рус
укр
 

Огляди та публікації

10.12.2015

Привабливі крихітки – огляд мультимедійної акустики 2.0 SVEN 249

Вам завжди здавалося, що на вашому столі немає місця для акустики? Зовсім-зовсім? Сьогодні той день, який може усе змінити. Придивіться до SVEN 249 – і ви збагнете, що стіл став більшим, ніж вам здавалося раніше. Ну якщо не більшим, то місткішим. Одне слово, ви зрозумієте, що навіть неможливе – можливо.

SVEN 249 – це чудові мініатюрні колонки. Водночас не слід думати, що в компактному форматі неможливий пристойний звук. Усе пізнається в порівнянні, і ці колонки, дарма що мають іграшковий вигляд, справляються зі своїм безпосереднім завданням набагато краще за своїх габаритніших побратимів.

Комплектація, упаковка

Акустика 2.0 продається у невеличкій картонній коробці, оформленій у біло-синій кольоровій гаммі. Варто відзначити дбайливу упаковку – всередині є картонні перегородки, що надійно фіксують колонки під час транспортування, корпус захищено від подряпин прозорою плівкою.

Тут є й інструкція, проте підключення настільки просте, що вона вам навряд чи знадобиться.

Конструкція, дизайн

З чим в акустики гаразд, так це з дизайном: перед нами дві тоненькі «пластини». Сам корпус глянсовий, це видно з фронтального боку SVEN 249, а їхнє «лице» складають стильні металеві накладки і чорна тканина. Усе це виглядає навіть краще, ніж чекаєш від фото на коробці. А застосування алюмінію прикрашає пристрій.

Колонки плоскі спереду, трохи опуклі з тильного боку, встановлюються на столі під невеличким нахилом. Стійкість при цьому трохи страждає, та зате економія місця просто відмінна, завдяки чому акустика на столі має красивий, лаконічний, акуратний вигляд. Таку модель, зважаючи на її розміри, і в рюкзак покласти не проблема: форма компактна, вага в 430 грамів тільки сприяє, металеві накладки по-своєму оберігають від випадкових пошкоджень.

Тепер звернемо увагу на технічні складники. Динамік розташовано в нижній частині, його захищено від пилу та інших небезпек грилем з акустичної тканини. Зняття грилю тут не передбачено, та й навряд чи в цьому є який-небудь сенс. Розібрати колонки не складно, потрібна лише викрутка. Але навіть через тканину видно, що динамік не маленький. Виробник пише, що його діаметр складає 57 мм. Із зворотного боку на корпусі є потовщення, в якому й ховається основна частина «легенів» цієї акустики.

Від однієї з колонок відходять кабелі для живлення (USB) і під’єднання до аудіопорту, роз’єму для мікрофона (3,5 мм).

Сподобалося, що кабель, який з’єднує дві колонки, довгий – можна без проблем рознести їх хоч на різні кінці столу.

На корпусі є також роз’єми для під’єднання навушників і мікрофона через колонки, наприклад, на той випадок, якщо вам не хочеться зайвий раз тягнутися до основного роз’єму на системному блоці. Поруч з роз’ємами розташоване велике коліщатко для регулювання гучності – зручне, з кроком, що надає змогу гнучко управляти гучністю.

Загалом, дизайн і конструкція SVEN 249 справляють дуже приємне враження. Головна «фішка» цієї моделі – краса і компактність у рамках розумного. І розробникам дуже непогано вдалося поєднати ці якості.

Під час роботи

Тепер до найцікавішого – на що ці крихітки здатні під час роботи. Зрозуміло, за таких мініатюрних розмірів, як у SVEN 249, звук не може бути таким же шикарним, як у великих дерев'яних колонок 2.0. Проте на непоганий рівень якості ми все ж можемо розраховувати. І звук тут, слід зазначити, вийшов дуже приємним для цього класу акустики. Сподобалася чистота, дзвінкість і гучність. Загальної потужності 4 Вт достатньо, щоб озвучити невелику кімнату. І ще трохи залишити для сусідів. Середні частоти м'які, глибокі й теплі. Якихось артефактів на зразок свисту, скрипу або шипіння, що б'ють у вуха, за середньої гучності помічено не було. На максимумі вони проступають, та не критично. До речі, коли звук не йде на колонки, вони мовчать, як і належить (для акустики такого класу це питання актуальне).

У цілому, якогось дисонансу під час прослуховування фільмів або музики немає – лише задоволення. Оскільки за рівнем та якістю звуку колонки легко можуть конкурувати з вмонтованими динаміками не найдешевших ноутбуків, водночас помітно переважаючи їх в гучності. SVEN 249 – це цілком доречне доповнення і для настільного комп'ютера, і для базового лептопа. Особливо у тих випадках, коли ви обмежені у вільному просторі й шукаєте щось легке, ненав'язливе, максимально компактне. Варто ще раз зазначити: не всі колонки такого класу, нехай навіть вони будуть удвічі, а то і втричі більшими, здатні видавати такий приємний звук.

Висновок

Модель SVEN 249 виявилася дуже вдалою. Поєднання «дизайн-розмір-звук» тут дуже привабливе. Крім того, нехай це й не головне, «антикризова» ціна на рівні $10-15 лише посилює привабливість пристрою.

Резюме: тим, хто завжди хотів чогось такого мініатюрного і симпатичного, варто замислитися. Можливо, ось він, той самий «відповідний момент», щоб поновити свій «парк акустики». Навіть якщо ви вже звикли задовольнятися лише навушниками.

Джерело: www.techlabs.kz.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS


...
  всі