рус
укр
 

Огляди та публікації

20.03.2015

Порівняльний огляд безпровідних стереонавушників SVEN AP-B350MV, AP-B450MV, AP-B470MV та AP-B770MV

Дедалі більше виробників звертають свою увагу на мобільні рішення. Хвиля зручностей, пов'язаних з мобільністю, захлеснула усю індустрію комп'ютерних девайсів. Сьогодні ми вирішили звернути увагу на лінійку безпровідних стереонавушників з мікрофоном від компанії SVEN: AP-B350MV, AP-B450MV, AP-B470MV та AP-B770MV.

Компанія SVEN відома споживачам не з чуток. Вона з'явилася в далекому 1991 року як торговельна марка комп'ютерної периферії, запропонувавши споживачам якісні й доступні товари різних напрямів. У 2014 році компанія отримала нагороду – 1-е місце в категорії «Непрофесійна PC акустика» від відомого інтернет-порталу IXBT.COM, що накладає певну відповідальність на товар, який ми сьогодні вирішили вивчити. Хочеться підкреслити, що компанія SVEN отримує цю нагороду вже 14 років поспіль і дуже пишається цим!

У нашому порівняльному огляді беруть участь чотири моделі, і кожна з них по-своєму унікальна й цікава. Але розпочнемо ми як завжди з упаковки і комплектації.

Упаковка і комплектація

Прозорий міцний пластик і трішки картону – ось основні компоненти упаковки, які ви помітите серед моделей, презентованих SVEN. Винятком, у нашому випадку, є модель AP-B770MV, оскільки вона представлена в класичному картонному боксі з прозорим вікном з пластика на фронтальній частині.

На наш погляд, прозорий пластик як упаковка є відмінним рішенням, оскільки навушники та їхні деталі можна досконально вивчити з будь-якого боку, повертівши коробку в руках. У центрі прозорого боксу бачимо картонний стовпець синього кольору, на якому нанесено технічні параметри і особливості тієї чи іншої моделі. Цей же картонний стовпець виконує також функцію утримувача для навушників, що є зручним і практичним рішенням.

У випадку з моделлю AP-B770MV, як ми зазначали раніше, у нас в руках картонний бокс у біло-синіх фірмових тонах SVEN з прозорим віконцем справа, де видно частини стильних преміальних навушників. На фронтальній частині боксу вказано особливості навушників, а задня частина поцяткована технічними характеристиками для допитливих.

Неважливо, яка модель потрапила нам до рук, значок технології Bluetooth в обов'язковому порядку присутній на видній частині упаковки усіх представлених моделей. Він сигналізує нам про необхідність використання цієї технології. Кожна модель навушників комплектується, в обов'язковому порядку, знімним аудіокабелем mini-jack завдовжки 1,2 метра, кабелем micro USB для підключення до джерела живлення для заряджання, гарантійним талоном і керівництвом користувача трьома мовами.

Зовнішній вигляд та особливості

Прозорий пластиковий бокс відкривається досить просто і легко. Усі моделі навушників разюче відрізняються дизайном і технічними характеристиками. Об'єднує усі ці моделі лише одне – те, що вони з'єднуються з вашим мобільним девайсом чи ноутбуком за допомогою каналу безпровідного зв'язку Bluetooth.

SVEN AP-B350MV

Прості й водночас зручні безпровідні навушники. Дугу наголов’я виготовлено з міцної суцільнометалевої скоби, вкритої шкірзамінником. М'які амбушури із шкірзамінника щільно прилягають до вушної раковини і забезпечують надійний захист від зовнішніх шумів. Невеличка вага і стильна форма, напевно, більше підійде дівчатам, хоча темні кольори зараз не є трендовими.

На лівому навушнику можна чітко виділити блок вмикання та управління перемиканнями треків. Розташування його спочатку викликало подив, але потім усе стало на свої місця. Виявляється, робити маніпуляції з перемиканнями за навушником набагато зручніше лівою рукою. Рука в цьому випадку перебуває в зручному положенні. У нижній частині чаші лівого навушника розташовано два роз'єми: один для підключення кабелю mini-jack, якщо гарнітура розрядиться у непідходящу мить; другий – для під'єднання кабелю micro USB до джерела живлення для заряджання.

Зв'язок між мобільним пристроєм і навушниками здійснюється через Bluetooth 4.0 і якість звучання перебуває на високому технічному рівні. Можна чітко розчути глибокий, багатий і насичений звук у широкому частотному діапазоні будь-яких музичних жанрів. Гарнітура надає користувачеві повну свободу дій з безпровідною системою підключення Bluetooth на відстані до 10 метрів.

SVEN AP-B450MV

Друга модель трохи вища за ієрархією і має вже солідніший вигляд. У нас в руках стильна цілісна пластикова дуга з чорно-білими вставками, на кінцях якої розміщено 40-міліметрові чашки з м'якими амбушурами, виготовленими із шкірзамінника. Внутрішню частину наголов’я вкрито поліуретановою прокладкою для зручності і м'якості використання. Зовнішня частина являє собою чорний глянсовий пластик з логотипом компанії SVEN на зовнішній частині чашок.

Як ми вже відзначали в попередній моделі, блок вмикання та управління перемиканнями треків, що розташований на лівій чашці ззаду, виконує всі функції, необхідні для комфортного прослуховування музики, а також виконує функцію відповіді на вхідні дзвінки з мобільного пристрою.

У нижній частині лівої чашки розміщенодва роз'єми для заряджання і прямого підключення до мобільного пристрою. Особливості пристрою в тому, що коли навушники підключено безпосередньо до пристрою, увесь функціонал управління на лівому навушнику вимикається. Приємним сюрпризом для нас виявилася можливість компактно складати навушники для перенесення. Проте два моменти, які хоч і не дуже, та все ж зіпсували враження. Перший, це відсутність якогось чохла в комплекті, і другий – це глянець на усій поверхні навушників. Після використання навушників помітні відбитки рук.

Цілісна дуга і м'які амбушури надають можливість навушникам зручно сидіти на голові. Щільне прилягання м'яких амбушурів не викликає жодного дискомфорту. Під час різкого повороту голови навушники не злітають, як це іноді трапляється у деяких моделей інших виробників. Видно чітку роботу інженерів, які дотримали баланс ваги і всі тонкощі конструкції.

Прослуховування не виявило якихось промахів чи недоліків щодо звучання. Навпаки, навушники чітко виділяють багатий і насичений звук у частотному діапазоні будь-яких музичних стилів і жанрів. Мобільність гарнітури і відсутність прямого з'єднання без кабелю лише додає їй зручності й комфорту у використанні.

SVEN AP-B470MV

Третя і не остання модель у нашому огляді серед безпровідних навушників разюче відрізняється від своїх сестер по цеху. Відмінності помітні не лише в дизайні, а й у функціоналі, який вона має.

Дуга наголов'я, для зручності, також має на внутрішній частині м'яку прокладку з поліуретану чорного кольору. А ось зовнішня частина дуги, тепер має покриття Soft touch, дотик до неї викликає приємні відчуття і на ній не помітно відбитків рук після використання. Чашки у цієї моделі утримуються на стилізованих і зручних дужках, які надають деякого шарму цій моделі і привертають увагу. Самі ж чашки так само залишилися глянсовими.

Блок управління треками і звучанням також розташовано на задній частині лівого навушника. І це все, що об'єднує цю модель з попередніми. Далі ми розповімо тільки про відмінності. Одна з них полягає в тому, що ця модель має кнопку MODE, яка надає змогу перемикати джерела звучання. У цієї моделі їх чотири: мобільний пристрій, підключений через Bluetooth, вмонтований FM-тюнер і зовнішня micro SD-картка, яка вставляється в роз'єм у верхній частині лівої чашки. Такий великий спектр джерел звучання надихає на подвиги і надає широкий діапазон вибору музичних пристрастей.

Тестова експлуатація навушників виявила невеличку погрішність. На жаль, зменшити звук до повної тиші у нас не вийшло. Залишається невеличке фонове звучання навіть при найнижчому викрученому значенні звуку. За великим рахунком, це навіть не недолік. Звучання в режимі FM-тюнера залишає бажати кращого, як ви розумієте, в цьому режимі накладаються певні перешкоди радіоефіру, тому якість звучання страждає.

Модель AP-B470MV так само підключається до мобільного пристрою через канал безпровідного зв’язку Bluetooth.

SVEN AP-B770MV

Завершує наш великий порівняльний огляд модель безпровідних навушників, яку можна по праву назвати преміальною. Її стиль і дизайн викликає безліч позитивних емоцій.

Ми знову маємо цілісну дугу наголов’я, верхню частину якого вкриває шкірзамінник чорного кольору. Наголов’я плавно переходить в дужки утримувачів чашок з динаміками. Приємно усвідомлювати, що лише в цієї моделі є поворотні на 90 градусів шарніри чашок, які зручно повертають чашки під час носіння.

Чашки овальної форми виготовлено з щільного чорного пластика з малюнком, що віддалено нагадує панцир скарабея або черепахи. Клавіші управління розміщено в нижній частині обох чашок. На лівій – кнопки вмикання і управління рівнем звучання. Там же, за сріблястою перфорованою накладкою розташовано мікрофон для передачі вашого голосу. Права чашка має роз'єм mini USB для підключення живлення і три клавіші: паузи/відтворення і перемикання треків. М'які амбушури облягають вушну раковину і забезпечують відмінний рівень шумоізоляції від зовнішніх шумів.

Приємним винятком цієї моделі є той момент, що час використання таких навушників вказано до 22 годин, що є значним терміном для мобільних і безпровідних навушників.

Характеристики цієї моделі трохи вищі, ніж у її «сестер» по цеху, і це зрозуміло, оскільки модель з преміального модельного ряду. Режим підтримки безпровідного з'єднання Bluetooth досить вагомо спрощує життя тим, хто використовує навушники в транспорті або на вулиці. Ви можете не лише слухати улюблені треки, відповідати на вхідні дзвінки, а й використовувати голосовий набір номера.

Прослуховування

Відзначимо також і високу якість звучання всіх моделей. Під час відтворення музичних композицій від класики до техно-року відчуваються глибокі низькі баси і чітке звучання високих частот. Багатий і насичений звук присутній також в усіх моделях і це ще раз підтверджує справедливість отримання високої нагороди – 1-е місце в категорії «Непрофесійна PC акустика» на порталі IXBT.COM.

Висновок

Усі моделі безпровідних стереонавушників чудово проявили себе за всіма технічними параметрами і дизайном. Уся продукція вирізняється високою якістю і відмінним технічним наповненням. Здавалося б, однакові технічні параметри, але відмінність у дизайні привносить свою родзинку і для кожного охочого знайдеться своя модель за смаком.

Трохи засмучує, що всі представлені моделі не наділено додатковим аксесуаром у вигляді чохла для перенесення, оскільки моделі можуть зручно складатися і переноситися у разі потреби. Сподіватимемося, що керівництво SVEN приділить цьому аспекту більше уваги.

     Плюси:
     • Відмінний дизайн усіх моделей, що запам'ятовується;
     • Якість матеріалів і виготовлення навушників;
     • Безпровідне з'єднання через Bluetooth;
     • Виразне звучання усіх частот;
     • Складанна конструкція для перенесення.

Можливість використовувати навушники у безпровідному режимі дає змогу чудово застосовувати їх у побуті та на вулиці. Варто відзначити стабільну роботу безпровідного з'єднання Bluetooth для усіх моделей. Якщо мобільний пристрій перебуває у тій же кімнаті, де і ви з навушниками, то жодних залипань і пропадання звуку не спостерігається. Проте, якщо ви покидаєте кімнату більше ніж на 10 метрів від джерела або на вашому шляху стіна із заліза і бетону, то з'являються перешкоди і звук щезає.

Джерело: i2hard.ru.

Автор: Самодєлкін Євгеній


...
  всі