рус
укр
 

Огляди та публікації

30.04.2015

Друге дихання. Саундбар з безпровідним сабвуфером SVEN SB-550

Бажання поліпшити звучання сучасного плоского телевізора, особливо у низькочастотному діапазоні, з'являється дуже часто відразу після його встановлення і першого вмикання. У вирішенні цієї проблеми допоможуть активні моноблочні акустичні системи, названі саундбарами.

Строго кажучи, називати ці пристрої моноблочними не зовсім вірно. Сам саундбар зазвичай роблять компактним, щоб він зовні добре поєднувався з плоским телевізором, а отже, він потребує басової підтримки, яка покладається на окремий сабвуфер. У результаті виходить активна акустична система 2.1. Саме у такій конфігурації виготовлено модель SB-550 фінської компанії SVEN. Причому з’єднання саундбара із сабвуфером організоване тут через безпровідний канал із частотою 2,4 ГГц, що істотно спрощує монтаж системи – досить лише, щоб місце встановлення НЧ-модуля було забезпечене електророзеткою.

Техніка подібного роду розрізняється за функціональним оснащенням. Супернакручені варіанти мають привід оптичних дисків і мультимедійний програвач, що надає змогу взагалі обходитися без зовнішніх джерел контенту. Протилежна концепція має на увазі мінімальні оснащення і комутаційний арсенал – потрібно лише мати можливість підключити саундбар до телевізора. SVEN SB-550 займає в сенсі оснащення середнє положення – приводу оптичних дисків чи мережевого мультимедійного програвача тут немає, але комутаційна панель має два вхідні та один вихідний порти HDMI, тобто саундбар можна використовувати як комутатор двох джерел цифрового відео для телевізора. Крім того, підтримується і тривимірне відео з дисків 3D Blu-ray, а отже, система готова працювати у найсучаснішому оточенні.

Під час першого знайомства дивує невеликий розмір коробки, в якій лежить SVEN SB-550, – не зовсім зрозуміло, яким чином туди помістився довгий корпус саундбара. Але після вийняття компонентів усе встає на свої місця. Річ у тому, що саундбар зроблено розбірним – права і ліва акустичні системи пристібаються до центрального блоку, де сконцентровано усю електроніку і комутацію. Два вхідні та вихідний порти HDMI версії 1.4 доповнено двома композитними відеовходами і відповідним виходом. Для комутації аудіо призначено дві пари роз'ємів RCA і гніздо міні-джека. Цифрових коаксіальних та оптичних входів немає. Компактності пристрою сприяє і блок живлення, який винесено в окремий корпус. У кожній з акустичних систем змонтовано два середньочастотні драйвери діаметром 5,7 см і купольний дюймовий твітер. Зовні голівки захищає незнімна металева сітка чорного кольору.

У конструкції акуратного сабвуфера використано плити MDF чорного кольору і лише фасад закрито пластиковою панеллю, що вміло імітує обробку рояльним лаком. У верхній частині лицьової панелі розташовано великий порт фазоінвертора та індикатор стану безпровідного каналу зв'язку. Коли відбувається пошук головного пристрою, цей індикатор блимає, а після встановлення зв'язку світиться постійно. Випромінювач діаметром 16,5 см виведено на праву бічну стінку і закрито тканинним незнімним грилем. Ззаду розташовано лише вимикач живлення і мережевий кабель.

Комплектним пультом дистанційного управління розміром з кредитну картку можна не лише регулювати гучність звучання системи в цілому, а й змінювати рівень підсилення сабвуфера. Крім того, пульт надає змогу вибирати активний вхід і визначати наперед встановлені налаштування еквалайзера.

Найбільшою перевагою, крім доступної ціни, що вирізняє SVEN SB-550 з-поміж конкурентів, відсутність відчутних спотворень за будь-якої гучності, аж до максимальної, яка, щоправда, залишається дуже помірною. Проте для озвучування невеличкої кімнати потужності пристрою цілком вистачатиме. Дуже доречною виявляється підтримка сабвуфера, добре узгодженого у робочому діапазоні із саундбаром.

Результати вимірювань

Два широкосмугові драйвери у кожному каналі саундбара SVEN SB-550, доповнені твітером, дають змогу перекрити частотний діапазон, починаючи з відмітки 156 Гц (–3 дБ). Водночас показник нерівномірності амплітудно-частотної характеристики має дуже помірне значення в більшій частині відтворюваних частот (мал. 1). Картину дещо затьмарює інтервал нижче 400 Гц, де відзначається зростання частотних і нелінійних спотворень. Загалом поведінка останнього параметра мало відрізняється від того, що демонструють пристрої аналогічної конструкції, тому система здатна відігравати музичний матеріал за малої і середньої гучності без відчутних артефактів (мал. 2, для 88 дБ). Штатний сабвуфер помітно розширює можливості комплекту. Його нижня робоча частота по спаду характеристики –10 дБ складає 52 Гц. Коєфіцієнт нелінійних спотворень при звуковому тиску 90 дБ відображено на мал. 3.

     Плюси:
     • Безпровідний сабвуфер
     • Комутація HDMI
     • Підтримка 3D.

Висновок

Ефективний і доступний спосіб кардинально поліпшити звучання телевізора, не порушуючи дизайн вітальні, кабінету або спальні. Безпровідний сабвуфер істотно полегшить встановлення системи.

Джерело: www.hi-fi.ru.

Автор: Денис Репін


...
  всі  
test site