рус
укр
 

Огляди та публікації

17.04.2015

Три в одному. Акустична система 2.1 SVEN MS-3000

Комплект SVEN MS-3000 нагадує звичайні комп'ютерні колонки, проте насправді це мультимедійна система із сучасним оснащенням. Зараз музику зберігають в основному у вигляді файлів на смартфонах, флешках і картках пам'яті – і всі ці перелічені пристрої можна підключати до цієї системи самостійно. Комп'ютер тут грає роль одного з джерел, але зовсім не основного чи обов'язкового елемента.

Марка SVEN відома практично кожному, хто мав справу з вибором акустики для настільного комп'ютера. І навіть якщо купувати готовий комплект ПК, вірогідність виявити в ньому колонки з цим логотипом вищі, ніж будь-які інші. Істотну роль у цьому грає демократична ціна, проте лише цим чинником пояснити подібну популярність, звичайно ж, не можна.

Оформлено набір у класичному стилі апаратури Hi-Fi. Акустичні системи виготовлено в корпусах з МДФ з обробкою під дерево, центральний блок формою і розмірами нагадує книгу або неттоп. Особливих дизайнерських досліджень не відзначаємоо, все просто і функціонально. Великі регулятори гучності і тембрів зручні у використанні, також наявні клавіші для управління відтворенням і вибором джерела. Усі необхідні для портативної техніки порти (USB і два аналогові входи на роз'ємах mini jack) доступні на передній панелі. Тут же передбачено невеличкий інформаційний екран для відображення поточного часу і роботи з FM-тюнером. Збоку розміщено слот для карток пам'яті SD, а на тильній стороні змонтовано двійку аналогових входів на роз'ємах RCA. У центральному блоці розташовано також блок живлення системи та всі підсилювачі.

Колонки в комплекті пасивні, з'єднуються з центральним модулем акустичними кабелями, для чого передбачено пружинні клеми. Таким чином, штатні кабелі за бажанням можна замінити. Сателіти обладнано широкосмуговими драйверами з дифузорами діаметром 9 см і ВЧ-голівками діаметром 2,2 см. Конструкція корпусів фазоінверторна, із спрямованими назад портами. Передбачено настінне кріплення, але настільна установка з достатньою відстанню до стіни прийнятніша. Сабвуфер закритого типу з 165-міліметровим вуфером на фасаді під захисними гратами. Потужність розподілено по 20 Вт на кожну колонку, ще 40 Вт віддано сабвуферу. Не забуто дистанційне управління – компактний пульт має усі необхідні клавіші, які легко запам'ятати і використовувати наосліп.

Для тих, хто крокує в ногу з часом, компакт-диск вже втратив актуальність. Серйозно ж займатися будівництвом медіамережі готові далеко не всі – це витратно як за часом, так і за фінансами. Музика на USB-носії чи SD-картці – простий, доступний і зрозумілий спосіб зберігання музичної колекції.

SVEN MS-3000 може працювати з подібними носіями без посередників і необхідності задіювати комп'ютер, не створюючи зайвого шуму і не витрачаючи багато електроенергії. Не слід забувати і про наявність FM-тюнера. Тобто, перед нами повноцінна мікросистема за дуже скромні гроші. Залишилося з'ясувати, як вона звучить.

У характері звучання SVEN MS-3000 найперше, що поза сумнівом радує, – високий рівень комфорту і приємна подача високочастотного регістру. ВЧ, можливо, не найдетальніші, зате позбавлені немилозвучних ноток і якихось артефактів, нерідких при компресії у формат mp3. Середина не викликає абсолютно ніяких нарікань, голоси розбірливі, вокал передається з безліччю нюансів і з душею. Басова підтримка тут на гарному рівні, а для такого компактного вирішення здатна навіть здивувати. Стереопанорама радує точністю локалізації ефектів, що особливо актуально для кіберспортсменів.

Гучність може бути високою, бо корпуси колонок непогано протистоять резонансам. Тюнер розраховано на якісне відтворення хорошого сигналу і як наслідок, його чутливість не занадто висока. Для якнайповнішого розкриття потенціалу SVEN MS-3000 має сенс послухати однакові файли як з комп'ютера, приєднаного за аналоговою схемою, так і з флешки, підключеної через USB. Оскільки використовувані при цьому цифроаналогові перетворювачі відрізняються, результат також не буде ідентичним. Такому варіанту слід надавати перевагу й надалі.

Результати вимірювань


Мал. 1

Мал. 2

Графіки амплітудно-частотної характеристики сабвуфера і сателітів тестованого трифоніка SVEN MS-3000 представлено на мал. 1. Компоненти відмінно стикуються на частоті розділу середньочастотного і низькочастотного діапазонів. Нижня межа відтворюваних частот комплекту розташована на відмітці 38 Гц (- 10 дБ). Акустика демонструє помірну нерівномірність у середині. На високих частотах флуктуації характеристики помітно збільшуються. Динамічний діапазон системи обмежено зростанням нелінійних спотворень, що неминуче для таких компактних конструкцій. На мал. 2 представлено графіки КНС для обох компонентів при середньому рівні 88 дБ (90 дБ сабвуфер).

     Плюси:
     • Комфортне звучання
     • Актуальне оснащення
     • Класичний дизайн.

Висновок

У підсумку за дуже скромні гроші ми отримали не лише колонки для настільного ПК чи ноутбука з дійсно гідним звучанням, а й автономну мікросистему, здатну працювати з найсучаснішими зібраннями музичної колекції.

Джерело: сайт www.hi-fi.ru.

Автор: Сергій Раков


...
  всі