рус
укр
 

Огляди та публікації

13.03.2015

Огляд недорогої акустики 5.1 SVEN HT-200

SVEN HT-200 – недорога акустика 5.1, що чудово підходить для озвучування будь-якої окремо взятої кімнати. Система шестикомпонентна, тому її можна розглядати як варіант для створення домашнього кінотеатру на базі телевізора. Водночас можна просто слухати музику абсолютно будь-яких джерел, оскільки передбачено декілька входів з повноцінним селектором. Нарешті, SVEN HT-200 функціонує і як окремо взятий пристрій: передбачено вмонтований FM-приймач і програвач із флешок.

Упаковка

Компонентів комплекту небагато, тому всі вони легко поміщаються в акуратну і неважку коробку. Якість наповнення від цього не страждає. Усередині коробки:

  • Сабвуфер;
  • П'ять ідентичних сателітів;
  • Пульт управління з батарейками;
  • Кріплення для настінного розміщення сателітів;
  • Три сигнальні кабелі;
  • П'ять відрізків кабелю для під'єднання колонок;
  • Документація.

Проблем зі встановленням колонок виникнути не повинно, оскільки основні моменти продумано цілком чітко. Приміром, кабелі для тильних колонок набагато довші за кабелі для фронтальних. У крайньому випадку кабелі легко наростити, адже повсюдно використовуються звичайні пружинні затискачі для оголених жилок. Самі сателіти можна повісити на стіни.

Проте бажано, щоб джерело сигналу мало 3.5-міліметрові входи, бо саме такими є сигнальні кабелі. З комп'ютерами проблем не виникне, а ось для телевізора доведеться придбати перехідник.

Екстер'єр та особливості

Передню панель сабвуфера ламіновано чорним глянсовим пластиком, що надає їй сучасного вигляду. Управління інтуїтивно зрозуміле. Зверху розташовано дисплей з декількома числовими індикаторами і набір написів, поруч з якими спалахують світлодіоди в разі їхньої активації. Трохи нижче розміщується навігаційне кільце з центральною кнопкою вмикання.

Ясна річ, що розподілити усі функції між п'ятьма клавішами дуже складно, тому задіяно тільки основні: гучність, режим, входи, управління плеєром, перемикання станцій FM-приймача. Додаткові можливості доступні лише за допомогою безпровідного пульта. Наприклад, роздільне регулювання гучності каналів та налаштування тембру.

До речі, ще один цікавий факт про налаштування. На платі всередині сабвуфера передбачено елемент живлення, тому більшість з них зберігаються навіть при вимиканні від мережі, зокрема встановлене положення тембрів, рівень гучності сабвуфера тощо. Проте після вимикання живлення SVEN HT-200 чомусь «забуває» загальний рівень гучності і вибраний вхід. Вмикання після поновлення живлення завжди здійснюється у шестиканальному режимі.

Вибране акустичне оформлення, фазоінвертор, не викликає жодних нарікань. Такий варіант здається украй доречним, оскільки надає змогу отримати відмінне поєднання якості звуку й потужності. Динамік розміщено з непомітно боку і закрито сіткою.

Сателіти виготовлено гранично просто, з використанням невеличких широкосмугових динаміків.

Звук

Суб'єктивно, SVEN HT-200 повністю «відіграє» свої гроші. Звучання сателітів позбавлене яскравого характеру – воно нейтральне. Зате не страждає лінійність. Модель однаково чисто відтворює звук як у режимі фонового озвучення, так і за високої гучності. Природно, максимальна гучність не позамежна, проте для невеличкої кімнати вистачає цілком. Рівень сабвуфера в режимі за умовчанням встановлено трохи завищений.

З технічного боку питань не виникає. Акустика виходить на номінальний рівень вже від 60-70 Гц, і лише після 15 кГц починається некрутий спад. Якщо трохи «погратися» з налаштуваннями гучність сабвуфера і тембру, то можна отримати досить рівну і добре узгоджену характеристику.

Висновок

SVEN HT-200 коштує зовсім недорого, водночас набір забезпечує досить упевнений рівень звуку і виявляється дуже функціональним. Таке рішення прекрасно підійде для телевізора, комп'ютера чи навіть планшета. Плюс завжди можна послухати радіо або музику з флешки.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site