рус
укр
 

Огляди та публікації

05.12.2015

Огляд і тестування стабілізаторів живлення SVEN SLIM-1000 LCD і SLIM-500 LCD

Компанія SVEN має чималеньку лінійку стабілізаторів живлення мережі, а з недавнього часу в ній з'явилися ще декілька цікавих моделей. Настінні стабілізатори SLIM-1000 LCD і SLIM-500 LCD виготовлено в компактних корпусах і вирізняються привабливим зовнішнім виглядом. Їх легко монтувати, вони відмінно впишуться в інтер'єр, а електричні параметри нададуть можливість захистити практично будь-яку комп'ютерну техніку, різноманітну мультимедійну апаратуру, холодильники і системи управління. Що ж, розглянемо новинки детальніше.

Конструкція

Обидві моделі виготовлено в корпусах однакових розмірів, а відмінність у вазі обумовлена різними параметрами використаних усередині автотрансформаторів. Важливим моментом є той факт, що корпуси повністю виготовлено з металевих частин. По-перше, це по-справжньому найбільш надійний спосіб щодо протипожежної безпеки. По-друге, не виникне жодних проблем під час встановлення їх у відповідні місця, що обладнуються, наприклад, за проектом.

Стабілізатори запросто можна ставити на будь-яку горизонтальну поверхню, проте все таки краще застосовувати передбачений варіант кріплення – навішування на стіну. Використання тонких корпусів дуже економить простір, а сам пристрій виявляється непомітним. Єдиний нюанс пов'язаний з відсутністю кріплення у комплекті постачання: його доведеться купувати.

Управління організоване на інтуїтивно зрозумілому рівні, водночас є навіть деякі розширені можливості. Приміром, вмонтований цифровий вольтметр, що показує напругу на вході і виході. Потрібний режим обирається кнопкою, а самі значення виводяться гранично точно. Розбіг цифр порівняно з гарним мультиметром не перевищує одного вольта.

Червона кнопка збоку встановлює затримку вмикання на 5 або 180 секунд, що особливо важливо для техніки з електродвигунами. У разі частих збоїв у мережі напруга подаватиметься через позначений інтервал, за який підключені пристрої переходять у стан спокою.

Усередині

Усередині обох моделей реалізовано класичну релейну схему на цілком непоганому рівні. По-перше, порадував якісний та акуратний монтаж. Дроти надійно прикріплено і не хитаються, місця пайки виглядають відмінно. Трансформатори прикручено через гумові прокладки з двох боків. Це не лише підвищує надійність, а й мінімізує шумність під час роботи. Для управління використовуються абсолютно однакові плати, різниця, як ми вже зазначали вище, лише в трансформаторах та їхніх розмірах.

Із зовнішнього боку плата виглядає просто, але нехай це не вводить в оману, оскільки більшість компонентів припаяно з другого боку SMD-монтажем. Згори встановлено лише мікроконтролер HT46R064B і чотири реле AFE BRD-SS-112L для перемикання обмоток. Комутований струм із запасом перевищує заявлену потужність, тому контакти не повинні підгорати з часом.

Тестування

Отже, настав час поговорити про реальні цифри. У технічній документації вказано, що стабілізатори можуть працювати в діапазоні напруги від 140 до 260 вольт. На практиці вийшло навіть трохи ширше: 130...267 вольт. Водночас обидва пристрої мають по чотири ступені на підвищення напруги і один на його зниження. Очевидно, що стабілізатори серії SLIM в основному орієнтовано на погані електричні мережі із занадто просадженою амплітудою. Приміром, таке властиве для промислових зон, де сконцентровано багато виробництв та офісів, заміських будинків тощо. В цілому, регулювання здійснюється точно і в позначеному діапазоні укладається в номінальні ±10 %, документовані для більшості техніки.

Перемикання обмоток відбувається за допомогою реле, а перехідний процес триває не більше 5 мілісекунд. Це, знову ж таки, залишається непоміченим для більшості апаратури. Нагрівання під час роботи зовсім незначне. Навіть при тривалому функціонуванні на номінальній відмітці трансформатор набирає температуру близько 50 градусів за Цельсієм, що абсолютно безпечно. Плюс, у ньому є тепловий захист, який вимкне пристрій, якщо виникне позаштатна ситуація.

Висновок

Нові стабілізатори SVEN серії SLIM вийшли дуже вдалими. По-перше, сподобався цікавий настінний формат тонких корпусів, що дуже економить простір. По-друге, очікувано гарними виявилися також електричні характеристики. Обидві моделі розраховано на функціонування в мережах з надто просадженою напругою, де техніка без стабілізатора просто не функціонуватиме.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site