рус
укр
 

Огляди та публікації

02.02.2016

Огляд і тестування багатофункціональної акустики MS-302

SVEN MS-302 – це акустическая система формата 2.1, що змітає межі між власне акустичними системами та домашніми музичними центрами. Пристрій підключається до комп’ютерів, ноутбуків і плеєрів, відтворює музику з карт пам’яті SD і звичайних USB-флешок, а також має у своєму розпорядженні вмонтований повноцінний FM-приймач. Загалом, виходить отакий сучасний мультимедійний комбайн. Що ж, поглянемо, як він реалізований?

Виготовлення і можливості

У зовнішньому вигляді SVEN MS-302 переплітаються риси класики і модерну. Так, наприклад, форми його класичні – прямокутні, а ось глянець зовнішніх панелей вже є даниною сучасній моді. Водночас корпуси дерев’яні – з деревноволоконної плити, а спереду встановлено пластикові накладки.

Сателіти передбачається встановлювати на столі: знизу є невеличкі ніжки-таблетки, проте отворів для настінного кріплення не передбачено. До того ж, проводи не дуже довгі, їх якраз достатньо для розміщення колонок з боків монітора чи телевізора, встановленого на тумбі.

Широкосмугові динаміки прикрито цікавим декоративним елементом. Це красиво – плюс забезпечується додатковий захист.

Передня панель сабвуфера оформлена просто. У верхній частині розміщено екран (ніби замаскований), «присмачений» парою кнопок з бічних сторін. Трохи нижче можна побачити велику безупірну ручку для регулювання гучності і слоти кардрідера. Слід зазначити, що стаціонарні органи управління надають змогу перемикати режими роботи, змінювати треки і збережені в пам’яті канали радіостанцій. Проте повний функціонал з налаштуванням цих самих каналів та еквалайзером доступний лише з пульта управління.

Окремо слід відзначити наявність механічної ручки ззаду сабвуфера для зміни рівня низьких частот. Це дуже важлива опція, бо різні слухачі мають своє особисте уявлення про правильний рівень басів. Та й для багатьох музичних напрямів цей параметр варто підрегулювати.

Проблем з підключенням немає, всі необхідні кабелі є в комплекті постачання, тому відразу після розпаковування можна розпочинати прослуховування.

Враження від використання

Спершу давайте розглянемо реальні характеристики системи, що виявилися відмінними для системи такого рівня. Сабвуфер починає працювати з частоти значно нижче 50 Гц. Його АЧХ не має чіткої «полиці», проте й яскраво вираженого піку немає, що виливається у відсутність ефекту «бубніння». Плюс не висувається особливих вимог щодо розміщення низькочастотної ланки. Узгодження з сателітами виконане добре. Самі вони грають з легким завалом середини і підйомом в зоні ВЧ. Це типово для деяких широкосмугових динаміків. Внаслідок звук набуває чужорідного забарвлення, але суб’єктивно видається більш «живішим».

Гучність звучання не викликає жодних нарікань. Її цілком достатньо навіть для приміщення пристойних розмірів. Бас, як ми вже встигли зазначити раніше, завжди можна підрегулювати. Наприклад, зменшити, щоб краще чути голоси в грі або, навпаки, додати для улюбленого треку чи спецефектів у фільмі. Вмонтований рідер без зусиль відтворює mp3 і wav-файли, які читаються в порядку запису на карту. Радіоприймач впевнено приймає всі FM-станції навіть на просту антену з комплекту постачання.

Як підсумок

Для більшості слухачів SVEN MS-302 підійде якнайкраще. По-перше, її можна використовувати як класичний аудіоінтерфейс для комп’ютера і телевізора. По-друге, вона відмінно працює автономно, оскільки є вмонтовані програвач і FM-радіо, завдяки чому вона здатна замінити музичний центр.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії виготовлено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі