рус
укр
 

Огляди та публікації

10.06.2015

Ігровий старт: клавіатури SVEN Challenge 9500 та 9700

Ігрові клавіатури не обов'язково повинні коштувати сотні доларів. Гарні геймерські лінійки з кожним роком стають дедалі доступнішими і функціональнішими. Деякі з них, наприклад, клавіатури Challenge 9500 і 9700 від компанії SVEN, можуть дати фору багатьом виробникам. У їхньому арсеналі додаткові клавіші, бойовий дизайн і можливість заміни найвикористовуваніших кнопок – відмінний комплект для геймера-аматора чи новачка.

Так вже склалося, що першою на ринку з'явилася модель Challenge 9700 з помаранчево-червоними кнопками, а Challenge 9500 з блакитними кнопками стала другою. По суті ж обидва пристрої дуже схожі.

Упаковка та комплектація

Коробки клавіатур виготовлено в класичному дизайні SVEN. На їхнє ігрове призначення вказує лише слово «Challenge» на упаковці та фото з дещо незвичним дизайном.

Усередині кожної коробки, як і обіцяно, є комплект змінних клавіш класичного чорного кольору, а також ключ для полегшення заміни. При частому використанні та ще й агресивному стилі роботи основні ігрові кнопки можуть з часом стиратися, ставати слизькішими, «втрачати» написи. Коли це станеться, користувачеві потрібно буде лише дістати запасний блок кейкапів (кейкап, від англ. keycap – маленька пластмасова кришечка з буквено-цифровим символом, що закриває keyswitch комп'ютерної клавіатури; окремі кейкапи було введено, щоб полегшити розміщення різних символів на клавіатурі – прим. редактора).

Зовнішній вигляд

Агресивний ігровий дизайн зі скошеними лінями є окрасою SVEN Challenge 9500 та 9700, надаючи їм дещо брутального вигляду. Клавіатури повнорозмірні, з усіма стандартними кнопками, проте «геймерське» спрямування не зробило їх масивнішими – розмір і вага практично є типовими. Виготовлення добротне, пластик міцний – жодного відчуття хисткості немає.

Challenge 9700 – власниця корпусу, прикрашеного численними рельєфними виступами. Згори вони служать майданчиком для додаткових кнопок, а знизу – підставкою для кистей. Краї клавіатури оформлено поєднанням глянцю і рифленої текстури «під сталь», ігрові кнопки – яскраво-червоні.

Challenge 9500 відрізняється від своєї сестри простішим дизайном. Виступи є, але лише у верхній частині, там же додано трохи рифлення на торці – ось і все. Додаткові кнопки розміщено вже не згори, а з боків, ігрові кнопки забарвлено у насичений блакитний колір, як і мультимедійні.

До речі, слід зазначити, що в конструкції обох клавіатур присутній приємний бонус – дренажні отвори, що захищають механізм від випадково пролитої рідини. Звичайно, купати пристрої все одно не варто. Але тим, хто хоч раз у своєму житті проводив рятувальні заходи з реанімації звичайної клавіатури після пролитої чашки кави, це повинно імпонувати.

Крім того, на днищі є ніжки – дві гумові знизу і дві відкидні згори. Вони покликані забезпечувати потрібний нахил та убезпечувати пристрій від ковзання.

Кабелі USB середньої товщини, добротні, в місці стику з корпусом забезпечені захистом. Довжина кабелю середня.

Загалом, виготовлення і конструкція SVEN Challenge 9500 та 9700 залишають сприятливе враження.

Клавіші

Клавіатури виготовлено за мембранною технологією. Глибокий хід, м'яке натиснення і така ж м'яка віддача. Розкладка класична, додаткового звикання не потребує.

Кнопки Challenge 9700 високі, повнорозмірні, з легкими заглибленнями на поверхні. Слід відзначити, що ряд нижніх клавіш (разом з пропуском) збільшений – ці кнопки часто використовуються під час ігор і.. тепер у них стало ще простіше влучати! Насправді, це плюс у плані зручності. Водночас натиснення залишилося рівномірним, спрацьовує на всій поверхні.

«Ігровий трикутник WASD» і стрілки курсора виділено помаранчево-червоним забарвленням. Слід зазначити, що ці кнопки відрізняються не лише кольором, а й на дотик – на них добре відчувається рельєф символів.

Додаткових кнопок 9: вимикання ПК, Інтернет («Домашня сторінка», «Пошта», «Пошук», «Вибране»), Мультимедіа (Пауза / Відтворення, Вмикання / Вимикання звуку, Збільшення / Зменшення гучності). Усі ці клавіші розташовано згори і забезпечено зрозумілими піктограмами.

Стосовно Challenge 9500, те тут ми бачимо дуже схожі кнопки. Проте додаткові клавіші розташовано з боків, і їхня функціональність дещо відрізняється: з'явилася кнопка для активації сплячого режиму, з інтернет-завдань зникли кнопки «Вибране» і «Пошук», але додано клавішу оновлення сторінки; у медіа-функціях зникла функція Mute, проте додалася можливість перемикання між треками. Сині кнопки на стрілках і WASD трішки відрізняються від червоно-помаранчевих – на дотик вони гладші й приємніші. Хід усіх клавіш також відрізняється – висота і механізм такі самі, але на Challenge 9500 натиснення мякше, глухіше.

Під час роботи

В офісній роботі клавіатури SVEN Challenge показують себе відмінно: сподобалися збільшений у розмірах нижній рядок – з ним зручніше. Додаткові кнопки – це також добре, вони вже звичні для активних користувачів, які підключають одразу багато додатків.

Стосовно ігрового режиму, то тут плюсами є той самий збільшений «пробільний» рядок, а також яскраве забарвлення «геймерських» кнопок, що полегшує роботу при поганому освітленні.

Висновок

Клавіатури для свого цінового сегменту гарні. Строго геймерськими їх назвати не можна, проте «ігровий» ухил, безумовно, відчувається. Такі пристрої можна рекомендувати тим, хто любить побалувати себе вечорком різними «стрілялками» та «бродилками», але поки що не претендує на звання профі. Враховуючи те, що вартість моделей практично така ж, як і в звичайних «неігрових» девайсів, вибір на користь Challenge 9500/9700 для багатьох користувачів цілком очевидна.

Стосовно того, яка ж з моделей краща, то чогось певного сказати не можна. У 9500 більше сподобався хід клавіш і дизайн, а в 9700 – приємне розташування додаткових кнопок і поверхня кольорових кейкапів. Отже вибір залежить від того, що є пріоритетним для кожного конкретного користувача.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: Марина Камаєва

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі