|
Огляди та публікації
01.04.2015
Мишачий джагернаут: ігрова модель SVEN GX-990Комп'ютерна миша SVEN GX-990 заявлена як геймерська. Перед нами стандартна ігрова функціональність, але багато кнопок, корисний софт, підвищена точність і специфічний обважнений корпус. Родзинкою є різнокольорове підсвічування. Все це разом дає мишці змогу так чи інакше претендувати на вхід у чудодійний світ комп'ютерного геймінгу.
Можливо, SVEN GX-990 – не є «надзброєю» для вирішальної битви супергероїв кіберспорту, проте у «вечірніх рейдах» така модель для боїв виглядає доречно і свою справу робить, а ціна дуже налаштовує випробувати пристрій у ділі. Упаковка GX-990 упакована оригинальніше, ніж звичайні миші SVEN. Перед нами книжка-коробка на кшталт тих, що служать упаковкою дорогих геймерських девайсів. Щоправда, яскравих кричущих картинок на «обкладинці» немає, проте все одно приємно взяти в руки, та й родивитися мишу перед купівлею простіше.
У комплекті постачання не лише інструкція, а й диск із софтом. Узагалі, сам факт наявності спеціальних драйверів радує: добротний софт для геймерської миші – це вже півсправи. Та про це трохи згодом, а поки що перейдемо до огляду. Зовнішній вигляд Миша важка. Це найперше враження, що залишається від SVEN GX-990, коли виймаєш її з коробки. Друге – миша має насправді кращий вигляд, ніж у коробці чи на фото. Міцний і грунтовний чорний корпус з вкрапленнями сірого і бордового кольорів, якісне виготовлення. Дизайн приємний, спортивний, грубуватий, з легкою ноткою агресії – як і належить ігровому пристрою.
Загалом, існує ціла категорія користувачів, котрі надають перевагу великим важким мишам. Цей форм-фактор надає можливість краще відчувати пристрій в руці, упевненіше цілитися, та й усю долоню покласти на корпус можна. До ігрових мишей іноді навіть додають в комплектацію спеціальні тягарці. Проте розробники останнім часом тяжіють до дрібних легковагих варіантів, так що вибір невеликий. І SVEN GX-990 на цьому тлі має чудові шанси влитися в ряди «важковаговиків».
Розміри пристрою 12×8,5×4 см. Форма корпусу ергономічна: миша опукла і фігурна, з боків є заглиблення для пальців, що переходять донизу в напливи-підставки. Очевидно, що конструкція створювалася для правші. На дотик спинка оксамитова (покриття софт-тач), а боки шорсткіші й фактурніші.
Ближче до долоні по корпусу проходить шов – ймовірно, він грає декоративну роль. А боковини доповнено прорізами-«жабрами», які не лише прикрашають модель під час вмикання підсвічування, а й служать для природної вентиляції руки під час «гарячих" баталій. Ще одне джерело підсвічування – логотип, що лежить під долонею. Третя точка ілюмінації – індикатор біля скролера. Взагалі, мишка виглядає досить ефектно вночі, тим паче, що підсвічування реалізоване в різнокольоровому варіанті.
Окрім звичайних клавіш, які зроблено тут дуже оригінально, у миші є ще 5 додаткових кнопок. Коліщатко освітлюється індикатором режимів.
Приділимо хвилинку «внутрішній стороні» питання. Як бачимо, миша має чотири широкі й грунтовні лапки. Хотілося б, щоб вони були товщими, проте, загалом, і так непогано – пристрій стоїть на ніжках надійно, на бік під час невмілого руху не завалюється, за килимок не чіпляється. До речі, центр тяжіння мишки, вага якої 180 г, зміщено ближче до долоні і розташовано поруч з круглою наклейкою, яку видно на фото. Кабель тонкий і гнучкий, в тканинному обплетенні, про всяк випадок є навіть феритовий фільтр для екранування від перешкод і наведень. Сенсор розташовано ближче до носика миші, що дає змогу менше рухати кистю для переміщення курсора.
Зовнішній вигляд SVEN GX-990 залишає гарне враження – конструкція добротна і не хистка, модель оригінальна, зі своєю родзинкою. Але варто звернути увагу на те, що миша важка і форма її не зовсім стандартна – перед купівлею має сенс «приміряти» корпус. Клавіші Не одразу впадає у вічі, проте головні кнопки у SVEN GX-990 незвичайні. Як бачимо, ліва клавіша – це плавне продовження спинки. А ось права – дискретна, вона є окремим елементом. Під час використання це майже не відчувається, за відчуттями елементи схожі. Хіба що права має хід на крапельку глибший, а під мізинцем на боці відчувається ямка від шва. Кнопки середньої ширини, влучати в них легко, чутливі, досить швидкі, хід середній. Під час натиснення чути ніжний клік. Чутлива область велика, розпочинається приблизно з центру спинки, так що при долонному хваті потрібно тримати пальці дещо в повітрі, щоб не спровокувати випадковий клік.
Коліщатко середньої висоти і ширини, прозоре і трішки підсвічене зсередини, всередині видно металеву серцевину, а згори – гумову накладку з реберцями. Скролер прокручується легко і м'яко, відносно тихо, під час прокручування вперед іноді потріскує. Функція натиснення кнопки є. Загалом, коліщатко зручне і добре підходить для швидкого скролінгу. Додаткових кнопок у мишки 5. Мабуть, найчастіше використовуватимуться клавіші, розташовані над великим пальцем, з лівого боку корпусу. Це дві вузькі довгі кнопки – намацуються швидко, над корпусом мають невеличкий виступ, хід глибокий, проте спрацьовують легко, швидко і чітко, з віддачею. Крім того, біля коліщатка є кнопка «х3» – для найзапекліших битв. За умовчанням цей елемент запускає потрійний клік. Клавіша працює дещо тугіше, ніж інші, але непогано намацується, не заважає і може виявитися дуже корисною. Над скролером є ще дві кнопки, менш зручні, вони призначені для зменшення/збільшення точності. Можливо, є сенс задіювати їх для функціональніших завдань, адже часто міняти роздільну здатність у межах 2500 dpi не будеш. Загалом, кнопкове екіпірування миші дуже приємне. Клавіші непогані і кількість додаткових елементів достатня для багатьох жанрів. Технічні характеристики Якщо оцінювати мишу за геймерськими мірками, то з технічного боку перед нами добротний початковий рівень. Сенсор оптичний, а роздільну здатність підвищено до 2500 dpi. Підключення провідне, максимальна частота опитування порту досягає 1000 Гц (сьогодні це стандарт для пристойних геймерских мишей, багатьом вистачає і 500 Гц). За максимальних налаштувань маніпулятор досить швидкий – для більшості гравців цього буде більш ніж достатньо. Відзначимо, що вмонтована пам'ять для зберігання налаштувань миші теж є – це може пригодитися для подорожей ігровими клубами. Драйвери Функціональність софту за ігровими мірками тут непогана. Дизайн програми олдскульний, проте усередині є набір корисних налаштувань та інструментів: можна змінювати режим сенсора, частоту опитування, призначення кнопок, створювати макроси і зберігати різноманітні профілі для різних ігор усередині самої миші. Є можливість управління підсвічуванням.
Під час роботи Миша важка, рельєфна – найкраще підходить для долонного хвату і накачаної руки середніх розмірів. Потім за зручністю йде хват «кігтем». Пальцьовий хват на третьому місці – через масивність і зміщення центру тяжіння до задньої частини піднімати корпус над столом складно, падає швидкість. Стосовно точності роботи, то у цій моделі швидкість переважає над маневреністю і відчувається акселерація. Порадували швидкі клікінг, скролінг, можливість зберігати сніппети улюблених бойових прийомів на кнопках. Мабуть, основний плюс SVEN GX-990 – функціональність, швидкість і гнучкість у налаштуванні, а не маневреність курсора і швидкісні забіги килимком на кілометри. Такий маніпулятор краще підходить до розмірених RPG і стратегій. Втім, як завжди, останнє слово за особистим стилем гри та звичками. Висновок SVEN GX-990 є варіантом для початківців-геймерів, які не можуть транжирити бюджет, проте мають бажання придбати щось функціональне. Придивитися до неї варто й тим, хто любить важкі маніпулятори, а також хоче дістати доступ до різноманітних можливостей ігрових налаштувань, включаючи принадні макроси і додаткові клавіші.
Виготовлення на рівні, симпатичний дизайн, гарні кнопки й підвищена чутливість датчика додаються. Можна до чогось причепитися, але миша коштує стільки ж, скільки звичайні офісні моделі, так що це буде несправедливо. Стосовно побажань на майбутнє, то було б цікаво побачити й інші форми корпусів, оновлення драйверів і поліпшення щодо точності позиціонування.
Джерело: www.techlabs.kz. Автор: Марина Камаєва Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін
|
|