рус
укр
 

Огляди та публікації

30.06.2015

На усі випадки. Тестування 2.1-акустики SVEN MS-2100

Одним з недоліків майже будь-якої комп'ютерної акустики є відсутність автономності. Вимкнув ПК, та й усе, жодної тобі музики і радіо. В SVEN MS-2100 це виправили: вмонтували FM-трансмітер і навчили систему читати MP3 з USB-флешок і SD-карт. Розповімо, як усе це виглядає і, головне, як звучить.

Поставка

Комплект постачання в MS-2100 на подив багатий. Окрім двійки сателітів і сабвуфера, з-під шару пінопласту ми дістали купу кабелів, пульт ДУ і досить тямущу інструкцію російською, українською та англійською мовами. Не підвели і самі колонки. Уся трійка виготовлена з чорного МДФ, лицьова сторона прикрашена глянсовим пластиком. Останнє не дуже практично, зате на столі має чудовий вигляд. Немає у нас претензій і до виготовлення: жодного люфта чи скрипіння.

За звук відповідають п'ять динаміків. На колонках це 80-міліметрові средньочастотники і 37-міліметрові твітери, а на сабвуфері – 176-міліметрова «бубнілка» на правому боці. Проте від зовнішніх подразників у MS-2100 захищений лише низькочастотник, інші випромінювачі відкриті усім вітрам. У домашніх умовах це не має значення, а коли виїжджаєте на дачу, то систему в багажник потрібно укладати якомога акуратніше.

Підключення

Виготовлено MS-2100 просто. Уся підсилювальна база упакована в сабвуфер, у якого на зворотньому боці розташувалися тумблер живлення, акустичні клеми для під'єднання сателітів, двійка RCA-входів під джерела сигналу і роз'єм для FM-антени. Для запуску системи вимагається лише увіткнути вилку в розетку, провести кабелі до колонок і натиснути клавішу «Power».

Після цього на лицьовій панелі сабвуфера оживе невеличкий дисплей та активується система управління. Полягає вона з трьох кнопок відтворення і перемикання треків, а також здоровенної крутилки, що регулює гучність, а за сумісництвом виконує обов'язки перемикача джерел. Інші функції віддані на відкуп пульту ДУ. З нього можна підлаштувати частоти, виставити гучність сабвуфера і точково управляти радіоефіром і програванням з флешок. Загалом, «ледарка» тут корисна, і краще її не губити.

Звук

Ну а тепер – про те, як усе звучить. Зізнаємося, заочно ми від MS-2100 подвигів не чекали. Все-таки акустика бюджетна, та й грає на незвичному бумбокс-полі, проте після особистого знайомства наша думка дуже змінилася.

Сателіти нас, звичайно, порадували не зовсім. Як ми не крутили налаштування, витягнути з дрібних динаміків фізично не доступні їм жирні середні та кришталево чисті високі ми не зуміли. Складний рок і класична музика – не їх вотчина. А ось попса, хіп-хоп та окремі інструменти на зразок акустичної гітари і піаніно відіграються красиво.

Власне, усе рятує Його Величність Сабвуфер. Вже й не знаємо, яким чином SVEN умістила у цю невеличку коробочку стільки звуку, але грає низькочастотник чарівно. Він грамотно веде басові партії і дуже органічно підзвучує сателіти. Особливо добре його робота відчувається в іграх і фільмах. Там, де потрібно, він не соромиться смачно впекти, а де не потрібно – скромно мовчить і не заважає сателітам.

Щодо другорядних функцій MS-2100, то тут особливо нема про що розповідати. Радіо, якщо навпроти не стоїть якась глушилка, ловиться без проблем в усьому FM-діапазоні. А з флешок акустика легко читає будь-які MP3, щоправда, без відображення ID3-тегів і можливості перемотування.

Висновки

MS-2100 — це дуже цікавий варіант універсальної акустики. За невелику ціну SVEN пропонує симпатичний 2.1-набір з гарним рівнем виготовлення та оформлення, грамотним управлінням і схемотехнікою, що не шумить під час простою. Водночас за звуком система цілком відповідає ціні. Зірок із неба не хапає, проте упевнено відіграє цілу низку музичних жанрів та однією лівою справляється з фільмами й іграми.

     Плюси:
     • автономність
     • гнучкі налаштування
     • якісні матеріали
     • гарний звук.

Ну і, звичайно ж, відзначимо автономність комплекту. Тим, хто не любить тримати комп'ютер постійно увімкненим, наявність вмонтованого радіо і MP3-плеєра припаде до смаку.

Джерело: igromania.ru.

Автор: Дмитрій Колганов


...
  всі