рус
укр
 

Огляди та публікації

12.08.2015

Огляд трьох приставок SVEN для прийому цифрового ТБ

Епоха аналогового телебачення залишилася позаду. У більшості європейський країн вже давно перейшли на цифровий формат мовлення, в Білорусі та Україні останні аналогові передавачі буде вимкнено у цьому році. Рядові користувачі, що встигли купити нові телевізори, не помітять істотних проблем. Проте із старими приймачами є значні питання, бо вони просто не можуть приймати DVB-T/T2-сигнал. Викидати їх поки що не варто. Адаптувати улюблений телевізор для нових стандартів можна за допомогою невеличкої приставки. Таке рішення особливо добре підходить для дач і заміських будинків, адже ми отримуємо не лише усі принади цифрового ТБ, а й упевненіший прийом плюс додаткові бонуси. Приміром, приставки SVEN, які ми розглянемо сьогодні, підтримують відтворення HD-контенту з переносних сховищ даних. У результаті старий приймач запрацює дійсно по-новому, не буде хіба що модного Smart TV.

На сьогодні в арсеналі виробника є чотири моделі в різному виконанні. Можна вибирати по функціоналу необхідних виходів і зовнішньої реалізації, щоб приставка вписувалася в інтер'єр.

SVEN EASY SEE-121

Комплект постачання цифрових приставок SVEN, в цілому, ідентичний. Пристрої продаються у невеличких коробочках з пультом управління (відразу з батарейками) і трилінійним кабелем RCA (стереофонічне аудіо + композитне відео). Варіації можливі лише з блоком живлення. У старших моделях він вмонтований, у молодших йде як окремий мережевий адаптер.

Корпус самої приставки виготовлено з пластика. Кнопок на самому пристрої немає, тому все управління здійснюється за допомогою дистанційного пульта. Спереду розташовано лише невеличкий світлодіодний індикатор для того, щоб було видно – увімкнено приставку чи ні.

Вхідний роз'єм для флешки встановлено збоку, а основні виходи розташовано ззаду. В даному випадку сигнал на телевізор подається через композитний вихід, аудіо – просте аналогове стерео або S/PDIF. Для сучасніших панелей є навіть HDMI.

Антена під’єднується до підсилювача, що має дублюючий вихід. Для кращого прийому, природно, радимо купити хорошу дециметрову антену, проте, як свідчить практика, приставки не особливо чутливі й до непростих умов. Наприклад, запросто можна використовувати зроблену саморуч подібність антени – картинка виходить цілком пристойною.

SVEN EASY SEE-122 DD

Ця приставка практично в точності повторює розглянутий раніше варіант за винятком іншої реалізації зовнішнього вигляду. Управління здійснюється лише за допомогою пульта, виходи відео: композитний та HDMI.

Роз'єм USB 2.0 Type A розрахований на стандартну потужність 2.5 Вт. Будь-які флешки працюють без проблем. Теоретично питань не повинно виникати і з переносними жорсткими дисками, але для упевненого старту краще вибирати економічніші моделі з вінчестерами на 5400 оборотів усередині.

Основна відмінність моделі 122 от 121 полягає в тому, що в EASY SEE-122 DD вмонтовано декодер Dolby Digital (AC-3), завдяки чому до приставки можна підключити багатоканальну акустичну систему через цифровий коаксіальний вихід (S/PDIF) або HDMI для відтворення об'ємного звуку.

SVEN EASY SEE-149 LED

Приставка SVEN EASY SEE-149 LED є більш сучасним варіантом. По-перше, її виготовлено в строгішому металевому корпусі прямокутної форми. По-друге, блок живлення тут змонтовано усередині і не потрібен зовнішній адаптер.

На передній панелі з'явилася кнопка вмикання, цифровий індикатор часу (у вимкненому режимі) та вибраного каналу і власне дві невеличкі кнопочки для перемикання їх. Така дублююча система набагато зручніша за випадок, коли користуватися функціоналом можна тільки за допомогою пульта. Хоча й тут усі налаштування виконуються за його допомогою.

До стандартних виходів для відео (композитний та HDMI) додано ще й компонентний. Антенний підсилювач як і раніше реалізовано з дублюючим виходом, що надає змогу подавати сигнал на інші пристрої.

Електронна частина

Усередині усіх трьох приставок використовується схоже рішення схемотехніки, що відрізняється лише топологією плат. Як основний процесор використано чіп NT78201MFG китайської компанії Novatek. Для відведення тепла до корпусу приклеєно невеличкий радіатор. Нагрівання відчутне, тому така передбачливість радує. Як декодер встановлено Novatek NT78820, що також зустрічається дуже часто.

Монтаж нарікань не викликає, плата має дуже акуратний вигляд.

Можливості

Спершу слід відзначити якісну російську локалізацію усіх трьох приставок: меню відмінно перекладене російською мовою (і українською також – прим. редактора) без помилок та інших нюансів. Це допоможе швидкому налаштуванню і зручному користуванню.

Під час першого вмикання пристрій пропонує виконати автоматичний пошук цифрових телевізійних каналів і радіостанцій. Протягом стандартного часу будь-яка з трьох приставок знаходить усі незашифровані канали. Вони автоматично зберігаються в пам'яті і можна розпочинати перегляд.

Власне на цьому функціонал можна було б обмежити, проте усі моделі мають низку ідентичних розширених можливостей. Приміром, можна користуватися функціями телегіда.

За допомогою таймера з'являється можливість не лише управляти логікою вмикання пристрою, а й реалізовувати відкладений запис. Вибираємо канал, встановлюємо час і необхідна передача або фільм будуть записані на під’єднану флешку. Роздільна здатність і частота оновлення отримуваних записаних файлів залежить від передаваного потоку. Якщо станція передає ефір FULL HD (1920×1080), то приставка запише файл з такими ж параметрами.

Розмір картинки на виході може складати аж до 1080р при співвідношенні сторін 16:9 або 4:3. Це робить приставки сумісними як із зовсім старими телевізорами, так і з новішими моделями.

Як бонуси додано функцію батьківського контролю, календар, простий калькулятор і навіть три популярні колись ігри. Можливо, це комусь знадобиться.

Якщо перейти на вкладку для USB-пристроїв, то з'являється файловий менеджер, що надає змогу запускати на телевізорі перегляд фото, програвання музики чи кіно. Потрібно зазначити, що усі три моделі підтримують кодеки H.264/AVC і більшість поширених контейнерів, тому переважна кількість контенту запускається без зусиль. Фільми Full HD йдуть без пригальмовування, що надає можливість говорити про наявність гарного медіаплеєра.

Висновок

У підсумку можна сказати, що всі три протестовані приставки для прийому цифрового телебачення заслуговують на позитивну оцінку. Вони вирізняються зовнішньою реалізацією і деякими можливостями управління, проте, в цілому, забезпечують практично ідентичний функціонал. Пристрої можна похвалити за досить упевнений прийом і непогані додаткові можливості. Відкладений запис, телегід, батьківський контроль, перегляд відео і фото з флешок – усе це виявиться зовсім незайвим для власників старих телевізорів, де ці функції не були реалізовані.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії виготовлено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site