рус
укр
 

Огляди та публікації

02.04.2015

Класика. Тестування акустики SVEN Royal 2R

Звук в іграх – не менш важлива штука, ніж графіка або fps (англ. Frames per Second (FPS), Frame rate, Frame frequency — кількість змінюваних кадрів за одиницю часу в телебаченні та кінематографі, кадрова частота – прим. редактора). На жаль, останнім часом йому приділяють дедалі менше уваги і дедалі частіше намагаються змістити акцент з гарних колонок на навушники. Проте ми ж то знаємо, що жодній гарнітурі не під силу відтворити потужний рик підготовленої стереопари, і тому сьогодні вирішили протестувати класику комп'ютерного аудіо — SVEN Royal 2R.

Класика

За роки свого існування – а перші Royal з’явилися у 2007 році – зовні акустика майже не змінилася. Здоровенні колонки заввишки майже з 24-дюймовий монітор і сумарною вагою під 17 кг. Дизайн класичний. Коробка зібрана з товстого листа МДФ і пофарбована в чорний колір, а лицьова панель вкрита рояльним глянсовим лаком. Красиво оформлені динаміки, прикрашені сріблястими кільцями і відкриті усім напастям – жодних сіток і металевих грилів.

Підготувати систему до роботи просто. Провідна колонка в наборі – права. До неї підключається живлення, кабелі від комп’ютера (є дві пари RCA), друга колонка, і на ній же розташовується і все управління. У самому низу лицьової панелі є три кнопки: «плюс», «мінус» і Function. Зазвичай перші дві відповідають за регулювання гучності, проте якщо клацнути по останній, вони перейдуть у режим налаштування низьких або високих частот. Про вибраний режим сигналізує лампочка ліворуч, що може горіти зеленим, помаранчевим або червоним. Враховуючи відсутність дисплею, реалізація не найзручніша, проте її частково спокутує пульт ДУ. Користуватися ним значно зручніше – «ледарка» зроблена з гладкого пластика, оснащена гумовими кнопками і впевнено «стріляє» через усю кімнату.

Звучання

Ну а тепер про найсмачніше – звук. За нього в Royal 2R віддуваються чотири динаміки: два шовкові твітери по 25 мм і двійка полімерних низькочастотників діаметром 165 мм із стержнем-кулею, що відповідає за вирівнювання фаз. Разом вони, за твердженням SVEN, покривають діапазон від 35 до 25 000 Гц і мають сумарну потужність в 100 Вт, що на 20 Вт більше, ніж у попереднього покоління. І, потрібно визнати, таким звуком гріх не поділитися.

Характер Royal 2R повністю відповідає вказаному набору. Завдяки «кулям» великі динаміки відмінно відіграють нижню середину і майже не звалюються в недоступні для таких габаритів глибокі баси. Що ж до шовкового твітера, то його вотчина – діапазон від 10 до 15 кГц.

У перекладі на музику все це означає ось що. Сучасний хард-рок звучить сумбурно – там, де лежать основні обертони електрогітар, у Royal 2R провал у частотах і відсутність злості. Схожа ситуація з бас-гітарою: партії читаються важко. Набагато легше дається поп-напрямок. Ритм-секція тримається на «ура», та й голос передається без проблем – чисто й напористо. Причепитися можна, напевно, лише до невисокої детальності. Приховані бек-партії колонки не витягують.

А ось де Royal 2R поза конкуренцією, так це в обробці духових і струнних інструментів. Джаз, блюз, класика і чиста акустична гітара звучать незрівнянно. Гучні, дзвінкі високі, глибока і переливчаста бас-лінія, вражаючий резонанс порожнистих інструментів – буквально мурашки по тілу. Водночас Royal 2R відмінно озвучує паралельні партії. Мелодія на верхніх струнах і ритм-партія на нижніх упевнено доповнюють один одного. Додамо сюди точне позиціонування джерел. Словом, Royal 2R філігранно вимальовують сцену.

Немає проблем і з іграми. Кроки, постріли, вибухи та всі основні спецефекти даються системі без зусиль. До того ж у колонок достатній запас потужності, щоб проникливо «дати жару» в потрібних місцях.

     Плюси:
     • відмінні високі та середні частоти
     • гнучкі наналаштування
     • якісні матеріали
     • якісні комплектні кабелі.

Загалом, якщо мати на увазі чисто музичну точку зору, SVEN Royal 2R – якраз та акустика, яку справді цікаво вивчати. Нетривіальний підхід до звучання і смілива ставка на верхи і нижню середину вирізняють її серед однотипних, так би мовити, масових рішень, що однаково бездушно грають усе підряд. У SVEN Royal 2R є власні переваги, а вже схвалювати їх або ні – рішення суто індивідуальне.

Джерело: igromania.ru.

Автор: Дмитрій Колганов


...
  всі