рус
укр
 

Огляди та публікації

02.03.2015

До побачення, розетко! Тестування трьох зовнішніх акумуляторів SVEN

Усе чудово в сучасних телефонах: і відео дивитися можна, і музику слухати, і на камеру знімати, і використовувати як навігатор. Тільки ось енергії на це потрібно чималенько, тому до вечора батарейка піднімає білий прапор і наполегливо вимагає підключення до розетки. Добре, якщо це вдома чи в офісі, а якщо на шляху додому?

Якщо не хочете сорок хвилин вирячуватися на сусідів по вагону, вас врятують зовнішні акумулятори, від яких можна підживити свій апарат. Тут головне – навчитися їх вибирати.

Як вибирати

Перше правило – необхідно заздалегідь вирішити, для якого пристрою потрібна батарейка. Якщо для телефона, можна не дуже хвилюватися і звертати увагу лише на ємність. Якщо ж плануєте ще й поповнення якого-небудь iPad, тоді нагальним буде друге правило, що стосується сили струму.

Смартфонам, як правило, достатньо того, що видає звичайний USB 0,5 А. А ось «таблеткам» через ємкісний акумулятор потрібно вже мінімум 1 А, а то й усі два. Купите менше – планшет або взагалі не побачить підключений пристрій, або заряджатиметься настільки довго, що ви раніше додому доїдете. Загалом, краще не ризикувати.

Слід також розумно підходити і до вибору ємності. На перший погляд, усе просто. Подивився в ТТХ свого пристрою, дізнався, скільки там мА • год., узяв акумулятор рівної або трохи більшої потужності та й поїхав у ліс на три-чотири дні. На жаль, з таким підходом можна залишитися без зв'язку вже на першому привалі.

І справа тут не в підступності виробників – ємність вони вказують правильну, а в тому, що сама батарейка, накопичуючи заряд, зазвичай не видає потрібної для сучасних пристроїв напруги в 5 В. І, щоб отримати таку напругу, доводиться використовувати схеми, що підвищують її, а це означає втрати енергії – і неабиякі.

Насправді

Щоб розібратися, на що реально здатні пристрої з параметрами, заявленими виробником, ми взяли телефон Sony Xperia Z3 з батарейкою на 3200 мА • год. і три зовнішні акумулятори ємністю від 2200 до 6600 мА • год.

Методику вибрали просту. Спочатку повністю розряджали трубку, потім у вимкненому стані під'єднували до неї зарядник і дивилися, скільки у результаті отримаємо відсотків. Для чистоти експерименту всі батарейки замовили в однієї компанії, SVEN, що, за ідеєю, має гарантувати однакову схемотехніку і втрати на контролерах.

Найпростішим варіантом у нас стала модель MP-2214. Постачається вона у звичайній картонній коробці, комплектується коротким кабелем USB до micro USB і має акуратний вигляд. Товстенький паралелепіпед розміром з чотири запальнички Cricket поміститься у будь-яку кишеню і навіть не буде її дуже відтягувати, оскільки важить усього 70 грамів. Що зуміли умістити в цей невеличкий пристрій? Несподівано багато що.

На правому торці прижилися роз'єми micro USB для заряджання та повноцінний USB з вихідною напругою 5 В і силою струму 0,5 А. На лицьовій стороні виявився індикатор заряду. Коли батарейка розряджена, він блимає червоним, коли заряджена, горить зеленим. Єдиний мінус: щоб лампочка загорілася, необхідно або підключити до MP-2214 який-небудь пристрій, або під'єднатися до розетки. Не дуже зручно, адже неможливо швидко оцінити рівень заряду перед виходом на вулицю, проте й не смертельно.

Набагато важливішим моментом тут є встановлена батарейка. Ємність її дорівнює 2200 мА • год., і цього виявилося досить, щоб підняти акумулятор Xperia Z3 з нуля до 43 %. Тобто, попри усі втрати, ККД MP-2214 склав майже 60 %, що для такого малого й недорогого пристрою дуже добрий результат. До плюсів слід занести й те, що, крім живлення телефона, MP-2214 виявилося до снаги заряджання iPad 3, украй вередливого до якості живлення.

Другий нашою піддослідною стала модель MP-4017. Комплект постачання у неї такий же - коробка і кабель, - а ось оформлення набагато цікавіше. Корпус зроблений не з простого глянсового пластика, а з шліфованого алюмінію, завдяки чому розміри пристрою дуже скромні. Хоча ємність у MP-4017 майже вдвічі вища, завдяки використанню полімерної, а не літій-іонної батарейки, вона за габаритами і вагою лише трішки більша за iPhone 4s. Отже, носити її можна не лише в кишені куртки, а й штанів.

Трохи краще в MP-4017 і з усім іншим. Тут вже з'явилася кнопка «Power», за допомогою якої можна дізнатися, наскільки заряджена батарея. Індикатор рівня заряду зроблено у вигляді чотирьох роздільних світлодіодів, що набагато зручніше за одну миготливу лампочку.

Що ж до технічної частини, то USB на виході дає вже 1 А і охочіше ділиться енергією, а ємність вмонтованого акумулятора дорівнює 4000 мА • год. У перерахунку на Xperia Z3 це означає не 43, а 86 % заряду. Розрахунковий ККД, звичайно, виходить меншим (приблизно 60 проти 45 %), та з урахуванням майже однакової ціни на обидва пристрої і не дуже помітного збільшення габаритів на це можна заплющити очі.

Для тих, хто не звертає увагу на дизайн і вагу, значно більше сподобається модель MP-6625. Тут все серйозніше. Маса дорівнює 190 грамів, а товщина пластикової коробочки складає 2,3 см Природно, основні характеристики зовсім інші. На виході є одразу два USB, так що можна заряджатися як від порту на 1 А, так і від порту на 1,5 А або підключати до акумулятора одночасно два телефони. З'явився ліхтарик – не особливо важлива штука, але виробники подібних пристроїв їх люблять. І нарешті, як і у MP-4017, є нормальне відображення рівня заряджання – чотири сині світлодіоди, що активуються кнопкою на верхньому торці.

Ємність тут дорівнює 6600 мА • год., і це вже серйозно. Телефон нам вдалося зарядити на 100 %, а після повного спустошення підняти ще на 35 %. Тобто ККД вийшов майже 52 %, що в перерахунку на час роботи трубки складає приблизно п'ять діб.
Хоча до вибору зовнішнього акумулятора потрібно підходити з певним багажем знань, нічого складного у цьому немає. Головне – вирішити, що заряджатимемо – планшет або телефон, і далі вже звертати увагу лише на ємність батареї. Ну а з нею, як свідчать наші результати, усе теж просто. Дивимося на ємність свого пристрою, множимо результат на два і отримуємо приблизно необхідний об'єм акумулятора, який зможе зарядити телефон на сто відсотків.

Стосовно ж проведеного нами тестування, то акумулятори SVEN нам сподобалися. ККД у них пристойний, телефони і планшети вони заряджають без проблем, ціна зовсім не лякає. За молодшу модель хочуть приблизно 850 рублів, за середню – 1200 рублів, а за старшу – 1500 рублів. Цілком розумна плата за тривалий час роботи.

Джерело: igromania.ru.

Автор: Дмитрій Колганов


...
  всі