рус
укр
 

Огляди та публікації

16.04.2015

Настільна класика. Огляд акустичних систем Stream Light, Stream R і Stream Mega R

Персональний комп'ютер еволюціонував з робочого інструменту в пристрій, з яким багато хто проводить весь день з ранку до ночі. Його аудіоможливості, що ще нещодавно складалися з декількох тонів PC Speaker, тепер такі, що будь-яке новітнє аудіофільське джерело стало по суті своїй комп'ютером. Але це не означає, що звичайна персоналка здатна сходу підкорити навіть не занадто вимогливого меломана. Для досягнення високої якості звучання знадобиться як мінімум двійка пристойних колонок і підсилювач класу Hi-Fi. Або ж комплект активної акустики, наприклад, з лінійки Stream (Stream Light, Stream R, Stream Mega R и др.) компанії SVEN.

Акустичні системи серії Stream присутні в номенклатурі компанії SVEN досить давно і вже встигли здобути популярність у любителів музики. Представників цієї серії вирізняє з численного ряду конкурентів класична зовнішність у поважних традиціях Hi-Fi апаратури. Лінійка складається з трьох моделей конфігурації 2.0, що розрізняються габаритами, розміром середньочастотних динаміків і, відповідно, потужністю вмонтованих підсилювачів. Базовий комплект Stream R обладнано драйверами з дифузорами діаметром 133 мм і підсилювачем, розвиваючим до 45 Вт кожний з двох каналів. Зменшений варіант – Stream Light – оснащено відповідно випромінювачем діаметром 100 мм і підсилювачами потужністю 30 Вт, а найсерйозніша модель лінійки – Stream Mega R з середньочастотною голівкою діаметром 165 мм і підсилювальними каскадами потужністю 60 Вт кожний. Суфікс R в індексі моделі означає наявність у комплекті пульта ДУ.

Акустичні системи серії Stream чимало перейняли у професійних активних моніторів. Так в усіх трьох моделях лінійки реалізовано концепцію смугового посилення (так званого біампінгу), що зустрічається у побутовій акустиці досить рідко і лише у найдорожчих сегментах. Кросовер у таких моніторах має справу з низькорівневим сигналом (на відміну від кросоверів пасивних акустичних систем), що надає кожному підсилювачу потужності змогу працювати безпосередньо з динамічною голівкою без яких-небудь посередників, причому в обмеженій смузі частот. Це найблаготворнішим чином позначається як на розподілі каналів, так і на детальності та динамічності звучання, оскільки спрощує завдання фазового узгодження випромінювачів і покращує динамічні показники системи в цілому. У серії SVEN Stream використовується активний кросовер з фільтрами 4 порядку, що дає досить можливість чітко розмежувати межі відповідальності підсилювачів і, відповідно, випромінювачів.

Корпуси акустичних систем виготовлено з масивної плити MDF з обробкою під вишневе дерево або матово-чорного кольору. Знімні захисні грилі затягнуто акустично прозорою тканиною. Акустичне оформлення – фазоінвертор із спрямованим назад портом, що необхідно враховувати під час встановлення колонок біля стін. Уся електроніка розміщена в правій колонці, до якої друга пасивна колонка підключається комплектним кабелем. Сполучний кабель від'єднуваний, оснащений нестандартними роз'ємами і має довжину 3 метри. Цього цілком достатньо для інсталяції колонок подібного формату. Розносити їх в просторі занадто широко сенсу немає.

Блок управління на правій акустичній системі надає змогу змінювати рівень гучності та регулювати тембри у високочастотній і низькочастотній смузі. Тут же розташовано інфрачервоний порт для прийому сигналів з пульта ДУ, індикатор вмикання живлення і вихід для підключення навушників. Тумблер для повного вимикання акустики від мережі розташовано на задній стінці корпусу.

Комутаційний арсенал двох старших моделей серії Stream включає два аналогові входи (формату 2×RCA) на задній панелі правої колонки і один (mini jack 3,5мм) на її фасаді для зручності підключення портативних гаджетів. У комплекті – два кабелі: RCA до RCA і міні-джек до RCA, так що для постійного підключення до стаціонарного плеєра і комп'ютера нічого додатково купувати не потрібно.

Пульт ДУ компактний, обладнаний клавішами для вибору джерела, переходу в режим очікування, контролю тембрів і гучності, в т. ч. функції Mute. Наявність режиму очікування не часто зустрічається в моделях АС, орієнтованих на використання з комп'ютером. Молодша модель Stream Light позбавлена входу на фасаді й оснащена єдиним аналоговим входом на задній стінці корпусу. Також у неї немає пульта ДУ.

Найбільш вражають акустичні системи під час супроводу ігор і кінофільмів. Дуже точний і хльосткий характер подачі матеріалу надає змогу створювати детальне і дуже динамічне звукове полотно. У найнапруженіших моментах не було жодного натяку на яке-небудь просідання динаміки. Під час відтворення музики колонки зберегли непогану детальність подачі та неабиякий динамічний потенціал, виставляючи напоказ усі найдрібніші нюанси записів. Особливо вдало передано середину звукового діапазону, вокал передається з належним драматизмом. Баси не домінують, інфразвуковою глибиною через об'єктивні причини не вирізняються, зате чисті і без паразитних призвуків, властивих бюджетній акустиці. Наскільки таке прямолінійне і безкомпромісне трактування саме музичних творів припаде до душі, кожен повинен визначити для себе сам.

Під час встановлення колонок варто передбачити деякий простір до задньої стіни чи інших перешкод. Найкращий ефект досягається під час використання цієї акустики за прямим призначенням, а саме на робочому місці, в безпосередній близькості від слухача. У великому приміщенні вона може загубитися, та й не розрахована на подібне використання.

Результати вимірювань SVEN Stream Mega R


Мал. 1

Мал. 2

Мал. 3

Графік амплітудно-частотної характеристики акустичних систем Stream Mega R демонструє високу стабільність в усій робочій смузі частот (мал. 1). Нерівномірність у СЧ-ВЧ інтервалі не перевищує ± 1,3 дБ. Інтегрований в акустичну систему темброблок, можливості регулювань якого показано на малюнку 2, знадобиться лише для надання акцентів залежно від смаків слухача. Розрахункове значення нижньої граничної частоти склало 44 Гц (- 10 дБ). На останній показник серйозні обмеження накладає зростання нелінійних спотворень у басовій смузі (мал. 3, КНИ 88 дБ). Спотворення, що в цілому привносяться, оцінюються як помірні за малої і середної гучності.

     Плюси:
     • Детальне, динамічне звучання
     • Класичний дизайн
     • Доступна ціна
     • Пульт ДУ в комплекті (в Stream R і Stream Mega R).

Висновок

Активні акустичні системи серії SVEN Stream без перебільшення можна віднести до класу Hi-Fi. Класичний вигляд і грамотно відкаліброване звучання – гарний вибір для початкуючих меломанів, які бажають отримати від настільного комп'ютера максимум музичності.

Джерело: сайт www.hi-fi.ru.

Автор: Анатолій Максименко


...
  всі