснюється за декілька секунд. Після цього пристрій буде готовий до використання.

Гарнітура була протестована під час підключення до смартфона Samsung GALAXY S3 і ноутбуку ASUS ZENBOOK UX51. Радіус дії гарнітури в зоні прямої видимості насправді досить близький до заявленої відстані в 10 м. Гарнітура прекрасно працювала в квартирі навіть тоді, коли між пристроєм і джерелом звуку розташовувалася міжкімнатна перегородка. Водночас не було помічено жодних спотворень звуку. Гарнітура SVEN AP-B770MV чудово впоралася з перемиканнями між режимом відтворення музики і телефонною розмовою.

Для того, щоб прийняти вхідний виклик, потрібно просто натиснути на кнопку управління живленням. За допомогою цієї ж кнопки можна повторити останній вихідний виклик або перевести гарнітуру і телефон у режим голосового набору. Управління треками відтворення влаштоване традиційно. Слід особливо відзначити відчуття від носіння гарнітури SVEN AP-B770MV. Комфорт від використання цієї гарнітури абсолютно не відповідає вартості пристрою. Якщо ви попросите абсолютно незнайому людину закрити очі і надіти цю гарнітуру, а потім запитаєте її орієнтовну вартість, то напевно він назве цифру, що істотно перевищує реальну вартість пристрою.

Особливість цього пристрою полягає у практично ідеально підібраній геометрії корпусу, а також у рухливих чашках і вдало підібраному наповнювачі для наголов’я та амбушурів. Сказати це досить просто, проте насправді досягти такого результату вдається далеко не всім виробникам, тим більше у тому ціновому сегменті, в якому позиціонується наш пристрій. Амбушури гарнітури практично повністю закривають вуха, та водночас не чинять на них жодного тиску. Це ж справедливо і для наголов’я гарнітури. Завдяки цим особливостям носити гарнітуру можна хоч увесь день без перерви. При цьому вуха, звичайно, трохи спітніють, але від цього недоліку вже нікуди не подітися.

Щодо зручності управління SVEN AP-B770MV, то воно якраз не витримує жодної критики. Розпізнати на дотик довгі вузькі ряди кнопок практично неможливо. У результаті користувач може натиснути кнопку управління живленням замість кнопки зменшення гучності чи поставити на паузу трек, що програється, замість того, щоб перейти до наступного треку. Також не можна назвати вдалим рішенням і розміщення кнопок у нижній частині чашок. Натискати їх дуже незручно. Мікрофон має досить високий рівень чутливості.

Під час розмови в повній тиші мікрофон транслює голос користувача без будь-яких спотворень, проте з появою невеличких зовнішніх шумів співрозмовникові доведеться старанно вслухатися у вашу мову. Мікрофон всенаправлений. Це означає, що він слухає не лише вас, а й усе, що відбувається навколо. З якістю передачі голосу на вулиці справи особливо сумні. Зовнішні шуми тут можуть практично повністю заглушити вашу мову, бо SVEN AP-B770MV має далеко не ідеальну шумоізоляцію.

Проте більшість зовнішніх шумів можна легко погасити. Частину шумів вдається заглушити повністю, а частина просто приглушується до найкомфортнішого рівня. Якщо, звичайно, ви надінете навушники на голову і під час пік проїдетеся в громадському транспорті, зовнішній шум нікуди не подінеться за помахом чарівної палички. Проте різниця в гучності та насиченості зовнішнього шуму в навушниках і без них виразно відчувається. Оточенню водночас не доведеться слухати музику разом з вами. Надіта на голову гарнітура практично не пропускає звук назовні.

Якщо ж говорити про якість звучання, то тут SVEN AP-B770MV не створила особливих сюрпризів. Якість відтворення музики виявилася досить високою. Не було помічено спотворень звуку і сторонніх шумів. Щодо іншого, то спостережувана картина має бути добре знайома користувачам, в яких є досвід використання недорогих навушників. У звучанні присутні недостатньо чіткі високі й середні частоти, а також посилені баси. Звук також може видатися не дуже яскравим.

Після зміни SVEN AP-B770MV на безпровідній аналог Philips SHB 4000 складається враження, що між амбушурами і вухом прибрали плівку. Якість звучання в цілому заслуговує на тверду «четвірку». Ця гарнітура чудово підійде для прослуховування музики різних жанрів на робочому місці або в дорозі. За якістю звучання її цілком можна порівняти з більшістю безпровідних моделей вартістю до 2000 рублів. Згідно із заявами виробника, гарнітура в режимі відтворення може безперервно працювати протягом 22 годин.

Проте під час тестування пристрою з комфортною гучністю звучання пристрій протримався всього 18 годин. Звичайно, це менше, ніж було обіцяно, але такий результат все одно вражає. Якщо ви збираєтеся використовувати гарнітуру тільки час від часу, наприклад, лише в дорозі, то можна заряджати її усього раз у тиждень. SVEN AP-B770MV можна назвати ідеальним варіантом для тривалих переїздів. Якщо ви не забули перед поїздкою як слід зарядити пристрій, то вам точно не доведеться шукати зарядку в аеропорту.

Висновок

Гарнітура SVEN AP-B770MV є саме тим продуктом, який цілком і повністю вартий витрачених на нього грошей. Усього за дві з гаком тисячі рублів користувач отримає у своє розпорядження унікальну безпровідну модель з якістю звучання як у провідних навушників за ту ж суму.

Джерело: www.computerologia.ru.


...
  всі  
test site