рус
укр
 

Огляди та публікації

05.05.2015

Безпровідна колонка Sven PS-100BL

Бюджетна модель з підставкою для мобільного пристрою

Компанія Sven – відомий виробник акустичних систем – не могла залишитися осторонь ринку портативних колонок, що бурхливо розвивається. До лінійки Sven PS на цю мить входять три абсолютно різні на вигляд пристрої: до мініатюрних стереоколонок Sven PS-36 нещодавно приєдналася Sven PS-50, яку виготовлено у вигляді портативного радіоприймача, а також Sven PS-100BL, про яку піде мова у цій статті.

     Технічні характеристики
     • Відтворення звуку через Bluetooth 2.1 + EDR (з можливістю роботи безпровідною гарнітурою) або через роз’єм 3,5 мм TRS
     • Заявлена вихідна потужність: 2 × 3 Вт (RMS)
     • Діаметр динаміків: 2 × 40 мм
     • Два додаткові пасивні випромінювачі
     • Заявлений частотний діапазон: 80 Гц – 20 кГц
     • Вмонтований акумулятор ємністю 1150 мА·год.
     • Розміри: 195 × 115 × 35 мм
     • Вага: 437 г.

Комплектація

Разом з колонкою поставляється лише кабель Micro-USB і кабель з міні-джеком 3,5 мм для провідного під’єднання.

На мережевому адаптері виробник заощадив. Можливо, це дало б змогу трохи знизити кінцеву ціну пристрою, адже адаптер Micro-USB все одно є майже у кожного. Проте, у нашій практиці такого ще не було.

Дизайн

Сегмент портативної безпровідної акустики часто стає полем для експериментів, і Sven PS-100BL – зайвий тому доказ.

В основному положенні динаміки акустичної системи спрямовані вертикально вгору і затуляються пластиковими решітками великої площі. Ближче до логотипу розміщено двійко основних широкосмугових динаміків, а за ними – пасивні випромінювачі. У глянсовому кільці підсвічується індикатор активності Bluetooth.

Пластикова панель з логотипом Sven легко перетворюється на підставку для мобільного пристрою. Оскільки зсередини її прокладено гумою, глянсовий планшет або смартфон подряпин не матиме.

Під час встановлення пристроїв з тонкими рамками чи сенсорними кнопками Android слід переконатися у відсутності можливості випадкових натиснень. Мобільні апарати утримуються всередині надійно.

Бічну грань колонки виготовлено із сріблястого пластика. Ззаду розташовані досить тугі кнопки для управління відтворенням і гучністю. При натисненні вони відгукуються механічним клацанням. Через невеличку вагу пристрою (перед нами все-таки портативна колонка) його треба фіксувати від зсовування з протилежного боку.

Роз'єми щільно згруповано на правій грані. Тут розташовано вхід Micro-USB для заряджання з яскраво-червоним світлодіодним індикатором, отвори мікрофона та аналогового входу, а також вимикач колонки.

Акустичну систему можна поставити вертикально, повернувши динаміки до себе. У такому разі її положення буде досить нестійким, проте відтворенню це навряд чи зашкодить. На фото вище проглядаються контури основних динаміків.

Sven PS-100BL спирається на рифлену гумову підкладку великої площі, що забезпечує гарне зчеплення. Радимо ставити акустику на чисту поверхню, інакше вона може втратити свій охайний вигляд.

Форм-фактор акустичної системи вабить своєю універсальністю: у підставку не вмонтовано жодних роз'ємів, що надає змогу встановлювати пристрої як з Lightning, так і з Micro-USB. Та й на вартості пристрою така простота позначається позитивно. У цілях економії енергії легко скористатися комплектним кабелем і не вмикати Bluetooth взагалі – довжини кабелю із запасом вистачить на будь-який планшет.

Функціональність

Sven PS-100BL уміє підключатися до джерел звуку двома способами – через стандартний «міні-джек» 3,5 мм і через Bluetooth 2.1 + EDR. У першому випадку індикатор в глянсовому кільці горить зеленим, а в іншому – блимає синім кольором. Треки можна перемикати механічними кнопками колонки, принаймні в Яндекс.Музыке на Asus Zenfone 5 це у нас вийшло.

За відсутності перешкод до появи першого збою ми змогли віддалити смартфон від колонки метрів на 16-17. Але коли передачу доводилося вести через стіну, ця відстань скорочувалася до 3-4 м. Отримані показники далекобійності для цього пристрою більш ніж прийнятні.

Акустична система здатна працювати в режимі безпровідної гарнітури. Через місцерозташування мікрофона голос користувача нормально сприймається лише з невеликого сектора. Мова співрозмовника відтворюється тихо, на відстані в декілька метрів стає вже погано розбірливою.

Вимірювання в RMAA

Прийнятна для цього класу акустики рівномірність графіка АЧХ забезпечується в проміжку приблизно від 230 Гц до 8 кГц, що явно менше, ніж заявлено у технічних характеристиках. Загалом, судячи з вимірів, нижній регістр навряд чи охоплено, а середній і верхній – украй нерівномірно.

Звучання

Розпочинаючи з цього огляду, ми описуватимемо звучання декоративних акустичних систем порівняно з референсною моделлю – «спільним знаменником». Як зразок референсної моделі вибрано Creative Sound Blaster Roar.

Якість звучання Sven PS-100BL значно поступається Creative Sound Blaster Roar. Найяскравіше це проявляється у верхньому регістрі, де дорожча акустична система пропонує багатший звук – у Sven тут чути численні «провали». Вони надто забарвлюють звучання, що проявляється, наприклад, у передачі людського голосу. Аналогічна ситуація спостерігається і в нижньому регістрі, але тут різниця між Creative і Sven на слух не така істотна. На середніх частотах бюджетна колонка справляється ще краще, і різниця з референсною моделлю помітна ще менше. Взагалі, Creative Sound Blaster Roar відноситься до іншого цінового сегменту і стоїть майже вчетверо дорожче, ніж обговорювана модель Sven – логічно, що при порівнянні звуку ця різниця помітна.

До переваг Sven PS-100BL відноситься відсутність призвуків корпусу на максимальному рівні гучності – не кожна бюджетна акустика може цим похизуватися. Запас гучність у цієї моделі невеличкий, проте його цілком вистачить для фонового озвучування невеликого приміщення і перегляду кінофільмів. А судячи з форм-фактора, вимогливіші до гучності сценарії тут і не передбачаються.

Автономна робота

У режимі підключення через Bluetooth акустична система Sven на максимальній гучності пропрацювала в сумі 28-29 годин – відмінний показник для портативних пристроїв! Справедливості ради варто ще раз відзначити, що максимальна гучність у колонки невелика. Мережевий адаптер з Sven PS-100BL не поставляється, тому час заряджання ми не вимірювали.

Висновки

Sven PS-100BL послужить гарним вибором для тих, хто часто дивиться в компанії на планшеті відео. Ця акустична система має зручний форм-фактор, компактні розміри і вирізняється дуже тривалим часом автономної роботи. Попри свою невелику вартість вона забезпечує непогану якість звуку – конкуренти, різниця з якими в цьому плані буде реально помітною, обійдуться як мінімум удвічі-втричі дорожче.

Джерело: www.ixbt.com.

Автор: Микола Землянський


...
  всі